tylna kanapa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
mpirek
Posty: 193
Rejestracja: 29 cze 2021, 17:57
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI (RM2022)

Re: tylna kanapa

Post autor: mpirek »

Siatka jest w pakiecie SIMPLY CLEVER



Sponsor

Re: tylna kanapa

Sponsor


WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: tylna kanapa

Post autor: WuWu »

Ta siatka jest od sufitu do podłogi i chroni/oddziela przestrzeń bagażowa od pasażerskiej zarówno przy 5 miejscach siedzących jak i przy dwóch. Nigdy jej nie chowam bo zawsze mogę coś wieźć a dodatkowo w nocy mniej oślepiają światła wysokich samochodów np ciężarowych. Pomaga mimo iż mam lusterka automatycznie ściemniające się
Po to zresztą kupowałem tą siatkę aby ją używać. Kosztowała chyba około 700 zł i była jako oddzielny element do wyboru w 2017r. Generalnie jest bardzo dobrze wykonana i na pewno spełnia swoje zadanie zwłaszcza przy złożonych tylnych siedzeniach kiedy siatka jest za przednimi fotelami i oddziela bagaż na całej powierzchni auta. To NIE JEST mała siatka między tylna kanapa a sufitem. Ja jestem zadowolony.

tomnowy
Posty: 559
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: tylna kanapa

Post autor: tomnowy »

fakt w simply clever bylo, ale ze go mam to zapomnialem, siatke mam ale nie uzywam, jest w pokrowcu wozona, nawet jej nie przymierzalem czy pasuje,

RoznieBywa
Posty: 93
Rejestracja: 12 wrz 2022, 14:24
Samochód: Kodiaq

Re: tylna kanapa

Post autor: RoznieBywa »

Ja we wszystkich swoich dotychczasowych samochodach jeżeli nie przewoziłem rzeczy ponad roletę zawsze te siatki miałem zwinięte i z tego co widzę po samochodach jeżdżących po polskich drogach (które mają takie wyposażenie w standardzie) większość osób robi tak samo. W wersji 5-cio miejscowej ta siatka montowana od samego dołu do wysokości górnej foteli nic nie chroni, a jedynie zawadza:
Obrazek
Jeżeli chcieli zrobić wersję uniwersalną i naprawdę simply clever, tak aby można było jej używać także za przednimi siedzeniami (co przecież u większości nabywców zdarza się naprawdę bardzo rzadko, może jak chcą przewieźć jakieś meble ze szwedzkiego sklepu a na nich rozłożone drobne przedmioty przed którymi ta siatka faktycznie wtedy chroni) to mogli zastosować roletę z możliwością rozciągnięcia na dwie wysokości i montowaną przy opcji 5-cio miejscowej do tej rolety bagażnika. Wówczas z uwagi na naciąg byłaby nawet możliwość pokuszenia się o zamontowanie dodatkowych zaczepów do siedzeń tylnych i rozwijania tej rolety nie w górę a do przodu auta, tak aby na co dzień zasłaniała przerwę opisywaną w tym wątku (np. po przesunięciu foteli czy zmianie ich kąta nachylenia).

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: tylna kanapa

Post autor: WuWu »

RoznieBywa pisze:
26 wrz 2022, 11:32
Ja we wszystkich swoich dotychczasowych samochodach jeżeli nie przewoziłem rzeczy ponad roletę zawsze te siatki miałem zwinięte i z tego co widzę po samochodach jeżdżących po polskich drogach (które mają takie wyposażenie w standardzie) większość osób robi tak samo. W wersji 5-cio miejscowej ta siatka montowana od samego dołu do wysokości górnej foteli nic nie chroni, a jedynie zawadza:
Obrazek
Jeżeli chcieli zrobić wersję uniwersalną i naprawdę simply clever, tak aby można było jej używać także za przednimi siedzeniami (co przecież u większości nabywców zdarza się naprawdę bardzo rzadko, może jak chcą przewieźć jakieś meble ze szwedzkiego sklepu a na nich rozłożone drobne przedmioty przed którymi ta siatka faktycznie wtedy chroni) to mogli zastosować roletę z możliwością rozciągnięcia na dwie wysokości i montowaną przy opcji 5-cio miejscowej do tej rolety bagażnika. Wówczas z uwagi na naciąg byłaby nawet możliwość pokuszenia się o zamontowanie dodatkowych zaczepów do siedzeń tylnych i rozwijania tej rolety nie w górę a do przodu auta, tak aby na co dzień zasłaniała przerwę opisywaną w tym wątku (np. po przesunięciu foteli czy zmianie ich kąta nachylenia).
Ja używam siatki ponieważ nie jestem aż takim optymistą, że nigdy nie będę miał zdarzenia/ wypadku który spowoduje niespodziewane przemieszczenie się zawartości bagażnika do części pasażerskiej. Osobiście widziałem piramidę w dachu auta zrobioną przez róg komputera który przed zdarzeniem grzecznie leżał na podłodze w aucie. Siatka to zawsze jakieś dodatkowe zabezpieczenie. Każdy robi jak uważa i nikogo nie zmierzam przekonywać.

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: tylna kanapa

Post autor: chris24 »

a roleta nie zabezpiecza wystarczająco zawartosci bagażnika ?

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: tylna kanapa

Post autor: WuWu »

chris24 pisze:
26 wrz 2022, 18:16
a roleta nie zabezpiecza wystarczająco zawartosci bagażnika ?
Jak się odczepi i zwinie ... to chyba nie - jeszcze na szczęście nie próbowałem ile wytrzyma.
Siatka jest zapięta w 4 miejscach trochę mocniej niż roleta na przycisk,
ale tak jak już pisałem nikogo nie zamierzam przekonywać.
Kupiłem świadomie i używam.

MaRith
Posty: 77
Rejestracja: 31 sty 2022, 20:09
Samochód: KODIAQ IN THE FUTURE

Re: tylna kanapa

Post autor: MaRith »

Ja używałem w poprzednim aucie - Kia Ceed.
I w Kodiaqu na 100% dokupie ta siatkę. Nawet patrząc z perspektywy przewożonego psa w bagażniku mam komfort psychiczny ze nie wyleci do strefy pasażerskiej przy mocniejszym hamowaniu.

elmiko
Posty: 410
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: tylna kanapa

Post autor: elmiko »

chris24 pisze:
26 wrz 2022, 18:16
a roleta nie zabezpiecza wystarczająco zawartosci bagażnika ?
Nie, niestety nie. Dlatego taka siatka to było 'must have' dla mnie.

tomnowy
Posty: 559
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: tylna kanapa

Post autor: tomnowy »

dziekuje bardzo za odpowiedz w temacie, okazalo sie ze jak skladalem fotele to przy rozkladaniu musialem cos nie tak rozlozyc bo teraz juz jest rozlozone bez przeryw, oparcie pochyliem bardziej. troche techniki i sie czlowiek zgubil:) takze jeszcze raz dzieki za.pomoc

ODPOWIEDZ