Kodiaq czy Superb ?

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Awatar użytkownika
robkio76
Posty: 156
Rejestracja: 14 kwie 2023, 8:58
Lokalizacja: Ząbki
Samochód: Kodiaq 2.0TSI Style 4x4

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: robkio76 »

chris24 pisze:
06 lut 2023, 11:28
zalezi pisze:
21 sty 2023, 16:37
Superb po FL L&K jest lepiej wykończony, niż analogiczny Kodiaq. Ma lepsza aerodynamikę, mniejsze szumy powietrza, mniejsze spalanie, w wersji 280 koni święte osiągi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Myslę że odnośnie wykończenia to akurat FL Kodiaqa bardzo zbliżył wykończenie do Superba FL
Kodiaq przed FL i Superb przed FL - zgoda lepsze wykończenie miał Superb.
Kodiaq po FL i Superb po FL - są fragmenty lepiej wykończone w Superbie ale są też fragmenty lepiej wykończone w Kodiaaqu np. deska rozdzielcza z obszyciami wygląda dużo lepiej w Kodiaqu niż goły plastik w Superbie. Wolę taką zmiana na plus w Kodiaq niż miękkie plastiki na tylnich drzwiach na które nie patrzę i nie dotykam.

PS
Odnośnie osiągów to Kodiaq na pewno "świętych" nie ma to fakt P :) ale tego nie ma co porównywac bo to auta zupełnie innych charakterach. Zresztą czy 7.8 sek w 2.0 TSI 190 to tak mało w takim wielkim SUvie ? Szybko też można jechać. Wyciszenie do 140 km/h lepsze w Kodiaqu.
Mie w superb FL nie pasowała dźwignia dsg, była taka jak w samochodach z przed 15lat. Natamiast w kodiaqu szeroka i krótka "gała" która super się prezentuje



Sponsor

Re: Kodiaq czy Superb ?

Sponsor


elektrod
Posty: 69
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:53
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: elektrod »

W kodiaqu ta gałka wyglądem też nie porywa. Dla mnie mogli by dać pokrętło. Więcej miejsca i estetyczniej to wygląda

Tomaszek1770
Posty: 13
Rejestracja: 18 sie 2023, 19:20
Samochód: Fiat Sedicci 1,6

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: Tomaszek1770 »

No ja też zastanawiam się nad wyborem miedzy Superbem i Kodiaq , czekam tylko na odsłonę nowych modeli ( w nowych będzie zmiana biegów przy kierownicy ) .
Zastanawia mnie tylko czemu w superbie w/g opinii wcześniej jest głośniej przy prędkościach do 140km/h (wygłuszenie w nadkolach ? ) ?

zalezi
Posty: 86
Rejestracja: 08 wrz 2021, 20:53
Samochód: Superb w drodze

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: zalezi »

Ja tez się wahałem. Na trasę zdecydowanie Superb, ale już jak sporo miasta i zgiełku to Kodiaq imo :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dzentelman
Posty: 61
Rejestracja: 26 mar 2023, 9:47
Samochód: SUPERB 2.0 TSI

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: dzentelman »

ja zrezygnowałem z kodiaq i kupiłem superB - dla mnie dużo wygodniej w superb - miejsca jest mega dużo - w trasie autko spala mniej niż kodiaq ale co najważniejsze ze jest dużo wygodniej - komfort dla mnie zupełnie na innym poziomie niż w kodiaq

RobertG7
Posty: 148
Rejestracja: 21 lip 2022, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 4x4

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: RobertG7 »

dzentelman pisze:
25 sie 2023, 9:01
ja zrezygnowałem z kodiaq i kupiłem superB - dla mnie dużo wygodniej w superb - miejsca jest mega dużo - w trasie autko spala mniej niż kodiaq ale co najważniejsze ze jest dużo wygodniej - komfort dla mnie zupełnie na innym poziomie niż w kodiaq
z DCC czy bez?

