Kodiaq czy Superb ?

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
__atomek__
Posty: 92
Rejestracja: 21 wrz 2021, 14:28
Samochód: Kodiaq 2.0.TDI L&K

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: __atomek__ »

Właśnie mam ten sam silnik, to samo wyposażenie i te same szyby. Jednak Super MY2018 a Kodiaq MY2023



Sponsor

Re: Kodiaq czy Superb ?

Sponsor


Jaco
Posty: 124
Rejestracja: 07 lis 2021, 21:16
Samochód: Skoda, Superb, 2.0TSI

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: Jaco »

Mi się subiektywnie wydaje ze mój superb był cichszy ale miałem podwójnie klejone szyby i pakiet na bezdroża. Nie ma co tez dyskutować oba auta są ciche w środku i nie ma kolosalnych różnic. Chcecie mieć super ciszę kupcie mercedesa lub BMW.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: MałGorzata »

Jaco pisze:
23 gru 2022, 20:31
Chcecie mieć super ciszę kupcie mercedesa lub BMW.
Albo elektryka :)
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Jaco
Posty: 124
Rejestracja: 07 lis 2021, 21:16
Samochód: Skoda, Superb, 2.0TSI

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: Jaco »

MałGorzata pisze:
23 gru 2022, 23:48
Jaco pisze:
23 gru 2022, 20:31
Chcecie mieć super ciszę kupcie mercedesa lub BMW.
Albo elektryka :)
Elektryki są do beee, nie widzę sensu posiadania takowego. Może jako 2 auto mając fotowoltanike. Poza tym żadnych sensownych argumentów nie widzę.

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: chris24 »

Jaco pisze:
22 gru 2022, 19:05
Miałem przez ostatnie 5 lat superb 2.0tsi i byłem zmuszony kupić nowe auto. Z racji tego ze nie chciałem zmieniać superb na superb bo w 2023 będzie nowy model to kupiłem kodiaqa. Jak miałbym robić takie trasy jak mówisz to brałbym zdecydowanie superba z obojętnie jakim silnikiem, spali 2-3l mniej niż kodiaq, jest wygodniejszy, większy, cichszy.
Z każdym z tych argumentów można spokojnie polemizować:

>> większy tzn ? jest dłuższy ale np niższy, bagażniki porównywalne jeśli chodzi o objętość chyba że mówisz Superb Combi wteyd jest przewaga
>> cichszy? Zdecydowanie nie. Kodia FL jest lepiej wyciszony przynajmniej do 150 km/h, ma lepiej wyciszone nadkola
>> wygodniejszy? nie widze tu żadnego dowodu. Na wygodę wiele wpływa czynników, myślę że są porównywalnie wygodne ale jeżeli weźmiesz pod uwagę np wygodę wsiadania czy wyciszenie to Kodiaq wygrywa

Jaco
Posty: 124
Rejestracja: 07 lis 2021, 21:16
Samochód: Skoda, Superb, 2.0TSI

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: Jaco »

Miałem superba kombi ale można powiedzieć ze bagażniki maja podobna pojemność tylko w kodiaqu często pakuje się po dach a w superbie nie bo bagażnik jest dłuższy.

Co do hałasu to mój superb był cichszy. Miałem superba 5 lat i przez okres 2 miesięcy oboma autami jeździłem na zmianę. Miałem tez pakiety wygłuszające w superbie. Tak jak napisałem wcześniej różnice są minimalne i oba samochody maja dobre wyciszenie, na które nie ma co narzekać. Przykładowo w rav4, co mnie odrzuciło to właśnie szumy powietrza przy prędkościach 100km/h i wyżej. Podobnie w Hyundai tusan, tam to była tragedia. Skody są lepiej zaprojektowane pod tym wzgledem.

Co do wygody to różnica jest w sumie tylko jedna, wsiadanie i wysiadanie, w wyższych autach jest wygodniej i ciężko z tym dyskutować. Mi natomiast nie robi to różnicy, osobiście po prostu wole kombi.
Mogę dodać jeszcze ze w kodiaqu mam fotele Ala sportowe i dlamnie są wygodniejsze, odczuwam znaczna roznice w długich trasach.

VoytaZ
Posty: 172
Rejestracja: 08 lis 2020, 12:33
Samochód: Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150KM, 4X2 7DSG

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: VoytaZ »

Wypożyczyliśmy podczas serwisu Miśka na 2 godzinki Superba. Mieliśmy wiec cała rodziną 2+2 bezpośrednie porównanie. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że Kodiaq to samochód rodzinny ultimate. Superb jest na serio spoko, jak bym miał jako służbowy to bym był zachwycony. Jednakże ta przestronność Misia - ultra rodzinnego samochodu jest niezrównana. Niby praktycznie to samo, ale jednak rodzina poczuje różnice
Kodiaq Sportline Black Magic 1.5 TSI 150KM DSG7

kaziczek
Posty: 39
Rejestracja: 28 lip 2022, 10:56
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: kaziczek »

Sam mam Kodiaq'a i zastanawiałem się nad zakupem SB. Moim zdaniem rozstaw osi w SB wpływa na ciut lepszy komfort. I pewnie wy rałbym SB gdyby do SB wygodniej się wsiadało i tylna kanapa była wyżej nad podłogą (jak w Kodiaq). Jak chcesz kogoś wozić z tyłu większego od psa (np. 2 m) to w SB taka osoba kuca a nie siedzi. W Kodiaq'u pod tym względem jest duuuuzo lepiej. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Marcelus
Posty: 83
Rejestracja: 04 wrz 2022, 22:02
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 190KM 4x4

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: Marcelus »

kaziczek pisze:Sam mam Kodiaq'a i zastanawiałem się nad zakupem SB. Moim zdaniem rozstaw osi w SB wpływa na ciut lepszy komfort. I pewnie wy rałbym SB gdyby do SB wygodniej się wsiadało i tylna kanapa była wyżej nad podłogą (jak w Kodiaq). Jak chcesz kogoś wozić z tyłu większego od psa (np. 2 m) to w SB taka osoba kuca a nie siedzi. W Kodiaq'u pod tym względem jest duuuuzo lepiej. Pozdrawiam
Trochę podkolorowałeś z tym kucaniem, widziałeś test Zachara SB i test dwumetrowca? Jak dla mnie to tam daleko do kucania :). Przez trzy lata jeździłem SB (rocznik 2019) i uważam że to super auto, bagażnik ma lepiej ułożony niż Kodiaq i jednak po 7tys przejechanych Kodiaqiem skłaniam się do stwierdzenia że jakosciowo SB jest trochę wyżej niż Kodiaq.

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka


kaziczek
Posty: 39
Rejestracja: 28 lip 2022, 10:56
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: kaziczek »

No ja mam syna 2 metry i jeździ z tyłu. Sam mam prawie tyle samo i uwierz mi w kodim z tyłu jest jednak wygodniej wysokim. I to oprócz wygodniejszego wsiadania jest jedyną wartość dodana w stosunku do SB. Gdybyśmy byli bardziej normatywnego wzrostu byłby SB. Tańszy i wg. lepszy

ODPOWIEDZ