Ciąganie przyczepy - 2.0 TSI 190KM vs 2.0TDI 200KM

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Ciąganie przyczepy - 2.0 TSI 190KM vs 2.0TDI 200KM

Post autor: bubuś »

mariu_sz pisze:
11 sie 2022, 14:52
Dziekuję wszystkim za swoje opinie, no to muszę się poważnie zastanowić co wybrać, zawsze było mi bliżej do benzynki i chyba na nią się zdecyduję, ale z drugiej strony nigdy nie miałem diesla. Ech ciężki wybór.
Dylemat trudny do rozwiązania. W mojej ocenie o wyborze powinien zadecydować to do czego auto będzie służyło i jak będzie użytkowane.
Przed Kodiaqiem miałem benzyniowego Hyundaia Sana Fe V6 (240KM, 315 Nm, skrzynia automat 5 bieg.).
Z posiadaną przyczepą (DMC 1500kg) jeździło się całkiem przyzwoicie, jednakże motor jako wolnossak nie miał takiej charakterystyki mocy użytkowej (mimo iż widlaste motory ładnie ciągną od niskich obrotów), co turbodoładowane motory benzynowe. Na stromych krętych wolno pokonywanych podjazdach np. w Pirenejach skrzynia potrafiła zrzucić nawet do 1. biegu.
Stąd zamawiajac Kodiaqa wybrałem sadzomiota, mimo, iż większość jazd odbywam w warunkach miejskich, na relatywnie krótkich trasach, kilkakrotnie pokonywanych w ciągu dnia.
Mimo 190KM i 400Nm dodałem motorowi powera, do 220KM i 440Nm. Obecnie jazda z przyczpą to igraszka (jeżdżę zawsze w trybie SPORT. Jadąc drogą kat. S ustawiam tempomat na 90-95 km/h, a to w zaleności od ilości pojazdów na trasie. Wyprzedanie np. ciężarówek to przyjemność, łopatką zrzucam na 6. lub 5. bieg (w zależności jaką prędkością jadę za planowanym do wyprzedzenia pojazdem), pedał gazu w podłogę i nim skończę manewr wyprzedzania (a staram się to zrobić, jak najprędzej) to przed zmianą pasa z lewego na prawy na liczniku mam 110-115 km/h.
Konsumpcja paliwa jest dla mnie w eksploatacji auta mało istotna (aczkolwiek prowadzę dla każdego dotąd posiadanego auta ewidencję tankowań i zużycia).


Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Sponsor

Re: Ciąganie przyczepy - 2.0 TSI 190KM vs 2.0TDI 200KM

Sponsor


mariu_sz
Posty: 25
Rejestracja: 19 lip 2022, 12:12
Samochód: Octavia 2FL Combi 1.8TSI Elegance

Re: Ciąganie przyczepy - 2.0 TSI 190KM vs 2.0TDI 200KM

Post autor: mariu_sz »

Zgadza się, wybór jest bardzo trudny, ja generalnie jeżdżę dość mało, moja 12 letnia octavia właśnie tydzień temu osiągnełą przebieg 115tys. km (mam ją od nowości), głównie w okresie wiosenno letnim zaczynają się wypady weekendowe, a w okresie letnim wycieczki jak nie z namiotem to z przyczepą. Jeśli chodzi o konsumpcję paliwa, to też za bardzo się tym nie przejmuję (byle by nie palił więcej niż mu wleję ;)) Bardziej się skłaniam do benzyny, ale to chyba głównie ze względów przekonań. Po gwarancji pewnie też wleci wirus i to bez względu czy wybiorę benzynę czy diesla. Chyba będę musiał rzucić monetą ;).

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Ciąganie przyczepy - 2.0 TSI 190KM vs 2.0TDI 200KM

Post autor: WuWu »

Kupując przyczepę trzeba się zastanowić jak duża Ci jest potrzebna. np taki wjazd na kemping w Krynicy - wąski mostek i później w lewo 90 stopni w uliczkę - stojące auta i wykręcić przed tym czerwonym.
Takich różnych ciekawostek miałem już kilka zwłaszcza w małych miasteczkach do których czasem wjeżdżam.
Obrazek

Zestaw benzyna 1.4 + przyczepa 4osobowa 5m + dyszel (dmc 1150kg) daje radę spokojnie nawet na stromych i wąskich podjazdach

Obrazek
ale później takie widoki ;)
Obrazek

Obrazek


W tym roku zaliczone i góry i morze i myślę że to nie koniec tematu na ten rok

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

spalanie średnie po trasie na ogól 9 w górach i do 10,5 nad morze (głównie przez autostradę)

Ja nie zamierzam ale jeśli ktoś planuje długą przyczepę to wszyscy którzy jeżdżą mówią aby brać wtedy dwuosiową.

mariu_sz
Posty: 25
Rejestracja: 19 lip 2022, 12:12
Samochód: Octavia 2FL Combi 1.8TSI Elegance

Re: Ciąganie przyczepy - 2.0 TSI 190KM vs 2.0TDI 200KM

Post autor: mariu_sz »

Przyczepkę campingową 4 osobowa właśnie tak do około 5m długości (chociaż najczęściej podróżuję z żoną i psem) myślę, że max 1500DMC, ale może się okazać, że od czasu do czasu ciągnięcie łodzi motorowej tu myślę, że może być do 2000kg.

Xeor^
Posty: 217
Rejestracja: 07 cze 2021, 12:08
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 L&K

Re: Ciąganie przyczepy - 2.0 TSI 190KM vs 2.0TDI 200KM

Post autor: Xeor^ »

bl13 pisze:
09 sie 2022, 10:31
Komplet 4 osób + pełny bagażnik. Diesel na pewno będzie bardziej elastyczny i uzyskasz mniejsze spalanie. Dmc przyczepy w dieslu chyba tez jest wyzsze. Przy 2.0tsi w DR mam auto o dmc 2496 i Max przyczepa 2000. Przy dieslu jest chyba 2200 ale wtedy ogranicza cię 1.33
Ja tez mam 2.0 TSI L&K i mam takie wartości:
DMC auta 2410 kg
DMC przyczepy 2200 kg
DMC zestawu 4610 kg

Dodatkowo już nie obowiązuje 1.33, tutaj więcej ciekawostek: https://autokult.pl/wspolczynnik-1-33-w ... 644631616a

ODPOWIEDZ