Test Kodiaq 2022

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
elmiko
Posty: 410
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: Test Kodiaq 2022

Post autor: elmiko »

LukaszCK pisze:
14 lis 2022, 7:45
Mam przedlifta i mam wszędzie.
Który rocznik modelowy? Wydaje mi się, że wszystkie klamki kessy są chyba od MR2020. Mogę się mylić :)



Sponsor

Re: Test Kodiaq 2022

Sponsor


Awatar użytkownika
DymJr
Posty: 84
Rejestracja: 09 lis 2018, 12:52
Samochód: Kodiaq Style 2.0tdi DSG

Re: Test Kodiaq 2022

Post autor: DymJr »

lk7 pisze:
13 lis 2022, 20:35
  • 01:42 -- koncept tych ochronnych nakładek ogólnie fajny, ale wiele osób narzeka że przez to trzeba mocniej trzaskać drzwiami. I ten film też to pokazuje
To nie ma związku. Narzekania biorą się z tego, że w nowym aucie uszczelki dają większy opór. Po pewnym czasie się "układają" i drzwi zamykają się normalnie.

RoznieBywa
Posty: 93
Rejestracja: 12 wrz 2022, 14:24
Samochód: Kodiaq

Re: Test Kodiaq 2022

Post autor: RoznieBywa »

mpirek pisze:
13 lis 2022, 13:17
Jak dla mnie, testujący który nie wie co testuje (150KM 4x4 :) ) to jest to lekko żenujące. Dostał samochód na kilka dni, ma zrobić test to robi na odpierdol lekko. Poza tym tworzy (wraz ze znajomym) nowy segment samochodów co zapewne zostanie mu zapamiętane. Nie polecam.
Facetowi nawet nie chciało się poprawić tytułowych napisów lecących na początku filmiku "4x4". Typowy dzisiejszy jutubowy "test" gdzie tak naprawdę ludzie dawne parki prasowe traktują jako darmową wypożyczalnię aut, a potem coś tam o nich kręcą na odczep. Jedni jadą na wakacje, inni wożą meble, a jeszcze kolejni brudne części samochodowe czy śmieci. Facet sam wspomina, że już Kodiaqi "testował" ale chyba nie w wersji 7-mio osobowej (bo sprawdzić czy tak było to naprawdę za duży wysiłek), ale nawet ten 3-ci rząd traktuje byle jak. Pokazać różnice w stosunku do wersji 5-cio osobowej jak te dodatkowe lampki, zaczepy pasów, chowanie rolety czy podnoszenie tej kanapy na teleskopach dzięki czemu można wyjąć to zapasowe koło to naprawdę za dużo dla kogoś kto postanowił poświęcić 15 minut na nagranie, a resztę użyczenia już na prywacie. O zawieszeniu DCC też nie błysnął.

RoznieBywa
Posty: 93
Rejestracja: 12 wrz 2022, 14:24
Samochód: Kodiaq

Re: Test Kodiaq 2022

Post autor: RoznieBywa »

lk7 pisze:
13 lis 2022, 20:35
  • 01:42 -- koncept tych ochronnych nakładek ogólnie fajny, ale wiele osób narzeka że przez to trzeba mocniej trzaskać drzwiami. I ten film też to pokazuje
Bo na pięć czy sześć klapnięć drzwiami bez zbędnego wysiłku raz się do końca nie zamknęły? No nie wiem, mogę zrobić taki sam filmik w wersji bez tych nakładek z identycznym efektem i to bez nadmiernego manipulowania siłą. Tak jak osoby przez wiele lat z tego korzystające już pisały: oczywiste jest że mechanizm stawia dodatkowy opór bo to wynika z jego działania, ale nieprawdą jest że trzeba walić drzwiami jak w polonezie. Jeśli nie jest to uszkodzone to całość chodzi normalnie i co najważniejsze bardzo dobrze się sprawdza. Dla kogoś kto ma dzieci przy ewentualnym zamawianiu nie ma nawet nad czym się zastanawiać.
lk7 pisze:
13 lis 2022, 20:35
  • 02:46 -- ta beżowa tapicerka jest tragiczna w Kodiaqu. Zgadzam się z autorem filmu, że jak na 20tys nalotu to dramat jak to wygląda.
Poznański laurin jest objazdowym egzemplarzem po całym kraju - na jutubie można prześledzić praktycznie miesiącami jak u różnych testujących osób ta tapicerka się zmieniała. Podejrzewam, że w pewnym momencie jakaś fleja to usmoliła a potem próbowano sczyścić to po kosztach agresywną chemią. Generalnie jak będę miał okazję to wrzucę zdjęcia egzemplarza z 3 krotnie większym przebiegiem gdzie wygląda to zupełnie inaczej i takiego efektu nie ma. Jasna skóra zawsze będzie trudniejsza w utrzymaniu ale aby tak wyglądała trzeba samochód traktować jak chlew.

