7 osobowy kodiaq DiY

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Triester
Posty: 1
Rejestracja: 10 lip 2022, 17:18
Samochód: MAZDA CX9

7 osobowy kodiaq DiY

Post autor: Triester »

Witam
szukam auta 4x4 z silnikiem sam nie wiem jakim ... bo chciałbym żeby w miare jechało ale nigdy nie miałem diesla i jakoś nie mogę się do niego przekonać, mimo to wiele ofert jest właśnie z takim motorem. Może to kwestia tego że 60-80 tkm w tym silniku wiąże się z wymianą rozrządu ? nie wiem. Może ktoś się wypowie nad przewagą beznyny czy diesla. Pytanie natomiast czy fabrycznie skoda jest przystosowana do 3 rzędu siedzień, czyli jak kupię 5 osobową jestem w stanie sam zamontować 3 rząd czy zastanę tam przygotowane otwory montażowe pod pasy i fotele ?



Sponsor

7 osobowy kodiaq DiY

Sponsor


hinio
Posty: 141
Rejestracja: 14 paź 2021, 12:54
Samochód: czekam na: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 150KM 4x4

Re: 7 osobowy kodiaq DiY

Post autor: hinio »

Jeżeli chcesz mieć wersję 7-osobową to po co kombinować? To nie jest kwestia tylko przerobienia (o ile się da), ale wpisu do dowodu rejestracyjnego.
Sprawa silnika jest bardzo prosta: benzyna będzie palić od min 1.5 - 2.0L więcej niż ropa.
Tzn. Jak ktoś Ci pisze że mając 2.0 TSI potrafi zrobić spalanie rzędu 6.5L/100, tzn. że ta sama osoba jadąc TDI zrobiłaby wynik rzędu 5.0L/100. I odwrotnie.
Więc sam sobie oblicz ile planujesz robić rocznie i czy Ci się to opłaca.
Aktualnie wróciłem z trasy 300km w jedną i drugą. Do celu komputer wskazał 4.9L/100. Wracając 5.5L/100. Dane dla 2.0 TDI 150KM 4x4.

Angus
Posty: 6
Rejestracja: 26 sty 2022, 0:36
Samochód: Skoda Kodiaq AMB TS110

Re: 7 osobowy kodiaq DiY

Post autor: Angus »

W podłodze dla wersji 5 osobowej nie ma fabrycznych otworów, wzmocnień i nakrętek do mocowania trzeciego rzędu foteli oraz pasów bezpieczeństwa.

Tomek_89
Posty: 14
Rejestracja: 19 sie 2022, 10:33
Samochód: Sportline 2,0 TDI 200km DSG 4x4

Re: 7 osobowy kodiaq DiY

Post autor: Tomek_89 »

Co do rozrządu z tego co się dowiedziałem w serwisie przy okazji przeglądu rapida oraz przy zamawianiu Kodiaqa to producent nie przewidział jego wymiany (tak było w rapidzie 1,6 TDi oraz jest w Kodiaqu 2,0 TDi). Oczywiście zalecają przy przebiegu 150.000 - 200.000. Książki serwisowej teraz auta nie mają więc ciężko podejrzeć.

Jeśli chodzi o zrobienie z 5-osobowej wersji 7-osobową. Jest to możliwe ale wiąże się z dużymi kosztami oraz ponowną rejestracją. Nie kalkulowałem ale moim zdaniem wyjdzie drożej jak zamówienie od razu wersji 7-osobowej (aktualnie dopłata wynosi 4.500,-)

ODPOWIEDZ