Chlapacze - czy jest sens?

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
mariu_sz
Posty: 25
Rejestracja: 19 lip 2022, 12:12
Samochód: Octavia 2FL Combi 1.8TSI Elegance

Chlapacze - czy jest sens?

Post autor: mariu_sz »

Właśnie jestem na etapie zamawiania kodiaqa w wersji L&K w kolorze białym i mocno zastanawiam się nad chlapaczami, czy jest sens zamawiać? Ostatnio jak zamawiałem Octavie to zamówiłem bez i po dwóch miesiącach dokładałem bo wiecznie drzwi były schlapane do samych szyb, z chlapaczami tego syfu było znacznie mniej, a są one tak dyskretne, że i na wyglądzie nic nie traciło. Możecie podzielić się swoimi doświadczeniami?



Sponsor

Chlapacze - czy jest sens?

Sponsor


Bili
Posty: 243
Rejestracja: 19 maja 2019, 13:53
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TDI 200KM L&K

Re: Chlapacze - czy jest sens?

Post autor: Bili »

Osobiście nie zamówiłem. Jakoś handlowiec mi to odradzał i tak mi się nie podobało za bardzo.
Z tego co pamiętam to tak chyba salon dokłada a nie fabryka.
Zobacz jeszcze do tematu: viewtopic.php?f=11&t=505

elmiko
Posty: 410
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: Chlapacze - czy jest sens?

Post autor: elmiko »

mariu_sz pisze:
04 lis 2022, 12:16
Właśnie jestem na etapie zamawiania kodiaqa w wersji L&K w kolorze białym i mocno zastanawiam się nad chlapaczami, czy jest sens zamawiać? Ostatnio jak zamawiałem Octavie to zamówiłem bez i po dwóch miesiącach dokładałem bo wiecznie drzwi były schlapane do samych szyb, z chlapaczami tego syfu było znacznie mniej, a są one tak dyskretne, że i na wyglądzie nic nie traciło. Możecie podzielić się swoimi doświadczeniami?
To zależy na jakie chlapacze trafisz ;)

Ja mam założone dyskretne, prawie ich nie widać. Montaż u dealera.
Kolega odbierał 4 miesiące później w innym oddziale tego samego dealera i dostał chlapacze prawie jak od żuka ;) - ja bym takie chciał.
Oba komplety chlapaczy oryginalne. Darowanemu w nadkola się nie zagląda, więc są jakie są.

mariu_sz
Posty: 25
Rejestracja: 19 lip 2022, 12:12
Samochód: Octavia 2FL Combi 1.8TSI Elegance

Re: Chlapacze - czy jest sens?

Post autor: mariu_sz »

Bili pisze:
04 lis 2022, 12:51
Osobiście nie zamówiłem. Jakoś handlowiec mi to odradzał i tak mi się nie podobało za bardzo.
Z tego co pamiętam to tak chyba salon dokłada a nie fabryka.
Zobacz jeszcze do tematu: viewtopic.php?f=11&t=505
Tak, są jako oddzielne akcesoria i będą zakładane w salonie. Zamówiłem z, ale jeszcze się zastanowię, zawsze mogę poprosić, aby od razu nie zakładali i przed finalnym montażem przymierzyć jak to wygląda "na żywo".

mariu_sz
Posty: 25
Rejestracja: 19 lip 2022, 12:12
Samochód: Octavia 2FL Combi 1.8TSI Elegance

Re: Chlapacze - czy jest sens?

Post autor: mariu_sz »

elmiko pisze:
04 lis 2022, 13:37
mariu_sz pisze:
04 lis 2022, 12:16
Właśnie jestem na etapie zamawiania kodiaqa w wersji L&K w kolorze białym i mocno zastanawiam się nad chlapaczami, czy jest sens zamawiać? Ostatnio jak zamawiałem Octavie to zamówiłem bez i po dwóch miesiącach dokładałem bo wiecznie drzwi były schlapane do samych szyb, z chlapaczami tego syfu było znacznie mniej, a są one tak dyskretne, że i na wyglądzie nic nie traciło. Możecie podzielić się swoimi doświadczeniami?
To zależy na jakie chlapacze trafisz ;)

Ja mam założone dyskretne, prawie ich nie widać. Montaż u dealera.
Kolega odbierał 4 miesiące później w innym oddziale tego samego dealera i dostał chlapacze prawie jak od żuka ;) - ja bym takie chciał.
Oba komplety chlapaczy oryginalne. Darowanemu w nadkola się nie zagląda, więc są jakie są.
Te Twoje dyskretne cos chronią czy nie bardzo?