LukaszCK
Posty: 6
Rejestracja: 19 sty 2021, 9:26
Samochód: Skoda Kodiaq 1.5 TSI Style + dodatki

Re: Test Kodiaq 2022

Post autor: LukaszCK »

elmiko pisze:
14 lis 2022, 8:09
LukaszCK pisze:
14 lis 2022, 7:45
Mam przedlifta i mam wszędzie.
Który rocznik modelowy? Wydaje mi się, że wszystkie klamki kessy są chyba od MR2020. Mogę się mylić :)
2021. Całkiem możliwe, że od 2020 już jest w każdych drzwiach.

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Test Kodiaq 2022

Post autor: herman00 »

Mój 2020 wszystkie kessy i to tylko Style.

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Test Kodiaq 2022

Post autor: chris24 »

mpirek pisze:
13 lis 2022, 13:17
Jak dla mnie, testujący który nie wie co testuje (150KM 4x4 :) ) to jest to lekko żenujące. Dostał samochód na kilka dni, ma zrobić test to robi na odpierdol lekko. Poza tym tworzy (wraz ze znajomym) nowy segment samochodów co zapewne zostanie mu zapamiętane. Nie polecam.
To fakt, niezły bezsens wymyślił że Kodiaq to nie SUV tyko Kombi-VAN
Znawca motoryzacji a nie zauważył że SUVy o różnym wygladzie i stylu można kupić np. coupe albo właśnie tak jak Kodiaq w stylu podwyższomego kombi gdzie długość nadwozia i stosunek do szerokości ma tu znaczenie.
Ale żeby nazwać to nadwozie VANem to trzeba nie wiedzieć jak VAN wygląda z zewnątrz i od środka ...

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Test Kodiaq 2022

Post autor: chris24 »

lk7 pisze:
13 lis 2022, 20:35
Niemniej jednak pewne wnioski z tego filmu można wyciągnąć:
  • 01:23 -- ten pełny keyless z przodu i z tyłu fajna sprawa i z moich obserwacji nie jest to wcale standard w autach z 2022 roku. Bym rzekł, że kodiaq wciąż jest jednym z wyjątków aut które mają na wszystkich klamkach keyless.
  • 01:42 -- koncept tych ochronnych nakładek ogólnie fajny, ale wiele osób narzeka że przez to trzeba mocniej trzaskać drzwiami. I ten film też to pokazuje
  • 02:46 -- ta beżowa tapicerka jest tragiczna w Kodiaqu. Zgadzam się z autorem filmu, że jak na 20tys nalotu to dramat jak to wygląda.
  • 09:11 -- wydaje się że Kodiaq ma całkiem spory zakres regulacji tylnych foteli w stosunku do innych aut tej klasy?
  • 16:30 -- te podwójnie klejone szyby to jest must have w tym aucie
  • 20:00 -- potwierdza się opinia że asystent świateł matrycowych jest bardzo dobry ale nie perfekcyjny
  • 21:50 -- pan meloman chwali system Canton, więc jest dobrze
Keyless z tyłu jest tez w Superbie fo FL.
Z moich obserwacji wynika że nie tylko zimą szwankuje ale teraz też jak np. wilgotne klamki są albo z nieznanych mi powodów działa np z przodu a z tyłu nie w niektórych momentach.

Door protect bo tak się to chyba nazywa nie kupiłem po opiniach własnie o trzaskaniu jak i usterkach tego rozwiązania.
Nawet w instrukcji użytkownika jest taki punkt przewidziany jak wymiana tej częsci ruchomej, No chyba że producent założył uszkodzenie od trzaskania drzwiami o coś ... U mnie uszczelki nowiutkie nie nie wymagaja trzaskania i nie muszą się ułożyć jak ktoś tu sugerował.

Podwójne szyby rewelacja. Jest cicho w aucie a przy bezwietrzbnej pogodzie szumy opływowe słychać dopiero od około 150 km/h i nie są nieprzyjemne np. takie z jednego miejsca typu lusterka czy okna. Myślę że mają na to wpływ szyby ale też polepszone ogólnie wyciszenie np nadkoli (podobno lepsze niż w Superb FL) a także dopracowanie aerodynamicznde auta.
Nie wiem czy zaglądaliście pod podłoge. Kodiaq ma nie wiem czy to jest od wersji FL ale sporo takich paneli osłon z tworzwa, odpowiednio
wyprofilowanych z duktami powietrznymi - niczym w F1 :-)

Matrycowe potwierdzam rewelacja.
Też "podobno" lepiej działają niż w Supebie FL.
Trochę się stresowałem ale zrobiłem trasę 100 km w nocy po drogach lokalnych z dużą ilością zakrętów i wzniesień i nigdy mi nawet nikt nie mrugnął
Na początku raz tylko dałem ciała bo nie zauważyłem że przełącznik od świateł działa sekwencyjnie i po kolejnym ruchu przełącza
na długie ciągłę .... musiał się na mnie ktoś mocno wkurzyć a ja czekałem aż światła same się dostosują. ... ;)

Canton z moich obserwacji działa na podobnym poziomie jak Harman - Kardon w XC60 czyli całkiem nieźle.
Choć basów jakichś imponujących z tego subwoffera się nie da wyciągnąć.

Może ktoś podpowiedzieć jakieś fajne ustawienia ? Jeszcze się za bardzo tym nie bawiłem.

ODPOWIEDZ