Kodiaq czy Superb ?

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
zalezi
Posty: 77
Rejestracja: 08 wrz 2021, 20:53
Samochód: Superb w drodze

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: zalezi »

Superb po FL L&K jest lepiej wykończony, niż analogiczny Kodiaq. Ma lepsza aerodynamikę, mniejsze szumy powietrza, mniejsze spalanie, w wersji 280 koni święte osiągi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Sponsor

Re: Kodiaq czy Superb ?

Sponsor


Awatar użytkownika
Marcelus
Posty: 83
Rejestracja: 04 wrz 2022, 22:02
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 190KM 4x4

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: Marcelus »

zalezi pisze:Superb po FL L&K jest lepiej wykończony, niż analogiczny Kodiaq. Ma lepsza aerodynamikę, mniejsze szumy powietrza, mniejsze spalanie, w wersji 280 koni święte osiągi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jak tak porownujesz to: W superb nie rozłożę sobie z tyłu oparcia aby jechać na półleżąco i przez panoramę obserwować niebo, nie przesune do przodu tylnej kanapy aby jeszcze zwiększyć pojemność i tak dużego już bagażnika, muszę się schylać wkładając syna do fotelika, muszę się schylać aby wsiąść i wysiąść, Kodiaq wjedzie w razie czego tam gdzie superb nie może, stojąc w korku mam lepsze rozeznanie bo siedzę wyżej i więcej widzę, pewnie coś by jeszcze można było dodać ;)

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka


zalezi
Posty: 77
Rejestracja: 08 wrz 2021, 20:53
Samochód: Superb w drodze

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: zalezi »

Ta lepsza widoczność w korku to trochę śmieszny argument. Inne, wymienione do mnie przemawiają. Dochodzi tez jednak ładniejsza linia nadwozia w Superb, choć to już oczywiście kwestia gustu. Ona auta to dobry wybór, choć ja wybieram świetne osiągi 2.0 280km, bo tutaj Kodiaq to niestety leży i kwiczy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Bury_Kocur
Posty: 161
Rejestracja: 05 lut 2023, 13:44
Lokalizacja: Cząstków Mazowiecki
Samochód: Misio 2,0 l TDI 150 kucyków + DSG

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: Bury_Kocur »

Witajcie

A ja mam jeszcze jedno pytanie - obecnie w superbie mam do oddzielenia części bagażowej od pasażerskiej taką przegrodę / siatkę - wyciąganą z tylnej poprzecznej belki i zaczepianą na bokach u góry na zaczepach.

Jest to fajne bo jak położę tylne oparcia i naładuję na tył na full ile wlezie to nadal mogę przednie fotele "odciąć" od możliwości przy gwałtownym hamowaniu otrzymania w głowę czymś z tyłu bo siatkę tą mogę zaczepić pod sufitem tuż za przednimi fotelami.

W konfiguratorze Kodiaqa ta siatka nie występuje i nie wiem - może jest w standardzie?

W octavii jest jako dodatkowa opcja a tu nie.

Powiedźcie czy macie tą siatkę a jak nie to czy jej po prostu w tym aucie nie ma ?
Pzdr
Włodek

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: MałGorzata »

Kiedyś była siatka ale trzeba ją było mocować w 4 punktach i było to kłopotliwe.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Bili
Posty: 228
Rejestracja: 19 maja 2019, 13:53
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TDI 200KM L&K

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: Bili »

Jak zamawiałem to była możliwość siatki w pakiecie SIMPLY CLEVER.
Zawsze jest: Zestaw siatek w bagażniku

elmiko
Posty: 408
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: elmiko »

MałGorzata pisze:
05 lut 2023, 18:27
Kiedyś była siatka ale trzeba ją było mocować w 4 punktach i było to kłopotliwe.
Jest to nieco trudniejsze/inne niż miałem w Passacie, ale nie nazwałbym tego kłopotliwym :)
Bili pisze:
05 lut 2023, 18:54
Jak zamawiałem to była możliwość siatki w pakiecie SIMPLY CLEVER.
Zawsze jest: Zestaw siatek w bagażniku
Siatka oddzielająca jest/była w pakiecie Simply Clever, siatki w bagażniku to inna bajka.
Obrazek

Awatar użytkownika
Marcelus
Posty: 83
Rejestracja: 04 wrz 2022, 22:02
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 190KM 4x4

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: Marcelus »

Potwierdzam, mamy pakiet Simply Clever i jest siatka odgradzająca, przydatna w sumie rzecz. Kodiaq ma przesuwane tylne fotele więc i mocowanie tej siatki jest inne niż np. we wspomnianym Passacie.

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka


chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: chris24 »

zalezi pisze:
21 sty 2023, 16:37
Superb po FL L&K jest lepiej wykończony, niż analogiczny Kodiaq. Ma lepsza aerodynamikę, mniejsze szumy powietrza, mniejsze spalanie, w wersji 280 koni święte osiągi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Myslę że odnośnie wykończenia to akurat FL Kodiaqa bardzo zbliżył wykończenie do Superba FL
Kodiaq przed FL i Superb przed FL - zgoda lepsze wykończenie miał Superb.
Kodiaq po FL i Superb po FL - są fragmenty lepiej wykończone w Superbie ale są też fragmenty lepiej wykończone w Kodiaaqu np. deska rozdzielcza z obszyciami wygląda dużo lepiej w Kodiaqu niż goły plastik w Superbie. Wolę taką zmiana na plus w Kodiaq niż miękkie plastiki na tylnich drzwiach na które nie patrzę i nie dotykam.

PS
Odnośnie osiągów to Kodiaq na pewno "świętych" nie ma to fakt P :) ale tego nie ma co porównywac bo to auta zupełnie innych charakterach. Zresztą czy 7.8 sek w 2.0 TSI 190 to tak mało w takim wielkim SUvie ? Szybko też można jechać. Wyciszenie do 140 km/h lepsze w Kodiaqu.

ShRon
Posty: 5
Rejestracja: 20 lut 2023, 18:05
Samochód: Skoda Octavia 2.0 TDI

Re: Kodiaq czy Superb ?

Post autor: ShRon »

Właśnie stoję przed wyborem Kodiaq vs Superb i jestem po jeździe próbnej.
To moje wnioski po przesiadce z Octavki ;)
Plusy Kodiaka: fajnie działa Android Auto - ekran można podzielić na spotify i nawigację (nawigacja działa poprawnie), moim zdaniem lepsza kamera cofania (sprawdzane w deszczu - w Superbie była już zmoczona), możliwość zamówienia Cantona, napęd 4x4, możliwość zamówienia szyb wyciszających z przodu (grubszych) i dodatkowych rozkładanych zagłówków (w Superb tylko w skórze), fotele półskórzane, ładniejszy kokpit, większa przestrzeń no i auto IMHO robi większe wrażenie. Plusy Superba, to może delikatnie większy komfort, dłuższy bagażnik, niższa cena. Z minusów hamulce strasznie chrobotały (a auto tylko 8k), dźwięk google maps w android auto strasznie przerywał (jakby ktoś z góry dawał znak by go nie kupować 😉 ).
Wiem, że 30 minut jazdy nie jest obiektywne, ale daje już jakiś pogląd. Jak na razie Kodiaq zwycięża :)

ODPOWIEDZ