Zmiany w MY2023

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Zmiany w MY2023

Post autor: chris24 »

lk7: nie wiem jak w Kodiaqu ale przez 14 lat użytkowania Octavii 2 gdzie były 2 klimatyzowane schowki tzn ten przed pasażerem plus jumbo box słownie jeden raz coś tam wiozłem typu czekolada i go otworzyłem ... :-/ jak kupowałem to auto to myślałem super .. będe sobie chłodził Colę :)
a w rzeczywostości tak jak napisałem 1x użyłem i kilka razy mi się sam wlot otworzył i jeździłem chłodząc schowek nieświadomie.
Więc jeżeli takie oszczędności robi Skoda to można powiedzieć że i tak z głową.
2 dni temu odebrałem Kodiaqa i mam na razie takie spostrzeżenia odnośnie wyposażenia w stosunku do tego co było dawniej:

1. Osłona silnika gumowa - ale to związane z brakiem komponentów , podobno wymienią.
2. Brak logo L&K na piano black osłony showka przed pasażerem - pierdoła ale mogło by być
3. Brak logo L&K na oparciu tylniej kanapy - tu nie mam pewności czy kiedykolwiek było ? myślałem że będzie ale jesyt tylko na fotelach z przodu
4. Pakiet snu ma już tylko jedną torbę i jeden koc (w superbie były kiedyś 2x to i w Kodiaq chyba też ? )
5. Mam 3 kluczyki, główny jest normalnek jakości tzn plastik plus chrom, ale 2 i 3 kluczyk już jest wersja bida tzm sam plastik - wygląda to tandetnie niczym w obecnych Volvo ...
6. Instrukcja użytkownika jest w zwykłym tekturowym opakowaniu - jak powiedział sam dealer ... porażka. 14 let temu była plastikowa teczka, potem produceci poszli w fajne materiałowe lub skórzane teczki . Ten pubkt 5 - 6 to takie strzały w kolano które nie pomagają budować pozycji marki.



Sponsor

Re: Zmiany w MY2023

Sponsor


mpirek
Posty: 193
Rejestracja: 29 cze 2021, 17:57
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI (RM2022)

Re: Zmiany w MY2023

Post autor: mpirek »

Chris24, w RM2022 który odebrałem w czerwcu też jedna torba i kocyk, instrukcja w torbie takiej ala skóra. Osłona silnika normalna (chyba, nie mam porównania do wcześniejszej Skody), LOGO na schowku nie mam, fotele zmieniałem na Ergo więc na fotelach też nie mam loga.

lk7
Posty: 108
Rejestracja: 23 paź 2022, 21:46
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI 190KM 4x4

Re: Zmiany w MY2023

Post autor: lk7 »

Dzięki za odpowiedź, czyli nie ma co płakać za tym klimatyzowanym schowkiem.

mpirek, chris24: skoro macie już swoje auta to musicie zaaktualizować opis samochodu w swoim profilu na forum :)

mpirek
Posty: 193
Rejestracja: 29 cze 2021, 17:57
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI (RM2022)

Re: Zmiany w MY2023

Post autor: mpirek »

lk7 pisze:
29 paź 2022, 15:36
Dzięki za odpowiedź, czyli nie ma co płakać za tym klimatyzowanym schowkiem.

mpirek, chris24: skoro macie już swoje auta to musicie zaaktualizować opis samochodu w swoim profilu na forum :)
Faktycznie, :)

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Zmiany w MY2023

Post autor: chris24 »

lk7 pisze:
29 paź 2022, 15:36
Dzięki za odpowiedź, czyli nie ma co płakać za tym klimatyzowanym schowkiem.

mpirek, chris24: skoro macie już swoje auta to musicie zaaktualizować opis samochodu w swoim profilu na forum :)
Zrobione :) ale i tak Skoda Octavia 1.8 TSI ciągle stoi w garażu i jest do kupienia :)

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Zmiany w MY2023

Post autor: WuWu »

lk7 pisze:
29 paź 2022, 15:36
Dzięki za odpowiedź, czyli nie ma co płakać za tym klimatyzowanym schowkiem
Za klimatyzowanym schowkiem nie płacze ten co go nie używa. Do dobrego łatwo się przyzwyczaić i nie wyobrażam sobie nieschłodzonego napoju. Czekolad nie wożę ale klimatyzowany schowek z małymi puszkami napojów robi robotę 😁

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Zmiany w MY2023

Post autor: chris24 »

ja tam wolę się zatrzymać na ten schłodzony napój :)

mpirek
Posty: 193
Rejestracja: 29 cze 2021, 17:57
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI (RM2022)

Re: Zmiany w MY2023

Post autor: mpirek »

Chłopaki, jak jest to dobrze (u mnie jeszcze jest), jak nie ma to nie tragedia (można zawsze się zatrzymać jak napisał Chris24, ale najważniejsza jest przyjemność z jazdy, aż chce się jechać :)

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Zmiany w MY2023

Post autor: WuWu »

chris24 pisze:
30 paź 2022, 10:42
ja tam wolę się zatrzymać na ten schłodzony napój :)
Jak jest gdzie to zawsze możesz a tak to nie szukasz tylko otwierasz i pijesz kiedy chcesz. Parę lat temu na świeżo oddanej S-ce Wrocław - Szczecin na długich odcinkach nie było nawet stacji benzynowej. Ostatnio na S-ce między Rzeszowem a Lublinem też nie ma szału. Większość w budowie. Jadąc w Bieszczady jak nie jadę z przyczepą kemp. to biorę dodatkowo lodówkę na środkowe siedzenie. Lubię być samowystarczalny. Co kto lubi.

RoznieBywa
Posty: 92
Rejestracja: 12 wrz 2022, 14:24
Samochód: Kodiaq

Re: Zmiany w MY2023

Post autor: RoznieBywa »

Skoda od kilku już lat tnie koszty usuwając elementy, na których braki większość klientów nie zwraca od razu uwagi: czerwone lampki w drzwiach, podwójny kocyk, latarka w bagażniku, podwójna parasolka, flokowanie schowków itd. Plus w całej tej sytuacji jest przynajmniej taki, że większość z nich łatwo uzupełnić samemu np. klimatyzowany schowek to rurka plus pokrętło które jest identyczne dla całej grupy VAG. No chyba że zaczęli usuwać także króciec przyłączeniowy, a nie tylko zakładać na niego zaślepkę, ale to będzie trzeba sprawdzić.

ODPOWIEDZ