Różnice w fotelach L&K

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Bury22
Posty: 15
Rejestracja: 11 lip 2022, 16:30
Samochód: Kodiaq FL L&K 2.0TSi

Różnice w fotelach L&K

Post autor: Bury22 »

Siemka Panowie :)
Zamawiam właśnie miśka w wersji L&K i jest mała dopłata w fotelach do ERGO (2500zł) pytanie jest czy warto, czym się różnią itd. może ktoś ma doświadczenie!



Sponsor

Różnice w fotelach L&K

Sponsor


chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Różnice w fotelach L&K

Post autor: chris24 »

Ja mam doświadczenie w ... zamawianiu ale nie siedziałem na żadnym z tych foteli.
Nie wybrałem tej opcji z powodu:
- wg dealara nie warto, tzn ta sama wygoda siedzenia
- podstawowa różnica to możliwość regulacji długości siedziska (ręcznie) co przy moim wzroście 176 cm nie ma znaczenia. Jednak dla wyższych osób może być to wskazana opcja
- fotele ergo mają możliwość zamówienia opcji masażu więc jeżeli jest to ważne to nie ma innej opcjo , dla mnie nie było to ważne, zresztą są dostępne opinie któe mówią że opcja masaży działa słabo
- fotele ergo mają nazyty napis .... "ergoline ? " ;)
- fotele ergo nie mają na oparciach wyszytego logo L&K co dla mnie było akurat minusem
- wentylacja i ogrzewanie jest wiadomo w obydwu, wygląd prawie identyczny oprócz tego braku logo

Marek Drives w najnowszym teście twierdzi że już podstawowe fotele w L&K są wygdne i jest dużo lepiej niż w standartowych Style


Też jestem ciekawy czy ktoś siedział na obydwu i może porównać ?

mpirek
Posty: 193
Rejestracja: 29 cze 2021, 17:57
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI (RM2022)

Re: Różnice w fotelach L&K

Post autor: mpirek »

Ja mam te fotele ergo, najlepsza jest możliwość regulacji siedziska, masaż tylko odcinek lędźwiowy - bez znaczenia nie będziesz korzystał, są troszkę inaczej wyprofilowane jak standardowe. Ja wybrałem w ciemno bo nie siedziałem na nich wcześniej.

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Różnice w fotelach L&K

Post autor: chris24 »

mpirek: ile masz wzrostu ? i powiedz jak się to reguluje ? ręcznie i jest jakaś blokada ?

mpirek
Posty: 193
Rejestracja: 29 cze 2021, 17:57
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI (RM2022)

Re: Różnice w fotelach L&K

Post autor: mpirek »

Regulacja jest ręczna. Taka sama dla kierowcy i pasażera, więc nawet jak jedziesz w długą drogę i masz kogoś bardzo wysokiego to dla niego komfort podróży jest na pewno większy.
Ja pomimo lichego wzrostu i tak sobie wydłużam, żeby podparcie było całych udek :).
Po wysunięciu puszczasz i się blokuje.

Bury22
Posty: 15
Rejestracja: 11 lip 2022, 16:30
Samochód: Kodiaq FL L&K 2.0TSi

Re: Różnice w fotelach L&K

Post autor: Bury22 »

Temat ogarniety i w salonie przymierzyłem się o ile to obrazodajne do foteli L&K w superbie i Ergo w Kodiaq. Ergo na moje gabaryty (190cm i 110kg) i dość sportowy tryb życia są zdecydowanie wygodniejsze. Inaczej trzymaja biodra i plecy, sprawiają wrażenie mniej kanapowych niż L&K. Konfiguracja poszła do zamówienia :)

Obrazek Obrazek

Jaco
Posty: 124
Rejestracja: 07 lis 2021, 21:16
Samochód: Skoda, Superb, 2.0TSI

Re: Różnice w fotelach L&K

Post autor: Jaco »

Bury22 pisze:
11 lip 2022, 16:45
Siemka Panowie :)
Zamawiam właśnie miśka w wersji L&K i jest mała dopłata w fotelach do ERGO (2500zł) pytanie jest czy warto, czym się różnią itd. może ktoś ma doświadczenie!
Czyli będziesz z nami na dłużej na tym forum, 1,5 roku albo dłużej chyba ze weźmiesz auto z placu. Ja czekam rok i nie mam nawet daty produkcji. Fotele to najmniejszy problem.

elmiko
Posty: 408
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: Różnice w fotelach L&K

Post autor: elmiko »

Przejechałem ponad 6kkm z fotelami ergo. Ponad 4kkm w miesiąc. Mówią, że masaż kiepski, ale przy siedzeniu kilka godzin na 4 literach pomaga. Wentylacja super sprawa. Nie dmucha jak szalone w plecy i zadek, ale i tak po kilkuset km za kółkiem przy 30+ stopni na zewnątrz byłem prawie suchy.
Pierwszy raz wyjazd urlopowy mnie nie zmęczył.

Bury22
Posty: 15
Rejestracja: 11 lip 2022, 16:30
Samochód: Kodiaq FL L&K 2.0TSi

Re: Różnice w fotelach L&K

Post autor: Bury22 »

Jaco pisze:
12 lip 2022, 21:35
Bury22 pisze:
11 lip 2022, 16:45
Siemka Panowie :)
Zamawiam właśnie miśka w wersji L&K i jest mała dopłata w fotelach do ERGO (2500zł) pytanie jest czy warto, czym się różnią itd. może ktoś ma doświadczenie!
Czyli będziesz z nami na dłużej na tym forum, 1,5 roku albo dłużej chyba ze weźmiesz auto z placu. Ja czekam rok i nie mam nawet daty produkcji. Fotele to najmniejszy problem.
i nie ma takiego dramatu :)

Zamówiłem auto w Lipcu, dostałem potwierdzony termin produkcji na 5 tydzien 23

ODPOWIEDZ