Android Auto nie działa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Skorba
Posty: 39
Rejestracja: 22 lut 2022, 6:56
Samochód: Kodiaq LK 190km,

Android Auto nie działa

Post autor: Skorba »

Witam, proszę o Wasze spostrzeżenia dotyczące działa AA. Mam Kodiaq MY2022 z phone box i bezprzewodowym AA, System Columbus. Przynajmniej w specyfikacji🤔.. Mam auto od miesiąca i cały czas borykam się z niestabilnym działaniem AA. Bezprzewodowego nie udało mi się ani razu odpalić ( oczywiście telefon ma tą funkcję, wszystko włączone itd) a na kablu uruchamia się "jak zechce". Nie dość że nie uruchamia się automatycznie po podłączeniu kabla, to nawet po wyborze z ekranu opcji połączenia AA to widzę że próbuje połączyć ale nie łączy. Telefon co chwila wchodzi w tryb łączenia/niby się loguje/ ale nie uruchamia i znowu od początku... Próbowałem już oczywiście różne kable, efekt ten sam.
Po dłuższej chwili (nawet 15 minut ciągłego wbijania się w AA) zaskoczy i wówczas już jest stabilny w działaniu.
Aktualizacje systemu próbowałem wymusić z poziomu ustawień ale nic nie dało. Telefon i całość systemu przywracaniem do fabryki i na nowo parowałem już też kilka razy...nadal ten sam efekt.

Mieliście podobne problemy?
Czy macie rozwiązanie?

Z góry dziękuję za pomoc



Sponsor

Android Auto nie działa

Sponsor


BigDaddy
Posty: 204
Rejestracja: 14 sie 2021, 13:24
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2022 1,5 TSI manual

Re: Android Auto nie działa

Post autor: BigDaddy »

Do bezprzewodowego AA potrzeba sparowanego bluetootha, skonfigurowanego wi-fi w samochodzie (chyba hotspot musi być w samochodzie włączony) i włączone dane komórkowe.
Kilka dni temu się bawiłem w moim FL bo chciałem wymusić aby wreszcie korzystał z wbudowanego esim ale czeskie kurwiesyny nawet zdjęcie dowodu i gęby chcą abym mógł korzystać z esim. Powyłączałem wszystkie protokoły i bez włączonych wszystkich wymienionych wyżej AA nie chciał ruszyć.

Skorba
Posty: 39
Rejestracja: 22 lut 2022, 6:56
Samochód: Kodiaq LK 190km,

Re: Android Auto nie działa

Post autor: Skorba »

BigDaddy pisze:
13 paź 2022, 19:29
Do bezprzewodowego AA potrzeba sparowanego bluetootha, skonfigurowanego wi-fi w samochodzie (chyba hotspot musi być w samochodzie włączony) i włączone dane komórkowe.
Kilka dni temu się bawiłem w moim FL bo chciałem wymusić aby wreszcie korzystał z wbudowanego esim ale czeskie kurwiesyny nawet zdjęcie dowodu i gęby chcą abym mógł korzystać z esim. Powyłączałem wszystkie protokoły i bez włączonych wszystkich wymienionych wyżej AA nie chciał ruszyć.
Hmm, nie wiązałem tego z takimi ustawieniami. Ale, niezależnie od tego, sprawdziłem. Mam to wszystko włączone.
Nie wiem tylko z tym esim. Niby to mam w 1 roku w pakiecie ... Zarejestrowałem się w skodzie, jestem tak zologowanym kontem w samochodzie i nadal nie działa...

Z tym bezprzewodowym to już nawet drugorzędne
Dążę do stabilnego działania na kablu. Choć tyle...

mpirek
Posty: 193
Rejestracja: 29 cze 2021, 17:57
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI (RM2022)

Re: Android Auto nie działa

Post autor: mpirek »

U mnie Android Auto działa ok, polift tel Samsung

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Android Auto nie działa

Post autor: MałGorzata »

----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

mpirek
Posty: 193
Rejestracja: 29 cze 2021, 17:57
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI (RM2022)

Re: Android Auto nie działa

Post autor: mpirek »

Po komentarzach jednak widać że nie jest tak źle

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Android Auto nie działa

Post autor: MałGorzata »

U mnie pojawiał się problem w ubiegłym roku z połączeniem. A od 2-3 tygodni znowu wrócił ale z większą częstotliwością. Teraz muszę restartować telefon raz na kilka dni aby uzyskać połączenie do samochodu.

SONY XPERIA 1
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

BigDaddy
Posty: 204
Rejestracja: 14 sie 2021, 13:24
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2022 1,5 TSI manual

Re: Android Auto nie działa

Post autor: BigDaddy »

@Skorba
Dla AA w telefonie uprawnienia wszystkie potrzebne przyznane? Pamięć podręczna w AA wyczyszczona po ubiciu aplikacji?

A próbowałeś parować samochód w AA na telefonie poprzez "połącz z samochodem"?

Skorba
Posty: 39
Rejestracja: 22 lut 2022, 6:56
Samochód: Kodiaq LK 190km,

Re: Android Auto nie działa

Post autor: Skorba »

BigDaddy pisze:
13 paź 2022, 23:15
@Skorba
Dla AA w telefonie uprawnienia wszystkie potrzebne przyznane? Pamięć podręczna w AA wyczyszczona po ubiciu aplikacji?

A próbowałeś parować samochód w AA na telefonie poprzez "połącz z samochodem"?
Wszystkie opcje przećwiczone... Niestety bez wyraźnej poprawy. Tzn raz zaskoczy szybko ( po kilku logowaniach) a innym razem wcale.. i to tylko mówimy o kablowym połączeniu. Bezprzewod w ogóle nie zadziałał ani razu.

Ale po lekturze linka kilka postów wyżej, wiedze że to jednak powszechniejszy problem, choć w poprzednim moim Volvo nie było problemów... Stąd dopytuje innych użytkowników bo wygląda mi to jednak na bug także w sofcie skody...

Jaco
Posty: 124
Rejestracja: 07 lis 2021, 21:16
Samochód: Skoda, Superb, 2.0TSI

Re: Android Auto nie działa

Post autor: Jaco »

W superb działał mi bez zarzutu na samsungu s20. Obecnie w kodiaqu używam iPhone i tez nie ma żadnych problemów. Wchodzę do auta odpalam i odrazu startuje applecar i yanosik się odpala. Nie przypominam sobie żebym coś specjalnie konfigurował, po prostu sparowalem telefon z autem i koniec. Piękna sprawa. Z doświadczenia i z opowieści kolegów z pracy wiem ze gdy były problemy po kablu to był problem kiepskiego kabla lub brudnego gniazda usbc w telefonie lub telefonu typu oppo xiaomi itd, samsung, huawei i iPhone zero problemów.

ODPOWIEDZ