Spalanie Kodiaqa 2.0 TSI

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Online
Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Spalanie Kodiaqa 2.0 TSI

Post autor: MałGorzata »

Producent zaleca jazdę w trypie SPORT w terenach górskich czy na krętych drogach. Dodatkowo deaktywowany jest też system SS.


----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Sponsor

Re: Spalanie Kodiaqa 2.0 TSI

Sponsor


tomnowy
Posty: 559
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Spalanie Kodiaqa 2.0 TSI

Post autor: tomnowy »

Malgo gdzie czytalas te zalecenia?

Online
Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Spalanie Kodiaqa 2.0 TSI

Post autor: MałGorzata »

Zgadzam się z efektem wiatru. Działa on jednak w obie strony. Wiatr w plecy wpływa na oszczędność paliwa.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

tomnowy
Posty: 559
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Spalanie Kodiaqa 2.0 TSI

Post autor: tomnowy »

w trybie sport deaktywowany jest system ss z automatu czy trzeba go recznie wylaczyc?

Online
Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Spalanie Kodiaqa 2.0 TSI

Post autor: MałGorzata »

Z automatu. Przepraszam pomyłka, SS deaktywuje się w trybie off-road.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Spalanie Kodiaqa 2.0 TSI

Post autor: chris24 »

Moje najnowsze pomiary już na oponach letnich, fabrycznych Hankookach, auto ma obecnie 8 tys, przebiegu,
2 trasy z załadowanym bagażnikiem na max , 2+1 osoba plus bagażnik rowerowy z 3 rowerami na haku.

1. Trasa: 430 km , 3/4 autostrada tryb eco, potem drogi lokalne też eco, silny wiatr. Spalanie końcowe 9,6 l/100 km
Pod koniec jazdy autostardowej doszło do 10,6 l/100 km potem spadło do 9,6 l/100 km , średnia wyszła 99 km/h
Na autostradzie w założeniu miałem jechać 140 km/h max ale raczej jechałem do 150 km/h plus przyspieszenia do 170 km/h przy wyprzedzaniu

2. Trasa 480 km, 3/4 autostrada tryb comfort, drogi lokalne eco, 2 godziny silny deszcz. Spalanie końcowe 9,2 l/100 km , średnia 92 km/h
Ty razem jechałem nieco spokojniej starając się jechać max, 140 km/h ale często mi to nie wychodziło :) jakoś tak prędkość podrózna komfortowa na autostradzie wychodzi mi
bardziej 160 km/h ... a raz pociągnałem go 190 km/h ....


Wnioski: tryb eco na autostradzie jest kompletnie bez sensu. Ma natomiast sens na drogach lokalnych ale nie górzystych.
Dodatkowo auto bardzo czułe na wiatr czołowy. Zużycie to jedno ale odjęcie gazu skutkowało bardzo szybką utratą V .... :(


Moje minimum osiagnięte na razie przy jeżdzie mieszanej ekspresówka/droga lokalna to 6,5 l/100 km przy średniej 66 km/h

Danielwid004
Posty: 4
Rejestracja: 23 kwie 2023, 15:50
Samochód: Skoda kadiaq 2.0 190

Re: Spalanie Kodiaqa 2.0 TSI

Post autor: Danielwid004 »

Moje min narazie to tylko 7.3 i trasa 33 km a średnia prędkość to 49 km

kaziczek
Posty: 39
Rejestracja: 28 lip 2022, 10:56
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Spalanie Kodiaqa 2.0 TSI

Post autor: kaziczek »

Moje najniższe spalanie na odcinku 50km to było 6.0. Ale to był wyjazd z Bieszczad, czyli głównie jazda w dół. Trasa głównie droga s i autostrada to na obrazku. Tą drogą często jeżdżę i zwykle mam 8 - 8.5 l/100 km. Prędkości średnie też zwykle Ok 100 km/h. Z tym, że ja jeżdżę raczej spokojnie.
Obrazek

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Spalanie Kodiaqa 2.0 TSI

Post autor: bubuś »

chris24 pisze:
07 maja 2023, 22:37
(...).
Wnioski: tryb eco na autostradzie jest kompletnie bez sensu. Ma natomiast sens na drogach lokalnych ale nie górzystych.
Dodatkowo auto bardzo czułe na wiatr czołowy. Zużycie to jedno ale odjęcie gazu skutkowało bardzo szybką utratą V .... :(
(...).
Uważam za masochizm używanie w Kodiaqu trybu ECO w jakiejkolwiek jeżdzie. Podobnie trybu NORMAL. Auto to nie muł, ma jechać i przyspieszać.
Ja jeżdżę tylko na SPORT. Nie po to wydałem niemało kasy na kupn furmanki, bym się bawił w wątpliwe oszczędzanie na paliwie. Tym bardziej, że w trybie SPORT auto więcej nie konsumuje paliwa.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Awatar użytkownika
robkio76
Posty: 156
Rejestracja: 14 kwie 2023, 8:58
Lokalizacja: Ząbki
Samochód: Kodiaq 2.0TSI Style 4x4

Re: Spalanie Kodiaqa 2.0 TSI

Post autor: robkio76 »

bubuś pisze:
10 maja 2023, 9:15
chris24 pisze:
07 maja 2023, 22:37
(...).
Wnioski: tryb eco na autostradzie jest kompletnie bez sensu. Ma natomiast sens na drogach lokalnych ale nie górzystych.
Dodatkowo auto bardzo czułe na wiatr czołowy. Zużycie to jedno ale odjęcie gazu skutkowało bardzo szybką utratą V .... :(
(...).
Uważam za masochizm używanie w Kodiaqu trybu ECO w jakiejkolwiek jeżdzie. Podobnie trybu NORMAL. Auto to nie muł, ma jechać i przyspieszać.
Ja jeżdżę tylko na SPORT. Nie po to wydałem niemało kasy na kupn furmanki, bym się bawił w wątpliwe oszczędzanie na paliwie. Tym bardziej, że w trybie SPORT auto więcej nie konsumuje paliwa.
Może nie na trybie eco bo uważam że to powoduje tylko spadek parametrów pracy silnika (tak jakby doczepić do samochodu przyczepkę i wrzucić ze 2 tony piachu) przy zerowej oszczędności paliwa ale czasami lubię pobawić się w jazdę ecodriving i zejść ze spalaniem trochę

ODPOWIEDZ