Kodiaq czy Superb ?

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Marek123
Posty: 3
Rejestracja: 14 gru 2022, 18:59
Samochód: Skoda Kodiaq 1.4 TSI 125KM

Kodiaq czy Superb ?

Post autor: Marek123 »

Witam wszystkich !

Mam wielki dylemat nad zakupem nowego samochodu. Mianowicie mam okazję kupić Kodiaqa po bardzo atrakcyjnej cenie, jednakże jego największą wadą jest silnik 1.4 TSI 125KM. Z racji tego, że raz w miesiącu lub co dwa miesiące robię trasę Polska - Belgia, a oprócz tego to głównie jazda wokół komina, zastanawiam się czy nie dołożyć kilka tysięcy i kupić Superb 2.0 TDI 150KM, głównie ze względu na te trasy. Dodam, że znam jego historię od nowości, a przejechane ma tylko 80 tysięcy kilometrów. Przejechałem się nim dwa razy i pomimo małego silnika jeździło mi się nim dobrze, ale nie wiem jak zachowa się w trasie, a niestety nie mam możliwości tego sprawdzić.

Co myślicie o tym?



Sponsor

Kodiaq czy Superb ?

Sponsor


WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: WuWu »

Superb lepszy na trasy a kodiaq wokół komina. Wiadomo że samochód o kształcie kiosku nigdy nie będzie szybszy ale przy jeździe z dozwolona prędkością nie ma wstydu. Z kolei superb po mieście się też pokręci ale ciężej się wysiada i pojazd na sok z dinozaurów nie koniecznie lubi dużo krótkich odcinków.

tomnowy
Posty: 559
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: tomnowy »

dla mnie kodiaq na trasy tez jest ok wiec glos na kodiaqa, jeszcze zobacz po ile jest teraz benzyna a diesel, jesli to ma dla Ciebie znaczenie

tomek000
Posty: 97
Rejestracja: 15 sty 2020, 7:36
Samochód: Kodiaq 1.5tsi DSG Style

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: tomek000 »

Superb, ale benzynowy też możesz rozważyć, nie wiem jakie roczniki Cię interesują, ale superb nawet 1.4/1.5tsi - 150km będzie ok, kodiaq 125km... na autostrade, no nie wiem, osobiście nie pchałbym się w to. Ten silnik jest ok, ale w Golfie czy Leonie, które są 350kg lżejsze od kodiaq'a.

zalezi
Posty: 85
Rejestracja: 08 wrz 2021, 20:53
Samochód: Superb w drodze

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: zalezi »

Wszystko poniżej 180 koni jest pomyłka w Kodiaqu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tomnowy
Posty: 559
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: tomnowy »

ponizej 180koni to zalezy, ja mam 1.5 tsi i na codzienna podroz wystarczy, na autostradzie do 160 km/h leci bez wiekszego problemu, chyba ze musisz miec 200km/h caly czas na blacie i cisnac lewym pasem o
to wtedy 180 km sie przyda, pamietaj ze kodiaq ile koni by nie mial to nie wyscigowka, porsche z tego nie bedzie

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: chris24 »

Można też tak:

Jeżeli oba auta przed FL to wybrałbym Superba
Jeżeli oba auta po FL to wybrałbym Kodiaq
Jeżeli masz >40 to Kodiaq :)

Ja szedłem taką drogą jak powyżej ...

zalezi
Posty: 85
Rejestracja: 08 wrz 2021, 20:53
Samochód: Superb w drodze

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: zalezi »

tomnowy pisze:ponizej 180koni to zalezy, ja mam 1.5 tsi i na codzienna podroz wystarczy, na autostradzie do 160 km/h leci bez wiekszego problemu, chyba ze musisz miec 200km/h caly czas na blacie i cisnac lewym pasem o
to wtedy 180 km sie przyda, pamietaj ze kodiaq ile koni by nie mial to nie wyscigowka, porsche z tego nie bedzie
Proszę cię, nie przesadzaj z tym leci. Po prostu się jako tako rozpędza.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: WuWu »

Żaden Kodiaq nie leci do 160 na autostradzie bo jest kwadratowy. Musiał by mieć minimum ze 3 litry. Z drugiej strony jak ktoś kupuje Kodiaqa a nie Urusa to jest chyba tego świadomy.

Marek123
Posty: 3
Rejestracja: 14 gru 2022, 18:59
Samochód: Skoda Kodiaq 1.4 TSI 125KM

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: Marek123 »

Interesują mnie modele przed FL rocznik 16/17. Nie jeżdżę więcej niż 150km/h, więc wyścigówki nie potrzebuje, tylko samochód, który nie będzie zawalidrogą na autostradzie i który będzie miał w miarę sensowne spalanie :D Nie wiem czy warto szukać i dopłacać kilka tysięcy zł do Superb.

ODPOWIEDZ