Kodiaq czy Superb ?

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Tomaszek1770
Posty: 13
Rejestracja: 18 sie 2023, 19:20
Samochód: Fiat Sedicci 1,6

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: Tomaszek1770 »

"Każdy z tych samochodów ma swoje plusy i minusy " , no właśnie dlatego naprawdę trudno zdecydować . Na razie zrobiłem ponad tysiąc km Superbem , za tydzień będę miał do testów Kodiaka , to wtedy spróbuję zdecydować ( ale dalej będzie chyba trudny wybór ) I poczekam jak na jesień wyjdą nowe wersje tych dwóch modeli , to wtedy podejmę decyzję .



Sponsor

Re: Kodiaq czy Superb ?

Sponsor


Tomaszek1770
Posty: 13
Rejestracja: 18 sie 2023, 19:20
Samochód: Fiat Sedicci 1,6

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: Tomaszek1770 »

Bardzo dużym plusem Kodiaqa jest wygoda wsiadania i brak obaw o zahaczenie o wysoki krawężnik zderzakiem . Ale obawiam się podmuchów bocznych wiatru i czy nie będzie mniej komfortowo niż w Superbie .

Cahir
Posty: 107
Rejestracja: 19 kwie 2023, 13:42
Samochód: Skoda Kodiaq Style 1,5 TSI

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: Cahir »

Tomaszek1770 pisze:
27 sie 2023, 9:21
Ale obawiam się podmuchów bocznych wiatru i czy nie będzie mniej komfortowo niż w Superbie .
To nie masz się czego obawiać. Na codzień jeżdżę busem: l4 h2 (najdłuższa wersja i wysoka), i podmuchy wiatru nie są straszne. Kodiaq jest niższy, więc lepiej trzyma się drogi - no chhyba, ze jeździsz bez trzymanki, to wtedy trzeba uważać :lol: :lol: :lol:

Fonix
Posty: 108
Rejestracja: 21 mar 2023, 8:16
Samochód: Style 1.5tsi

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: Fonix »

Tomaszek1770 pisze:
26 sie 2023, 23:35
"Każdy z tych samochodów ma swoje plusy i minusy " , no właśnie dlatego naprawdę trudno zdecydować . Na razie zrobiłem ponad tysiąc km Superbem , za tydzień będę miał do testów Kodiaka , to wtedy spróbuję zdecydować ( ale dalej będzie chyba trudny wybór ) I poczekam jak na jesień wyjdą nowe wersje tych dwóch modeli , to wtedy podejmę decyzję .
Bez sensu. Testujesz samochody1 i 2 by podjąć decyzję o zakupie samochodu 3 lub 4.

Tomaszek1770
Posty: 13
Rejestracja: 18 sie 2023, 19:20
Samochód: Fiat Sedicci 1,6

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: Tomaszek1770 »

Testuję samochody 1 i 3 , żeby wstępnie mieć rozeznanie , aby potem po jeździe 2 i 4 konkretnie zdecydować i nie żałować .

Tomaszek1770
Posty: 13
Rejestracja: 18 sie 2023, 19:20
Samochód: Fiat Sedicci 1,6

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: Tomaszek1770 »

Właśnie zrobiłem 1 tys km Kodiaqiem i aż sam się zdziwiłem , bo wybieram SUPERBA . Na 98 % po wpisach na forum myślałem że wybiorę miśka . Przyjemność i frajda z jazdy o wiele lepsza w Superbie , gdzie Kodiaq zachowuję się trochę jak wóz drabiniasty .W Superbie o wiele wyższy komfort , przejazd po studzienkach , garbach itp prawie nie wyczuwalny , gdzie Kodiaq na szerszych garbach śmiesznie podskakuje . W superbie o wiele ciszej przy prędkościach powyżej 120/h
Jedynym plusem dla Kodiaqa trochę wygodniejsze wsiadanie , ale ogólnie w Superbie nie jest też takie tragiczne w porównaniu z Volvo , gdzie do V60 trzeba wskakiwać -wpadać na ziemię .

Online
zalezi
Posty: 86
Rejestracja: 08 wrz 2021, 20:53
Samochód: Superb w drodze

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: zalezi »

Miałeś Kodiaqa z szybami akustycznymi bocznymi z przodu? Przy 150-160 w Misku jest cicho. Na pewno porównywałes identyczne opcje? Ja z tych 2 wybrałem świadomie Kodiaqa L&K. Superb i tak kiepściutko się prowadzi w porównaniu do Giulii Veloce.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

RobertG7
Posty: 148
Rejestracja: 21 lip 2022, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 4x4

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: RobertG7 »

Tomaszek1770 pisze:
12 wrz 2023, 12:59
Właśnie zrobiłem 1 tys km Kodiaqiem i aż sam się zdziwiłem , bo wybieram SUPERBA . Na 98 % po wpisach na forum myślałem że wybiorę miśka . Przyjemność i frajda z jazdy o wiele lepsza w Superbie , gdzie Kodiaq zachowuję się trochę jak wóz drabiniasty .W Superbie o wiele wyższy komfort , przejazd po studzienkach , garbach itp prawie nie wyczuwalny , gdzie Kodiaq na szerszych garbach śmiesznie podskakuje . W superbie o wiele ciszej przy prędkościach powyżej 120/h
Jedynym plusem dla Kodiaqa trochę wygodniejsze wsiadanie , ale ogólnie w Superbie nie jest też takie tragiczne w porównaniu z Volvo , gdzie do V60 trzeba wskakiwać -wpadać na ziemię .
Zapewne Kodiaq był bez DCC jeżeli mówisz o drabiniastej charakterystyce zawieszenia

Tomaszek1770
Posty: 13
Rejestracja: 18 sie 2023, 19:20
Samochód: Fiat Sedicci 1,6

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: Tomaszek1770 »

Porównywałem Kodiaqa i Superba , oba były bez DCC . Kodiaq nie miał dźwiękochłonnych szyb bocznych z przodu , a Superb miał .

Fonix
Posty: 108
Rejestracja: 21 mar 2023, 8:16
Samochód: Style 1.5tsi

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: Fonix »

No to raczej trudno oczekiwać, by był taku sam poziom hałasu ;)

ODPOWIEDZ