Spalanie Kodiaqa 2.0 TSI

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Awatar użytkownika
robkio76
Posty: 156
Rejestracja: 14 kwie 2023, 8:58
Lokalizacja: Ząbki
Samochód: Kodiaq 2.0TSI Style 4x4

Re: Spalanie Kodiaqa 2.0 TSI

Post autor: robkio76 »

bubuś pisze:
10 maja 2023, 9:15
chris24 pisze:
07 maja 2023, 22:37
(...).
Wnioski: tryb eco na autostradzie jest kompletnie bez sensu. Ma natomiast sens na drogach lokalnych ale nie górzystych.
Dodatkowo auto bardzo czułe na wiatr czołowy. Zużycie to jedno ale odjęcie gazu skutkowało bardzo szybką utratą V .... :(
(...).
Uważam za masochizm używanie w Kodiaqu trybu ECO w jakiejkolwiek jeżdzie. Podobnie trybu NORMAL. Auto to nie muł, ma jechać i przyspieszać.
Ja jeżdżę tylko na SPORT. Nie po to wydałem niemało kasy na kupn furmanki, bym się bawił w wątpliwe oszczędzanie na paliwie. Tym bardziej, że w trybie SPORT auto więcej nie konsumuje paliwa.
Może nie na trybie eco bo uważam że to powoduje tylko spadek parametrów pracy silnika (tak jakby doczepić do samochodu przyczepkę i wrzucić ze 2 tony piachu) przy zerowej oszczędności paliwa ale czasami lubię pobawić się w jazdę ecodriving i zejść ze spalaniem trochę



Sponsor

Re: Spalanie Kodiaqa 2.0 TSI

Sponsor


chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Spalanie Kodiaqa 2.0 TSI

Post autor: chris24 »

kaziczek pisze:
09 maja 2023, 13:32
Moje najniższe spalanie na odcinku 50km to było 6.0. Ale to był wyjazd z Bieszczad, czyli głównie jazda w dół. Trasa głównie droga s i autostrada to na obrazku. Tą drogą często jeżdżę i zwykle mam 8 - 8.5 l/100 km. Prędkości średnie też zwykle Ok 100 km/h. Z tym, że ja jeżdżę raczej spokojnie.
Obrazek
8-8.5 przy średniej to niezły wynik, ja miałem 9,6 ale był naprawdę silny wiatr. Jeżeli da się zejśc do takich wyników jak piszesz to naprawdę super.
Będę dużo w lecie jeździł po Europie na długich dystansach to się wtedy dowiem co jest możliwe.

U mnie jest różnica w zużyciu na tym samym testowym dystansie tryb ECO/NORMAL/SPORT to są rożnice ok 0,5 l /100 pomiędzy każdym z trybów przy tym samym stylu jazdy
Z tym że jadąc w NORMAL i aktywnie/manualnie wprowadzając w tryb żeglowania można uzyskać praktycznie identyczny wynik jak w trybie ECO.

dede
Posty: 51
Rejestracja: 29 gru 2020, 22:14
Samochód: Style 2.0 TSI 4x4 Lava Blue + trochę dodatków

Re: Spalanie Kodiaqa 2.0 TSI

Post autor: dede »

Obrazek
Ja przedstawiam mój wynik z wyjazdu do Włoch. 4 osoby dorosłe + dwójką dzieci + bagażnik dachowy. Jazda w trybie normal, autostradami z prędkościami 120-140. Średnia prędkość zaniżona z powodu wyjazdu na wybrzeże Amalfi (polecam).
Ze spalania jestem zadowolony. Uważam że to niezły wynik. Z takim obciążeniem nie miałem poczucia braku mocy w samochodzie.

Jaco
Posty: 124
Rejestracja: 07 lis 2021, 21:16
Samochód: Skoda, Superb, 2.0TSI

Re: Spalanie Kodiaqa 2.0 TSI

Post autor: Jaco »

To i ja dodam raport ze spalania, kodiaq VRs, powrót z weekendu majowego z Monachium, 99% autostrada, prędkość tam gdzie było można 150km/h, trzy razy trafiłem na korek. Auto na full załadowane, 4 osoby.
Obrazek

Pienias_91
Posty: 6
Rejestracja: 12 mar 2023, 18:56
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 4x4

Re: Spalanie Kodiaqa 2.0 TSI

Post autor: Pienias_91 »

To i ja wstawię swoje. Silnik na razie na dotarciu, zobaczymy jak będzie potem
Obrazek

kaziczek
Posty: 39
Rejestracja: 28 lip 2022, 10:56
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Spalanie Kodiaqa 2.0 TSI

Post autor: kaziczek »

To ja mam trochę inne pytanie. Czy ktoś robił dłuższe jazdy (porównywalne trasy) w trybie normal i sport? Jaka jest wtedy różnica w spalaniu? Bo jak np. wyjdzie 0.5 na 100 to może nie warto katować auta na normalu.

mpirek
Posty: 193
Rejestracja: 29 cze 2021, 17:57
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI (RM2022)

Re: Spalanie Kodiaqa 2.0 TSI

Post autor: mpirek »

Witam
Właśnie wróciłem z długiej (dla mnie długa) podróży do Włoch przez Austrię (Villach). Cel Rzym (5nocy), z wyjazdem do Pompejów i w powrotnej drodze do Wenecji (1 noc). Jazda prawie cały czas na S (jak nie przełączyłem na początku to zaraz poczułem że coś nie tak i zmieniałem, oraz po zmianach ddc na komfort samo zmieniało na D więc też zmieniałem jak poczułem, że zapomniałem.
Droga z Rzeszowa do Villach. Cztery osoby z pełnym bagażnikiem. Niestety w drodze powrotnej kamyk w szybę i dziurka.

Obrazek

Droga z Villach do Rzymu

Obrazek

Droga z Rzymu do Pompejów

Obrazek

Droga z Pompejów do Rzymu

Obrazek

Droga z Rzymu do Wenecji

Obrazek

Droga z Wenecji do Rzeszowa

Obrazek

dzentelman
Posty: 61
Rejestracja: 26 mar 2023, 9:47
Samochód: SUPERB 2.0 TSI

Re: Spalanie Kodiaqa 2.0 TSI

Post autor: dzentelman »

Dobrze to wyglada! 7.3 generalnie średnia wyszła a zapakowany pewnie mocno.

mpirek
Posty: 193
Rejestracja: 29 cze 2021, 17:57
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI (RM2022)

Re: Spalanie Kodiaqa 2.0 TSI

Post autor: mpirek »

Średnia 7.3 na powrocie, troszkę mniej zapakowany :). ale 4 osoby.

lk7
Posty: 108
Rejestracja: 23 paź 2022, 21:46
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI 190KM 4x4

Re: Spalanie Kodiaqa 2.0 TSI

Post autor: lk7 »

mpirek pisze:
25 cze 2023, 11:05
Niestety w drodze powrotnej kamyk w szybę i dziurka.
I co teraz? Ubezpieczenie ogarnie to?

Kurczę co i rusz ktoś tu na forum pisze o takiej historii. Czy te szyby w kodiaqu są z papieru?

ODPOWIEDZ