RoznieBywa
Posty: 94
Rejestracja: 12 wrz 2022, 14:24
Samochód: Kodiaq

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: RoznieBywa »

dzentelman pisze:
25 sie 2023, 9:01
ja zrezygnowałem z kodiaq i kupiłem superB - dla mnie dużo wygodniej w superb - miejsca jest mega dużo - w trasie autko spala mniej niż kodiaq ale co najważniejsze ze jest dużo wygodniej - komfort dla mnie zupełnie na innym poziomie niż w kodiaq
Wszyscy się naśmiewają z tej mody na SUVy, ale szczerze powiem, że jak ostatnio po dłuższej przerwie podczas której jeździłem wyłącznie tymi podniesionymi autami, zasiadłem za kierownicą Superba, a potem jeszcze A6 to poczułem się jakbym wpadał do jakiegoś pontonu (czy czegoś takiego trudno to opisać). I to pomimo wyższej jakości wykończenia tego Audi jakoś odczucie od razu było na nie.

Awatar użytkownika
Marcelus
Posty: 88
Rejestracja: 04 wrz 2022, 22:02
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 190KM 4x4

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: Marcelus »

RoznieBywa pisze:
dzentelman pisze:
25 sie 2023, 9:01
ja zrezygnowałem z kodiaq i kupiłem superB - dla mnie dużo wygodniej w superb - miejsca jest mega dużo - w trasie autko spala mniej niż kodiaq ale co najważniejsze ze jest dużo wygodniej - komfort dla mnie zupełnie na innym poziomie niż w kodiaq
Wszyscy się naśmiewają z tej mody na SUVy, ale szczerze powiem, że jak ostatnio po dłuższej przerwie podczas której jeździłem wyłącznie tymi podniesionymi autami, zasiadłem za kierownicą Superba, a potem jeszcze A6 to poczułem się jakbym wpadał do jakiegoś pontonu (czy czegoś takiego trudno to opisać). I to pomimo wyższej jakości wykończenia tego Audi jakoś odczucie od razu było na nie.
Dokładnie, ja mam wrażenie jakbym siedział w gokarcie - tak nisko się siedzi ;)

Awatar użytkownika
robkio76
Posty: 156
Rejestracja: 14 kwie 2023, 8:58
Lokalizacja: Ząbki
Samochód: Kodiaq 2.0TSI Style 4x4

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: robkio76 »

Marcelus pisze:
25 sie 2023, 20:01
RoznieBywa pisze:
dzentelman pisze:
25 sie 2023, 9:01
ja zrezygnowałem z kodiaq i kupiłem superB - dla mnie dużo wygodniej w superb - miejsca jest mega dużo - w trasie autko spala mniej niż kodiaq ale co najważniejsze ze jest dużo wygodniej - komfort dla mnie zupełnie na innym poziomie niż w kodiaq
Wszyscy się naśmiewają z tej mody na SUVy, ale szczerze powiem, że jak ostatnio po dłuższej przerwie podczas której jeździłem wyłącznie tymi podniesionymi autami, zasiadłem za kierownicą Superba, a potem jeszcze A6 to poczułem się jakbym wpadał do jakiegoś pontonu (czy czegoś takiego trudno to opisać). I to pomimo wyższej jakości wykończenia tego Audi jakoś odczucie od razu było na nie.
Dokładnie, ja mam wrażenie jakbym siedział w gokarcie - tak nisko się siedzi ;)
Wszystko zależy od własnych preferencji. Jeden lubi być nisko i d... szorować po asfalcie przez to ma poczucie większej stabilności samochodu. Drugi lubi , tak jak ja, siedzieć wyżej, mieć lepszą widoczność, łatwiej wychodzić.

Każdy z tych samochodów ma swoje plusy i minusy bo nie ma idealnego auta. A do tego do dochodzą własne preferencje i kązdy kupuje samochód pod siebie.

Cahir
Posty: 107
Rejestracja: 19 kwie 2023, 13:42
Samochód: Skoda Kodiaq Style 1,5 TSI

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: Cahir »

Ja osobiście jeżdże busem - wiadomo wysoko i wszystko widać, dlatego dla mnie jasnym wyborem jest SUV.
Żona ma Vectre GTS - oj długo trwały rozmowy. W końcu jak pojechaliśmy na jazdę próbną - uwierzcie po 2km słyszę magiczne słowa "ja chcę SUVa".
Choć potem w salonie patrzyła jeszcze na SuperB.

Dla nas nie chodzi o jakąś modę na SUVy - to jest po prostu wygodne auto. Czy na wypad po zakupy, czy na wypad za miasto. Nawet krawężniki im nie straszne. Niskie auta mają to do siebie, ze czasami parkując zahaczasz o wysoki krawężnik

ODPOWIEDZ