Przed zakupem Kodiaq

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
RobertG7
Posty: 150
Rejestracja: 21 lip 2022, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 4x4

Re: Przed zakupem Kodiaq

Post autor: RobertG7 »

tomnowy pisze:
22 lut 2023, 9:23
ja mam 1.5 Tsi dsg, do spokojnej jazdy idealny, na autostradzie do 140km/h idzie bez problemu ale nie jest to wyscigowka, jak wezmiesz hak fabryczny to podobno jest wieszka chlodnica montowana. jesli lag w dsg przeszkadza to w trybie sport jest mniejszy. ja glownie miasto i poza miastem dojazd do 45 km,
Lagi można zawsze zniwelować zmianą softu skrzyni jeżeli auto po gwarancji. Większa chłodnica nie doda momentu obrotowego, więc jak ktoś nagminnie ciąga przyczepki to należałoby wziąć pod uwagę diesla.



Sponsor

Re: Przed zakupem Kodiaq

Sponsor


Awatar użytkownika
Bury_Kocur
Posty: 176
Rejestracja: 05 lut 2023, 13:44
Lokalizacja: Cząstków Mazowiecki
Samochód: Misio 2,0 l TDI 150 kucyków + DSG

Re: Przed zakupem Kodiaq

Post autor: Bury_Kocur »

RobertG7 pisze:
22 lut 2023, 10:45
(...) Większa chłodnica nie doda momentu obrotowego, więc jak ktoś nagminnie ciąga przyczepki to należałoby wziąć pod uwagę diesla.

Dokładnie tak - ja sporo jeźdżę z budką - do tej pory miałem Superba w dieslu 150 kucyków z DSG i sprawowało się to dobrze, więc - żeby nie kombinować jak koń pod górę - to kupiłem też Kodiaczka w dieslu 150 KM w 7-stopniowym automacie DSG

I powiem, że ten zestaw z dieslem jednak bym polecał...

Pzdr
Włodek

tomnowy
Posty: 559
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Przed zakupem Kodiaq

Post autor: tomnowy »

a czemu uważasz że diesel jest lepszy do ciagniecia przyczepy?

Awatar użytkownika
Bury_Kocur
Posty: 176
Rejestracja: 05 lut 2023, 13:44
Lokalizacja: Cząstków Mazowiecki
Samochód: Misio 2,0 l TDI 150 kucyków + DSG

Re: Przed zakupem Kodiaq

Post autor: Bury_Kocur »

tomnowy pisze:
04 mar 2023, 11:52
a czemu uważasz że diesel jest lepszy do ciagniecia przyczepy?

Bo - po pierwsze tak mówi praktyka, po drugie diesel ma wyższy moment obrotowy a po trzecie moc maksymalną - wyższą zresztą - ma położoną przy zdecydowanie niższym zakresie obrotów.

Porównujemy silniki 1,4 TSI i 2,0 TDI

Obrazek

Gdzieś się mylę?

Awatar użytkownika
Marcelus
Posty: 90
Rejestracja: 04 wrz 2022, 22:02
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 190KM 4x4

Re: Przed zakupem Kodiaq

Post autor: Marcelus »

Moim zdaniem diesel jest bardziej ekonomiczny i dlatego w praktyce większość ciężarowek ma diesla pod maską co nie oznacza że jest lepszy do ciągania przyczep, Nm w benzynie i w dieslu jednak trochę inaczej się przekładają na osiągi, kiedyś na forum passata czytałem jak wolnossąca benzyna 2.0 objeżdżała 1.9TDI który przewyższał momentem benzynę przy prawie takiej samej mocy, nawet z czterema dodatkowymi pasażerami w środku benzyna także objechała diesla. Wiadomo że przyczep się nie ciąga codziennie więc jak kilka razy w roku trzeba pociągnąć jakąś małą łódkę czy kamping to i 1.4 TSI sobie poradzi.

