Kodiaq czy Superb ?

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: MałGorzata »

Ja też wolę jechać miśkiem z tyłu...


----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Sponsor

Re: Kodiaq czy Superb ?

Sponsor


Awatar użytkownika
Marcelus
Posty: 83
Rejestracja: 04 wrz 2022, 22:02
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 190KM 4x4

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: Marcelus »

MałGorzata pisze:Ja też wolę jechać miśkiem z tyłu...
Do lepszego się człowiek szybko przyzwyczaja :) ale to prawda, ja też wolę prawie leżeć w Misku z tyłu gdy żona prowadzi :)

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: MałGorzata »

Marcelus pisze:
05 sty 2023, 22:18
MałGorzata pisze:Ja też wolę jechać miśkiem z tyłu...
Do lepszego się człowiek szybko przyzwyczaja :) ale to prawda, ja też wolę prawie leżeć w Misku z tyłu gdy żona prowadzi :)
ooo właśnie to...
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: chris24 »

Marcelus pisze:
05 sty 2023, 21:36
kaziczek pisze:Sam mam Kodiaq'a i zastanawiałem się nad zakupem SB. Moim zdaniem rozstaw osi w SB wpływa na ciut lepszy komfort. I pewnie wy rałbym SB gdyby do SB wygodniej się wsiadało i tylna kanapa była wyżej nad podłogą (jak w Kodiaq). Jak chcesz kogoś wozić z tyłu większego od psa (np. 2 m) to w SB taka osoba kuca a nie siedzi. W Kodiaq'u pod tym względem jest duuuuzo lepiej. Pozdrawiam
Trochę podkolorowałeś z tym kucaniem, widziałeś test Zachara SB i test dwumetrowca? Jak dla mnie to tam daleko do kucania :). Przez trzy lata jeździłem SB (rocznik 2019) i uważam że to super auto, bagażnik ma lepiej ułożony niż Kodiaq i jednak po 7tys przejechanych Kodiaqiem skłaniam się do stwierdzenia że jakosciowo SB jest trochę wyżej niż Kodiaq.

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka
Bagażnuk na plus w sensie objętości tylko w Superbeu kombi.
W liftbacku nie widzę tu żadnej przewagi objętościowej Superba a dostępność i funkcjonalność jest gorsza niż w Kodiaqu.

Jakieś przykłady że Superb jest lepszej jakości niż Kodiaq ?
Tyllko proszę porównanie tych sanych wersji np L&K fo FL.

Awatar użytkownika
Marcelus
Posty: 83
Rejestracja: 04 wrz 2022, 22:02
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 190KM 4x4

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: Marcelus »

chris24 pisze:
Marcelus pisze:
05 sty 2023, 21:36
kaziczek pisze:Sam mam Kodiaq'a i zastanawiałem się nad zakupem SB. Moim zdaniem rozstaw osi w SB wpływa na ciut lepszy komfort. I pewnie wy rałbym SB gdyby do SB wygodniej się wsiadało i tylna kanapa była wyżej nad podłogą (jak w Kodiaq). Jak chcesz kogoś wozić z tyłu większego od psa (np. 2 m) to w SB taka osoba kuca a nie siedzi. W Kodiaq'u pod tym względem jest duuuuzo lepiej. Pozdrawiam
Trochę podkolorowałeś z tym kucaniem, widziałeś test Zachara SB i test dwumetrowca? Jak dla mnie to tam daleko do kucania :). Przez trzy lata jeździłem SB (rocznik 2019) i uważam że to super auto, bagażnik ma lepiej ułożony niż Kodiaq i jednak po 7tys przejechanych Kodiaqiem skłaniam się do stwierdzenia że jakosciowo SB jest trochę wyżej niż Kodiaq.

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka
Bagażnuk na plus w sensie objętości tylko w Superbeu kombi.
W liftbacku nie widzę tu żadnej przewagi objętościowej Superba a dostępność i funkcjonalność jest gorsza niż w Kodiaqu.

