Kodiaq czy Superb ?

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
tomnowy
Posty: 558
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: tomnowy »

moj leci:) moze nie ma 9.8 sek do setki jak podaja w katalogu ale w trybie sport jakos nie wlecze sie po drodze.



Sponsor

Re: Kodiaq czy Superb ?

Sponsor


__atomek__
Posty: 92
Rejestracja: 21 wrz 2021, 14:28
Samochód: Kodiaq 2.0.TDI L&K

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: __atomek__ »

Marek123 pisze:
15 gru 2022, 21:10
Interesują mnie modele przed FL rocznik 16/17. Nie jeżdżę więcej niż 150km/h, więc wyścigówki nie potrzebuje, tylko samochód, który nie będzie zawalidrogą na autostradzie i który będzie miał w miarę sensowne spalanie :D Nie wiem czy warto szukać i dopłacać kilka tysięcy zł do Superb.
Co ty piszesz? 160km/h dla Kodiaka to bezproblemowa prędkość przelotowa. Porównując do S3 z podobnym silnikiem, to dopiero powyżej 160km/h czuć znaczną różnicę w przyspieszeniu itp. Superb 3 miałem z dźwiękochłonnymi szybami, kodiaka również ale po FL. Musze przyznać że do 160km/h Kodiaq jest znacznie cichszy

RobertG7
Posty: 142
Rejestracja: 21 lip 2022, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 4x4

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: RobertG7 »

Marek123 pisze:
15 gru 2022, 21:10
więc wyścigówki nie potrzebuje, tylko samochód, który nie będzie zawalidrogą na autostradzie
To nie jest wina samochodu, a kierownika w 99% przypadków.

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: D10ni »

Marek123 pisze:
15 gru 2022, 21:10
Interesują mnie modele przed FL rocznik 16/17. Nie jeżdżę więcej niż 150km/h, więc wyścigówki nie potrzebuje, tylko samochód, który nie będzie zawalidrogą na autostradzie i który będzie miał w miarę sensowne spalanie :D Nie wiem czy warto szukać i dopłacać kilka tysięcy zł do Superb.
Marku, może ten wątek Ci pomoże, jeśli nie czytałeś? Bo to są dwa różne samochody. viewtopic.php?f=17&t=2017
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Awatar użytkownika
DymJr
Posty: 84
Rejestracja: 09 lis 2018, 12:52
Samochód: Kodiaq Style 2.0tdi DSG

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: DymJr »

Temat ciekawy z racji okoliczności. Z różnymi argumentami można podejść do tematu ale...
Zwróćcie jedna uwagę na to co serwuje nam przyszłość. Ostatnio trochę rozmawiałem z kuzynem, który od kilku miesięcy użytkuje elektrycznego e-trona. Tymi autami już nie ma kozakowania po autostradach bo się po prostu nie dojedzie do planowanego punktu ładowania. Komputery podpowiadają ale trzeba mieć kontrolę nad sobą :) Limit prędkości max 160 to norma. Agresywna jazda mści się drenowaniem baterii. Więc siłą rzeczy tych co lubią szybko jeździć czeka zmiana przyzwyczajeń.
Ceny paliw płynnych też skutkują podobnym trendem, tak mi się wydaje, że już dziś kierowcy jeżdżą wolniej.

Jaco
Posty: 124
Rejestracja: 07 lis 2021, 21:16
Samochód: Skoda, Superb, 2.0TSI

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: Jaco »

Miałem przez ostatnie 5 lat superb 2.0tsi i byłem zmuszony kupić nowe auto. Z racji tego ze nie chciałem zmieniać superb na superb bo w 2023 będzie nowy model to kupiłem kodiaqa. Jak miałbym robić takie trasy jak mówisz to brałbym zdecydowanie superba z obojętnie jakim silnikiem, spali 2-3l mniej niż kodiaq, jest wygodniejszy, większy, cichszy.

mpirek
Posty: 193
Rejestracja: 29 cze 2021, 17:57
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI (RM2022)

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: mpirek »

Ja na jeździe próbnej odrzuciłem superba bo było głośniej jak w kodiaqu, i bardziej bujało w dcc komfort.

zalezi
Posty: 77
Rejestracja: 08 wrz 2021, 20:53
Samochód: Superb w drodze

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: zalezi »

Chyba żartujesz. Superb jest lepiej wyciszony, niższy i ma mniejsze opory powietrza.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

__atomek__
Posty: 92
Rejestracja: 21 wrz 2021, 14:28
Samochód: Kodiaq 2.0.TDI L&K

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: __atomek__ »

przez 5 lat jeździłem Superb3 2.0 TDI z dźwiękochłonnymi szybami. Obecnie Kodiaq FL z tym samym silnikiem. Do 160 km/h Kodiaq jest zdecydowanie cichszy od Superb mimo swoich gabarytów.

zalezi
Posty: 77
Rejestracja: 08 wrz 2021, 20:53
Samochód: Superb w drodze

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: zalezi »

Porównaj te same roczniki w tej samej wersji wyposażenia z tymi samymi szybami. Bo te porównanie z czapy jest.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ODPOWIEDZ