Spalanie Kodiaqa 2.0 TSI

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Skorba
Posty: 39
Rejestracja: 22 lut 2022, 6:56
Samochód: Kodiaq LK 190km,

Re: Spalanie Kodiaqa 2.0 TSI

Post autor: Skorba »

tomek000 pisze:
26 paź 2022, 17:54
Skorba pisze:
26 paź 2022, 8:57
A dziś większość na ACC, parametry jak post wyżej. Litr więcej...
Niesamowite, ile kosztuje ten luksus🤔

Obrazek
Wg mnie, porównujesz nie porównywalne i dziwisz się że jest inaczej, średnia 66km/h a 51km/h to bardzo duża różnica, i nie, ona nie wynika z ACC, tylko zapewne z warunków drogowych.

Już pomijam, że pisałeś: połowa 140, połowa 100 a średnia na kompie 66 i 51, coś tu delikatnie ujmując nie pasuje.
Tomek000 dla właściwego zrozumienia dopowiem: wartości 140 i 100 to nastawy ACC czyli prędkość do jakiej się max rozpędzam uwzględniając normalny ruch. Oczywiście ile sie udaje pokazuje średnia. Nie twierdzę że cały czas jechałem z max v. Ale i tu zauważ, że przy wyższej średniej = 66km/h bez ACC uzyskuje mniejsze spalanie o litr mniej, tj. na poziomie 7 l. vs średnia 51km/h i 8l przy włączonym ACC. Co do samej średniej, uważam ją za wysoka bo porównuje to z trasą np na A2. 300 km autostrady przy nastawie na 150 daje średnie prędkości z kompa na poziomie 75-80km. Każda bramka, tir itp. mocno zbijają srednia.... Ad Warunki: są prownywalne, bo to ta sama trasa w podobnych godzinach. Oczywiście to nie laboratorium ale chyba już bardziej porównywalnej trasy w normalnych warunkach nie znajdę.

Moje spostrzeżenia odnoszą się bardziej to faktu na ile doskonała jest elektronika vs ecodriver😉 niż do ścigania się na średnie prędkości
Póki co driver wygrywa 😎



Sponsor

Re: Spalanie Kodiaqa 2.0 TSI

Sponsor


Awatar użytkownika
WaC
Posty: 640
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: Spalanie Kodiaqa 2.0 TSI

Post autor: WaC »

Szanowni Państwo, poniżej przedstawiam swoje "osiągi":
Obrazek




... i pozostawiam bez komentarza.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 03 lis 2022, 12:00 przez WaC, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Spalanie Kodiaqa 2.0 TSI

Post autor: chris24 »

WaC: obrazek zniknął, jakie to było spalanie ?

U mnie wygląda to tak że obecnie auto ma dopiero niecałe 600 km przebiegu a więc:

1. Zakładam że za kilka tys. km po dotarciu wszystkiego, wymianie oleju spalanie powinno nieco spaść
2. Zakładam że jeszcze się jazdy tym autem uczę
3. Czy auto także uczy się mojego stylu ? Czy jest coś takiego jak adapytacja DSG do stylu jazdy ?

W każdym razie popełniłem taką oto małą trasę: 130 km z czego 30 km ekspresówka a 100 km drogi lokalne. Trasa pokonana z prędkościami dozwolonymi w dwie strony w porównywalnych warunkach natężenia ruchu z tym że w jedną stronę dzień a w drugą noc.

