Jaką będę miał podłogę?

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Oskar
Posty: 8
Rejestracja: 18 lip 2022, 16:47
Samochód: Brak

Re: Jaką będę miał podłogę?

Post autor: Oskar »

Ja dodam że zamawiałem kodiaqa L&K z 3 rzedem i kiedy tylko zauważyłem że w cenniku pojawiła się opcją podwójnej podłogę poprosiłem o zmianę konfiguracji. Przedstawiciele handlowy załatwił ten temat.
Polecam zrobić podobnie.



Sponsor

Re: Jaką będę miał podłogę?

Sponsor


Bili
Posty: 244
Rejestracja: 19 maja 2019, 13:53
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TDI 200KM L&K

Re: Jaką będę miał podłogę?

Post autor: Bili »

Osobiście się waham. Wole jednak głębszy i większą pojemność. A zamawiać, żeby wyłożyć i leżało w garażu trochę bezsensu, bo może kiedyś się przyda.
A pytanie czy potem da się dokupić i dołożyć taką podłogę?

MaRith
Posty: 77
Rejestracja: 31 sty 2022, 20:09
Samochód: KODIAQ IN THE FUTURE

Re: Jaką będę miał podłogę?

Post autor: MaRith »

W moim przypadku podwójna podłoga jest korzystna dla psa - któremu łatwiej wskoczyć gdy nie ma progu.

RoznieBywa
Posty: 93
Rejestracja: 12 wrz 2022, 14:24
Samochód: Kodiaq

Re: Jaką będę miał podłogę?

Post autor: RoznieBywa »

Bili pisze:
28 paź 2022, 10:02
Osobiście się waham. Wole jednak głębszy i większą pojemność. A zamawiać, żeby wyłożyć i leżało w garażu trochę bezsensu, bo może kiedyś się przyda.
A pytanie czy potem da się dokupić i dołożyć taką podłogę?
Znaczy jeśli ma w tym garażu leżeć nie tylko na czas wożenia np. wózka tylko cały czas, aż do momentu gdy ten "jeden raz" może kiedyś będzie potrzebna to absolutnie nie ma w tym sensu. I nie chodzi nawet o wydawanie tych 800 zł, czy o zagracanie miejsca, ale o to że ta podwójna podłoga wymusza (a konkretnie jej mocowania) także zmianę tej podłogi dolnej. Aby można było ją podnieść w celu wyjęcia koła zapasowego musi być węższa od tej standardowej (bo po bokach są uchwyty od górnej części) co powoduje że mamy wtedy na wierzchu cały czas styropian przy dojazdówce.
Co do ewentualnego montażu w przyszłości to w teorii wszystko jest możliwe, ale w praktyce rzadko komu będzie chciało się to robić. Co innego wymontowanie 3 rzędu aby zyskać uniwersalny "7 osobowy" samochód dla kogoś kto potrzebuje takiego auta na zmianę (raz więcej osób, innym razem więcej bagażu), a co innego ponosić nakłady tylko po to aby przewieźć coś na płasko (opcja dostawy wyszłaby pewnie taniej). Oprócz zamontowania uchwytów, inny jest także ten demontowalny próg za tylną kanapą (wyższy).

Obrazek

Jeżeli zostawimy bez zmian dolną podłogę z jej niższym progiem to w zależności od ustawienia kanapy otrzymamy większą lub mniejszą dziurę na górnym poziomie. Tak by to mniej więcej wyglądało:

Obrazek

Jeśli natomiast zamontujemy wyższy próg będzie trzeba przerabiać mocowanie dolnej części bo standardowo ta węższa dykta z opcji podwójnej jest krótsza i na tyle luźna, że potrafi nawet sama się przesuwać.

lk7
Posty: 108
Rejestracja: 23 paź 2022, 21:46
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI 190KM 4x4

Re: Jaką będę miał podłogę?

Post autor: lk7 »

Mogę potwierdzić, że obecnie podwójna podłoga jest dostępna do zamówienia w wersji 5 miejscowej. Jeszcze na początku października nie dało się jej dobrać w konfiguratorze, ale była dostępna w cenniku. Handlowiec u którego składałem zamówienie był zdziwiony, ale powiedział że złoży zamówienie z odpowiednim kodem. Po dwóch dniach dostałem od niego odpowiedź że fabryka zarejestrowała (przyjęła) zamówienie z uwzględnieniem tej podwójnej podłogi.

Natomiast jakiś tydzień później zauważyłem że podwójna podłoga pojawiła się też w konfiguratorze.

mpirek
Posty: 193
Rejestracja: 29 cze 2021, 17:57
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI (RM2022)

Re: Jaką będę miał podłogę?

Post autor: mpirek »

A czy można np zamówić podwójną podłogę z montażem w aso? czy to jest możliwe? ktoś coś słyszał?

elmiko
Posty: 410
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: Jaką będę miał podłogę?

Post autor: elmiko »

mpirek pisze:
28 paź 2022, 16:32
A czy można np zamówić podwójną podłogę z montażem w aso? czy to jest możliwe? ktoś coś słyszał?
Pytanie brzmi czy ASO będzie chciało coś takiego zrobić? I za ile?
Bo może taniej okaże się samemu zamówić graty, narzędzia w rękę i zrobić samemu. Co zostanie ze starych/nowych to na alle/olx i odzyskać chociaż część kasy.

Bili
Posty: 244
Rejestracja: 19 maja 2019, 13:53
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TDI 200KM L&K

Re: Jaką będę miał podłogę?

Post autor: Bili »

A przyszło mi jeszcze na myśl czy nie przeszkadza ona przy L&K gdzie jest Canton a przy nim subwoofer w bagażniku?

lk7
Posty: 108
Rejestracja: 23 paź 2022, 21:46
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI 190KM 4x4

Re: Jaką będę miał podłogę?

Post autor: lk7 »

A w czym ma przeszkadzać? Subwoofer jest w kole zapasowym (na poziomie -2 bagażnika), na tym jest taka cienka płyta jakby dykta (między poziomem -2 i -1 bagażnika), potem jest ta płaska przestrzeń np na schowanie rolety i inne płaskie przedmioty (poziom -1 bagażnika) i na to jest ta właściwa podłoga (między poziomem -1 i 0) która licuje z progiem (poziom 0).

RoznieBywa
Posty: 93
Rejestracja: 12 wrz 2022, 14:24
Samochód: Kodiaq

Re: Jaką będę miał podłogę?

Post autor: RoznieBywa »

Bili pisze:
28 paź 2022, 17:53
A przyszło mi jeszcze na myśl czy nie przeszkadza ona przy L&K gdzie jest Canton a przy nim subwoofer w bagażniku?
Nie może przeszkadzać bo ten głośnik montowany jest także w wersjach 7 osobowych, gdzie 3 rząd siedzeń zasłania połowę dojazdówki.

ODPOWIEDZ