Jakieś przykłady że Superb jest lepszej jakości niż Kodiaq ?
Tyllko proszę porównanie tych sanych wersji np L&K fo FL.
Nie mogę porównać zbytnio bo wcześniej był SB 2019 Style a teraz jest Kodiaq sportline, SB w innej wersji wyposażenia no i przed fl, bardziej miałem na myśli stabilność i przewidywalność systemu rozrywki, nie porównuje jakości dźwięku bo SB miał cantona a Kodiaq nie ma, w SB z żoną mieliśmy spersonalizowane ustawienia każdy pod swój kluczyk i to po prostu działało, system się nigdy nie zawiesił, zawsze byłem pewny że będą moje ustawienia i fotel się sam ustawi pode mnie nawet jeśli wcześniej żona odbierała syna z przedszkola i jechała na swoim ustawieniu, w Kodiaqu to jest loteria, jakiś czas to działa a potem jest kompletna katastrofa, auto mnie wita Cześć Joanna, mam niebiesko na desce i ambiente bo żona lubi niebieski, VC także w jej układzie, ręczna zmiana użytkownika wówczas potrafi trwać "wieki" i niestety lubi zakończyć się zwiechą, pomaga tylko wymuszenie restartu radia, nie wiem może ja coś źle robię, może powinien być jeden użytkownik tylko w systemie i personalizacja pod używany kluczyk powinna się zapisać a nie każdy kluczyk ma swojego osobnego użytkownika, generalnie to to miałem na myśli bo dla mnie to też jakość w użytkowaniu na co dzień, a to że na tylnych drzwiach Kodiaq ma twardy plastik w miejscu gdzie SB miał miękko to dla mnie mało ważne.

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: chris24 »

Widzisz ale tak nie można porównywać.
Inne wersje wypsażenia tego samego auta to inne odczucia.
Jeśli chodzi o jakość w sensie niezawodność rozwiązań to wersja FL Kodiaqa jest bardzo poprawiona i nie ma tych problemow których piszesz.
Jest kilka elementów wykończenia na plus w Sueprbie np wspomniane tworzywa na boczkach tylnich drzwi, są też takie na plus w Superbie np. wykończenie górnej części deski rozdziekczej, przeszycia itp. Canton brzmu lepiej w Kodiaq FL niż w Superbie, Matrixy i asystenci też działają lepiej.
Mnie osobiście system infotainment się nie zawiesił i nie miałem z nim żadych problemów,

Awatar użytkownika
Marcelus
Posty: 83
Rejestracja: 04 wrz 2022, 22:02
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 190KM 4x4

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: Marcelus »

chris24 pisze:Widzisz ale tak nie można porównywać.
Inne wersje wypsażenia tego samego auta to inne odczucia.
Jeśli chodzi o jakość w sensie niezawodność rozwiązań to wersja FL Kodiaqa jest bardzo poprawiona i nie ma tych problemow których piszesz.
Jest kilka elementów wykończenia na plus w Sueprbie np wspomniane tworzywa na boczkach tylnich drzwi, są też takie na plus w Superbie np. wykończenie górnej części deski rozdziekczej, przeszycia itp. Canton brzmu lepiej w Kodiaq FL niż w Superbie, Matrixy i asystenci też działają lepiej.
Mnie osobiście system infotainment się nie zawiesił i nie miałem z nim żadych problemów,
Dlatego nie porównuje jakości materiałów. My mamy Kodiaqa od września tego roku, ponoć to już rok modelowy 2023 nawet ale co z tego jak problemy z softem mam od czasu do czasu, była jedna aktualizacja od września i to w zasadzie zaraz po odebraniu auta więc nawet ciężko mi powiedzieć czy coś poprawiła. Trzeba liczyć że będzie kolejna która ustabilizuje system.

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: chris24 »

Marcelus: jaki infotainment masz ? i jakie problemy ? od samego początku? U mnie nic się nie dzieje i zastanawiam się czy to kwestia czasu ... też miałem 1 aktualizacje, auto odebrane w końcówce października

PS Zresztą jak ooczytasz to zobaczysz że w Superbie też ludzie mają problemy z infotainmentem bo to to samo co w Kodiaq. Może to kwestia indywidualnego farta ? I tak pewnie mamy lepiej niż użytkownicy np Octavii

Awatar użytkownika
Marcelus
Posty: 83
Rejestracja: 04 wrz 2022, 22:02
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 190KM 4x4

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: Marcelus »

U nas jest amundsen ale nr wersji softu nie pamiętam, sprawdzę jak będę w aucie przy okazji. Z ilu aktywnych użytkowników korzystasz/korzystacie?

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: chris24 »

U mnie jest Columbus, mam 3 kluczyk ale jeszcze nie zaprogramowałem go więc na razie 1 aktywny użytkownik

ODPOWIEDZ