1. Jazda w trybie Comfort, spokojna jazda, podczas jazdy odkryłem że tryb żeglowania można wymusić a nie tylko korzystać z automatyki DSG - zużycie paliwa na tym dystansie wyszło 6,8 l , a średnia prędkośc 65 km/h

2. Jazda w trybie Eco, z dużym nastawieniem na ecodriving , nie włączałem sam tryby żeglowania gdyż skrzynia w tym trybie włącza go w każdym możliwym momenie - zużycie paliwa na tym dystansie wyszło 6,7 l, a średnia prędkość 66 km/h

Moje wnioski: Tryb Eco jest mało sensowny gdyż nie doprowdził do oszczędności paliwa przy gorszych osiągach. Wydaje się że głownym plusem
Eco jest częsre automatyczne włączanie trybu żeglowania ale tej przewgi nie ma jeżeli w innych trybach sterujemy trybem żeglowania manualnie. Dodatkowo zbyt niskie obroty też nie są plusem gdyż w sytuacjach gdy musimy jednak przyspieszyć auto traci oszczędzoną benzynę na rozpędzanie od niższych prędkości obrotowych.
Muszę jednak dodać że jada w tym trybie nie była dla mnie męcząca jak dużo ludzi pisze że nie da się w tym trybie jeździć.
Może ma sens na trasach ekspresowych czy autostradach przy długich dystansach bez specjalnego wyprzedzania

Co sądzicie o moich wnioskach i o tym zużyciu paliwa ? Jest to typowe przy takich warunkach jak opisałem czy dużo/mało ?

__atomek__
Posty: 93
Rejestracja: 21 wrz 2021, 14:28
Samochód: Kodiaq 2.0.TDI L&K

Re: Spalanie Kodiaqa 2.0 TSI

Post autor: __atomek__ »

Jak sterować trybem żeglowania manualnie?

6fx
Posty: 35
Rejestracja: 27 paź 2022, 14:09
Samochód: Skoda Kodiaq 4x4 TDI

Re: Spalanie Kodiaqa 2.0 TSI

Post autor: 6fx »

__atomek__ pisze:
03 lis 2022, 8:08
Jak sterować trybem żeglowania manualnie?
Ja wciskam delikatnie pedał gazu i od razu go odpuszczam (takie delikatne muśnięcie). W większości przypadków to działa.

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Spalanie Kodiaqa 2.0 TSI

Post autor: chris24 »

6fx pisze:
03 lis 2022, 8:15
__atomek__ pisze:
03 lis 2022, 8:08
Jak sterować trybem żeglowania manualnie?
Ja wciskam delikatnie pedał gazu i od razu go odpuszczam (takie delikatne muśnięcie). W większości przypadków to działa.
Dokładnie tak, nie wiedziałem o tym ale dosyć naturalnie odkryłem podczas pierwszej trasy.
Nie trzeba tego robić w trybie Eco bo skrzynia i tak sama włącza tryb żeglowania tak często jak się da.

Awatar użytkownika
WaC
Posty: 640
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: Spalanie Kodiaqa 2.0 TSI

Post autor: WaC »

Chyba już tego nie poprawię! Nie zależało mi na czasie, natomiast chciałem dojechać do domu bez tankowania. 80% drogi na aktywnym tempomacie.

Obrazek

Porównanie zużycia "pod górkę" i "z górki". Warunki zimowe (połowa z tych 20 km to śnieg i lód).

Obrazek
Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

Awatar użytkownika
WaC
Posty: 640
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: Spalanie Kodiaqa 2.0 TSI

Post autor: WaC »

Szkoda, że nie widzę komentarzy...
Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

elmiko
Posty: 410
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: Spalanie Kodiaqa 2.0 TSI

Post autor: elmiko »

WaC pisze:
07 lut 2023, 0:47
Szkoda, że nie widzę komentarzy...
Zacytuję Hancocka: ‚Good job’ ;)
Ale właśnie to pod górkę mnie odstraszyło od TSI :)

tomek000
Posty: 97
Rejestracja: 15 sty 2020, 7:36
Samochód: Kodiaq 1.5tsi DSG Style

Re: Spalanie Kodiaqa 2.0 TSI

Post autor: tomek000 »

WaC pisze:
07 lut 2023, 0:47
Szkoda, że nie widzę komentarzy...
Zachęciłeś mnie :D wynik dobry.
Ale da się go poprawić rezygnując z tempomatu.

ODPOWIEDZ