tomnowy
Posty: 559
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Przed zakupem Kodiaq

Post autor: tomnowy »

z poroenania tabelki wynika ze i bezyna diesel ciagna tyle samo (2.0Tsi vs Tdi), ekonomiczniejszy moze i jest diesel, ale jakos benzyna tez sobie radzi,

Awatar użytkownika
Dj_Majster
Posty: 17
Rejestracja: 18 lut 2023, 18:35
Samochód: Kodiaq 2.0TDi 190KM

Re: Przed zakupem Kodiaq

Post autor: Dj_Majster »

Ciekawa tabelka. Patrząc na nią bardzo przypada mi do gustu właśnie wersja 150km, najlepiej 4x4.

Awatar użytkownika
Bury_Kocur
Posty: 176
Rejestracja: 05 lut 2023, 13:44
Lokalizacja: Cząstków Mazowiecki
Samochód: Misio 2,0 l TDI 150 kucyków + DSG

Re: Przed zakupem Kodiaq

Post autor: Bury_Kocur »

Marcelus pisze:
04 mar 2023, 16:43
Moim zdaniem diesel jest bardziej ekonomiczny i dlatego w praktyce większość ciężarowek ma diesla pod maską
(...)
to i 1.4 TSI sobie poradzi.

No to jeżeli tak omawiamy diesel vs PB to jest jeszcze jeden aspekt nie do przeskoczenia - taki poza wszelkimi tabelkami, spalaniem, momentem obrotowym , mocą i innymi pierdołami technicznymi...

Dźwięk ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Dźwięk silnika diesla jest jak poezja, jak Bethoven, jak Chopin, jak najcudowniejsza symfonia :D

Tego dźwięku nie zastąpi nic - żadne wysokoobrotowe benzyny jazgoczące jak kosiarka do trawy...

I to mnie osobiście - jak rano odpalam silnik - od lat rajcuje i przy życiu trzyma :mrgreen:

Tak Panowie - tylko diesel i jego dźwięk...

Taka prozaiczna rzecz a jakże cieszy :D

Pzdr
Włodek

tomnowy
Posty: 559
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Przed zakupem Kodiaq

Post autor: tomnowy »

to ja mam zupelnie inne odczucia....na co dzien jezdze sluzbowym dieslem 1.5 a sobote niedziele itp benzyna 1.5 tsi kodiaq, i diesel z 2015 to jak odalam to zawory graja, jakbym jezdzil starym traktorem, a benzyna milo mruczy pod maska,

Awatar użytkownika
Marcelus
Posty: 90
Rejestracja: 04 wrz 2022, 22:02
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 190KM 4x4

Re: Przed zakupem Kodiaq

Post autor: Marcelus »

Bury_Kocur pisze:
Marcelus pisze:
04 mar 2023, 16:43
Moim zdaniem diesel jest bardziej ekonomiczny i dlatego w praktyce większość ciężarowek ma diesla pod maską
(...)
to i 1.4 TSI sobie poradzi.

No to jeżeli tak omawiamy diesel vs PB to jest jeszcze jeden aspekt nie do przeskoczenia - taki poza wszelkimi tabelkami, spalaniem, momentem obrotowym , mocą i innymi pierdołami technicznymi...

Dźwięk ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Dźwięk silnika diesla jest jak poezja, jak Bethoven, jak Chopin, jak najcudowniejsza symfonia :D

Tego dźwięku nie zastąpi nic - żadne wysokoobrotowe benzyny jazgoczące jak kosiarka do trawy...

I to mnie osobiście - jak rano odpalam silnik - od lat rajcuje i przy życiu trzyma :mrgreen:

Tak Panowie - tylko diesel i jego dźwięk...

Taka prozaiczna rzecz a jakże cieszy :D

Pzdr
Włodek
Doładowana benzyna też jedzie z dołu i nie ma potrzeby szukać wysokich obrotów no ale co kto lubi :)

ODPOWIEDZ