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Chlapacze - czy jest sens?

Post autor: bubuś »

mariu_sz pisze:
04 lis 2022, 12:16
Właśnie jestem na etapie zamawiania kodiaqa w wersji L&K w kolorze białym i mocno zastanawiam się nad chlapaczami, czy jest sens zamawiać? Ostatnio jak zamawiałem Octavie to zamówiłem bez i po dwóch miesiącach dokładałem bo wiecznie drzwi były schlapane do samych szyb, z chlapaczami tego syfu było znacznie mniej, a są one tak dyskretne, że i na wyglądzie nic nie traciło. Możecie podzielić się swoimi doświadczeniami?
Wszystko jest kwestią gustu lub podejścia do tego czym auto ma być. Czy ma być biżuterią którą trzeba z pietyzmem/namszczeniem pieścić i pucować, czy powodem do dumy przed sąsiadami, czy też rzeczą praktyczną do codziennego użytkowania w każdych warunkach drogowych i pogodowych.

Dla mnie auto jest, jak łyżka do zupy, obuwie, zegarek, czyli jest do codziennego użytku tak, jaka jest potrzeba.
Stąd nie smaruję blachy jakimiś cudownymi nabłyszczaczami za grubą kasę, myję w zasadzie 3 razy do roku (po i przed zimą, w trakcie lata), jeżdżę po dziurach, krawężnikach, nie zwalniając zbytnio po śpiących policjantach, itp.

Odpowiadając na pytanie, czy zamontować chlapacze, odpowiem tak: by ułatwić sobie życie, przed odbiorem auta z salonu zamówiłem zamocowanie firmowych chlapaczy na przód i tył oraz dedykowanych progów (podestów) bocznych. Było to dla mnie akcesorium z gatunku must have. Nie wyobrażam sobie auta klasy SUV bez takich akcesoriów. SUV to nie limuzyna.
Do dzisiaj nie mam problemu (tak jak ci, co chlapaczy i podestu nie mają) pochlapanych błotem/brudem drzwi kierowcy, tylnego zderzaka. Wszystko jest czyściuteńkie, mimo jeżdżenia także po gruntowych zabłoconych drogach.
Możesz z obrzydzeniem obejrzeć moją furmankę w zakładce „Nasze auta”.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

elmiko
Posty: 410
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: Chlapacze - czy jest sens?

Post autor: elmiko »

mariu_sz pisze:
04 lis 2022, 13:51

Te Twoje dyskretne cos chronią czy nie bardzo?
Zdarza mi się jeździć po błocie. Powiem tak - tył mógłby chronić lepiej, z przodu drzwi są czyste. Mogły by być czystsze ale jest ok.

Kolega z tylu ma takie:

Obrazek

mariu_sz
Posty: 25
Rejestracja: 19 lip 2022, 12:12
Samochód: Octavia 2FL Combi 1.8TSI Elegance

Re: Chlapacze - czy jest sens?

Post autor: mariu_sz »

Ok, dziękuję za wszystkie opinie, zamówiłem z chlapaczami, zobaczymy ile będzie trzeba teraz czekać 😁

mariu_sz
Posty: 25
Rejestracja: 19 lip 2022, 12:12
Samochód: Octavia 2FL Combi 1.8TSI Elegance

Re: Chlapacze - czy jest sens?

Post autor: mariu_sz »

bubuś pisze:
04 lis 2022, 16:26
... Możesz z obrzydzeniem obejrzeć moją furmankę w zakładce „Nasze auta”.
Nie no, nie przesadzaj, widziałem i mi się bardzo podoba.

tomnowy
Posty: 559
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Chlapacze - czy jest sens?

Post autor: tomnowy »

jak bedziesz mial jiz auto to wrzuc zdjecia z kilku ijec zobaczymy jak wygladaja, no i info jaki to model dyskretny czy typu zuk:)

ODPOWIEDZ