Jaką będę miał podłogę?

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Bili
Posty: 228
Rejestracja: 19 maja 2019, 13:53
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TDI 200KM L&K

Re: Jaką będę miał podłogę?

Post autor: Bili »

Domówiłem. Udało się domówić pomimo, że w momencie zamawiania nie było takiej opcji do wyboru.



Sponsor

Re: Jaką będę miał podłogę?

Sponsor


Awatar użytkownika
sethpl
Posty: 4
Rejestracja: 01 wrz 2022, 16:38
Samochód: Skoda KODIAQ RS 2.0 TSI

Re: Jaką będę miał podłogę?

Post autor: sethpl »

Wczoraj odebrałem RS (5-os), ma podwójną podłogę. Zamawiany na koniec stycznia, nic specjalnie nie domawiałem wtedy.

MaRith
Posty: 77
Rejestracja: 31 sty 2022, 20:09
Samochód: KODIAQ IN THE FUTURE

Re: Jaką będę miał podłogę?

Post autor: MaRith »

Wg. obecnego cennika jest w standardzie właśnie w RS

Maciek_mich
Posty: 2
Rejestracja: 24 mar 2023, 8:13
Samochód: Kodiaq 4x4 TDI

Re: Jaką będę miał podłogę?

Post autor: Maciek_mich »

Posiadam wersję 7 osobową i wyjąłem trzeci rząd siedzeń. Bardzo zdziwiła mnie waga dodatkowych foteli, a także ilość miejsca która nagle się pojawiła. Problem że po fotelach pozostała dziura. Chciałbym jakoś ją zagospodarować. Czy ktoś z Was przerabiał podobną operację?
Myślałem o konwersji do podłogi bagażnika dzielonej wersji 5 osobowej, takiej jak na zdjęciu poniżej
Obrazek

Po wyjeciu foteli moj bagaznik wyglada tak>
Obrazek

Obrazek

Przeglądałem ETKĘ, ale jestem zbyt ciemny żeby odgadnąć jakie dokładnie numery części podłogi są potrzebne. Zakładam że pierwszy przedział bagażnika będzie taka sama, natomiast różnica będzie w przedziale w którym u mnie był trzeci rząd foteli. HELP, z góry dzięki za pomoc

RoznieBywa
Posty: 92
Rejestracja: 12 wrz 2022, 14:24
Samochód: Kodiaq

Re: Jaką będę miał podłogę?

Post autor: RoznieBywa »

Jeśli chcesz wozić koło zapasowe z subwooferem to masz dwie opcje:
- zostawienie podwyższonej podłogi bagażnika, wtedy minimum co trzeba dokupić to uchwyty końcowe 565861409A, 565861410A (cięcie tapicerki i na śruby) oraz samą podłogę, a w zasadzie ostatnią jej część 565861411B. Normalnie jest tam także przegroda 565861792C która zabezpiecza przedmioty aby nie wpadały pod tylną kanapę oraz ma dodatkowy uchwyt podtrzymujący na środku.
- rezygnację z podwójnej podłogi i przejście na obniżoną (ze zwykłej wersji 5 os.) jak na tej aukcji: https://allegro.pl/oferta/skoda-kodiaq- ... 2296427545 (widać także przegrodę). Do niej należałoby jednak dokupić styropianowe wypełnienie oraz zapinki mocujące (numery łatwo znaleźć) jak tutaj: https://allegro.pl/oferta/skoda-kodiaq- ... 3105386078 bo ta podłoga opiera się właśnie na tym (wymagane przycinanie wkładek oraz samej podłogi pod uchwyty boczne).

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Jaką będę miał podłogę?

Post autor: MałGorzata »

Wydaje mi się, że na przegląd techniczny będziesz musiał zgłosić się z kompletem foteli. Chyba, że zamierzasz zmienić też wpis w dowodzie?
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Maciek_mich
Posty: 2
Rejestracja: 24 mar 2023, 8:13
Samochód: Kodiaq 4x4 TDI

Re: Jaką będę miał podłogę?

Post autor: Maciek_mich »

Dziękuję bardzo za szybką i wyczerpującą odpowiedź RóżnieBywa. Co do przeglądu, to zawsze będę mógł wrzucić fotele z powrotem w razie problemów. Choć przyznam że jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się by diagnosta sprawdzał czy trzeci rząd jest faktycznie zainstalowany w aucie * w poprzednim SUVie też miałem taką opcję.
Jeszcze raz dzięki!

Cahir
Posty: 107
Rejestracja: 19 kwie 2023, 13:42
Samochód: Skoda Kodiaq Style 1,5 TSI

Re: Jaką będę miał podłogę?

Post autor: Cahir »

Maciek_mich pisze:
23 wrz 2023, 10:11
Dziękuję bardzo za szybką i wyczerpującą odpowiedź RóżnieBywa. Co do przeglądu, to zawsze będę mógł wrzucić fotele z powrotem w razie problemów. Choć przyznam że jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się by diagnosta sprawdzał czy trzeci rząd jest faktycznie zainstalowany w aucie * w poprzednim SUVie też miałem taką opcję.
Jeszcze raz dzięki!
Oj to byś się zdziwił. Posiadałem kiedyś Renault Kangoo, z kratką i składanymi siedzeniami tylnymi. Zawsze miałem je złożone i kratkę przesuniętą, aby zwiększyć cenne miejsce ładunkowe. Za każdym razem gdy byłem na przeglądzie ( a jeździłem po różnych stacjach wtedy), to kazali mi rozkładać siedzenia i przesuwać kratkę w pierwotne miejsca.
Może teraz się coś pozmieniało, jednak Polska to kraj absurdów i bądź przygotowany na najgorsze

Bili
Posty: 228
Rejestracja: 19 maja 2019, 13:53
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TDI 200KM L&K

Re: Jaką będę miał podłogę?

Post autor: Bili »

@Cahir w tym Twoim przypadku chyba bardziej chodziło im o kratkę niż siedzenia. Mając 7 osobowego caddy siedzenia mam wyłożone cały czas i nigdy na różnych stacjach od 2005 roku nikt nie zwrócił uwagi na to a na przegląd zawsze jechało właśnie bez.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Jaką będę miał podłogę?

Post autor: MałGorzata »

Ten wymóg jest od niedawna. Posiadam siedmiosobowe auto innej marki bez ostatnich foteli i ostatnio jest problem.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

ODPOWIEDZ