Gniazda USB-C

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Kemot
Posty: 28
Rejestracja: 24 paź 2021, 21:58
Samochód: Kodiaq 1.5 TSI

Re: Gniazda USB-C

Post autor: Kemot »

Ja początkowo zamówiłem taki:
https://allegro.pl/oferta/kabel-przewod ... 1984971711

Fakt, 1m to zbyt długi kabel i 0,5m by wystarczył. Końcówka powinna być kątowa jednak z dwóch stron. Zamówiłem więc taki (podwójnie kątowy, 0,5m, pleciony):
https://nl.aliexpress.com/item/1005002811739151.html

Szukałem też kubka termicznego i taki się mieści w podłokietniku:
https://www.amazon.pl/Emsa-N2010500-Wav ... B07GVKF8VR

Potwierdzam, wspomniany tutaj pendrive USB-C się mieści doskonale.



Sponsor

Re: Gniazda USB-C

Sponsor


adek12
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2022, 10:29
Samochód: Karoq 1,5 tsi dsg style

Re: Gniazda USB-C

Post autor: adek12 »

cześć,
mam karoqa ale miejsca nie ma pod klapką tak jak w kodiaqu...
fajny pendrive, cały metalowy i mieszczący się to GOODRAM ODA3, ja zdjąłem tą "zatyczkę" - bardzo prosta sprawa, delikatnie rozchylić wystarczy
a kubek oryginalny skody dostałem w prezencie


Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
inzynierpawel
Posty: 23
Rejestracja: 07 mar 2021, 21:22
Samochód: Kodiaq 2.0 200KM

Re: Gniazda USB-C

Post autor: inzynierpawel »

Witam.

Ja ładuję telefon przez adapter z gniazda zapalniczki na tyle krótki że wpięty w niego kabel kątowy usb pozwala na zamknięcie klapki. Plus jest taki ze ładuje nawet przy wyłączonym zapłonie jak na przykład zostawi się telefon w aucie. W gniazda usb c mam wpięty pen z muzyką (dokładnie taki jak wyżej kolega pokazał) oraz przewód od wideorejestratora bo zapomniałem w konfiguracji zaznaczyć gniazda przy lusterku ..... :)

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Gniazda USB-C

Post autor: WuWu »

inzynierpawel pisze:
15 lip 2022, 0:04
Witam.

Ja ładuję telefon przez adapter z gniazda zapalniczki na tyle krótki że wpięty w niego kabel kątowy usb pozwala na zamknięcie klapki. Plus jest taki ze ładuje nawet przy wyłączonym zapłonie jak na przykład zostawi się telefon w aucie. W gniazda usb c mam wpięty pen z muzyką (dokładnie taki jak wyżej kolega pokazał) oraz przewód od wideorejestratora bo zapomniałem w konfiguracji zaznaczyć gniazda przy lusterku ..... :)
Wiesz że kabelek do rejestratora może położyć Ci w miarę rozgarnięty elektryk w ASO Skody. Wepnie Ci bezpośrednio do instalacji i będzie wychodził także koło lusterka..

tomnowy
Posty: 558
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Gniazda USB-C

Post autor: tomnowy »

inzynierpawel jak mozesz wrzuc zdjecie tego kabla pod zapalniczke

adek12
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2022, 10:29
Samochód: Karoq 1,5 tsi dsg style

Re: Gniazda USB-C

Post autor: adek12 »

dasz radę kupić ładowakę co mieści się cała w gniazdo zapalniczki i do tego kabel kątowy, myślę że 3m powinien wystarczyć ale...
moim zdaniem to zły pomysł - lepiej kabel do ładowania mieć w gniazdo usb bo wtedy mamy dostępne android auto, może być kabelek 15cm z ali i wtedy tel także zmieści się w schowku pod klapką.
Oczywiście to wszystko zależy od preferencji.
Mam taką ładowarkę, w karoqu jeszcze jej nie testowałem

Obrazek

a tu też ciekawą znalazłem z usb c ale nie kupiłbym za taką cenę https://allegro.pl/oferta/puro-mini-car ... 1918305988

Xysiu
Posty: 29
Rejestracja: 01 wrz 2021, 19:21
Samochód: Kodiaq FL 2.0 TSI L&K

Re: Gniazda USB-C

Post autor: Xysiu »

Cześć,

Zakupiłem polecanego wyżej pendrive'a Goodram - rzeczywiście idealnie mieści sie pod klapką. Sformatowany fabrycznie, wrzuciłem kilka kawałków MP3 - samochód go zobaczył i super. Pojawił się jednak problem taki, że po wyłączeniu samochodu, praktycznie za każdym razem - gdy ponownie go uruchamiam, auto nie widzi w ogóle plików po wybraniu "Moje media" i jest cisza. Jeśli na uruchomionnym samochodzie wyjmę i włożę tego pendrive'a to zaskoczy i zobaczy zawartość. Sprawdzane na obu portach USB-C. Podobnie miałem już wcześniej z innym, większym fizycznie pendrive'm testowym ale sądzilem ze to kwestia jego "starości". Czy ktoś z Was tak ma/miał? Kodiaq FL z Columbusem - jeśli to ma znaczenie.

Pozdrawiam,

Krzysiek

tomnowy
Posty: 558
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Gniazda USB-C

Post autor: tomnowy »

noe zauwazylem tego.problemu z pendrive a mam taki co sie miesci pod klapka, wlozylem raz, nie korzystam z niego zawsze, ale jak kilka razy korzystalem to byl widoczny bez problemu.

tomnowy
Posty: 558
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Gniazda USB-C

Post autor: tomnowy »

sprawdzilem wczoraj i dzis kilka razy i czyta pendriva bez problemu bez wyjmowania i ponownego wkladania, jest na stałe włożony w port usb-c

Xysiu
Posty: 29
Rejestracja: 01 wrz 2021, 19:21
Samochód: Kodiaq FL 2.0 TSI L&K

Re: Gniazda USB-C

Post autor: Xysiu »

Dzięki za weryfikację. Chyba trzeba zgłosić to do serwisu w najbliższej przyszłości...

Ps. Możesz zrobić i pokazac zrzut ekranu z wersjami oprogramowania w swoim Kodiaqu?

Krzysiek

ODPOWIEDZ