Podwyższone spalanie.

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Dago
Posty: 4
Rejestracja: 24 lip 2021, 11:28
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Podwyższone spalanie.

Post autor: Dago »

Kilka dni temu zauważyłem w moim miśku (2.0 tsi 190 km, 4×4) gwałtowny skok spalania. Po przejechaniu kilkuset metrów spalanie oscyluje w granicach 30-35 litów po kilku kilometrach utrzymuje się na poziomie około 20 litrów. Do tej pory zaczynało się od 24, a po paru km było na poziomie 12-15 litrów, oczywiście piszę o jeździe po mieście. Komputer nie wykazuje żadnych błędów. Czy miał ktoś podobną usterkę? Czy może to być wina paliwa?



Sponsor

Podwyższone spalanie.

Sponsor


tomnowy
Posty: 559
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Podwyższone spalanie.

Post autor: tomnowy »

u mnie na postoju (bawilem sie ustawieniami na odpalonym silniku moze jakies 1.5 h), komputer pokazal ze na sto km spalanie jest na poziomie 40 litrow, mimo ze chwilowe pokazuje na poziomie 0.8-0.9 litra/h. moze masz dlugi czas postoju to przeklamuje wskazania.

Jaco
Posty: 124
Rejestracja: 07 lis 2021, 21:16
Samochód: Skoda, Superb, 2.0TSI

Re: Podwyższone spalanie.

Post autor: Jaco »

Dago pisze:
14 mar 2022, 18:05
Kilka dni temu zauważyłem w moim miśku (2.0 tsi 190 km, 4×4) gwałtowny skok spalania. Po przejechaniu kilkuset metrów spalanie oscyluje w granicach 30-35 litów po kilku kilometrach utrzymuje się na poziomie około 20 litrów. Do tej pory zaczynało się od 24, a po paru km było na poziomie 12-15 litrów, oczywiście piszę o jeździe po mieście. Komputer nie wykazuje żadnych błędów. Czy miał ktoś podobną usterkę? Czy może to być wina paliwa?
Niestety ale jest jakaś awaria, komputer nic nie wskazuje, serwis tylko wzrusza ramionami. Kolega ma taki sam problem w formentorze, pali jak spok, serwis umywa ręce.

kubatrz
Posty: 1
Rejestracja: 12 mar 2024, 11:55
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSi

Re: Podwyższone spalanie.

Post autor: kubatrz »

Cześć, odgrzebuję temat ponieważ i u mnie coś podobnego zaczęło się w ostatnich dniach dziać.
Czy udało Ci się rozwiązać ten problem? Co było przyczyną?

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź, bo na przyszły tydzień umówiłem się do serwisu i jeżeli by się dało, to chciałbym im jakieś rozwiązanie zasugerować...

Pozdr, Kuba

Krogoth
Posty: 4
Rejestracja: 19 lut 2024, 21:15
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI

Re: Podwyższone spalanie.

Post autor: Krogoth »

A nie wypala katalizatora? Nie ma podbitych lekko obrotów?

sylwekr
Posty: 135
Rejestracja: 25 cze 2021, 22:51
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI

Re: Podwyższone spalanie.

Post autor: sylwekr »

Krogoth pisze:
13 mar 2024, 9:29
A nie wypala katalizatora? Nie ma podbitych lekko obrotów?
To katalizator się "wypala" ? Wydawało mi się że wypalanie to DPF-a, a kubatrz z podpisu wynika że ma benzynę 2.0

Sylwek

Awatar użytkownika
dreamy
Posty: 66
Rejestracja: 16 paź 2023, 21:57
Samochód: Błękitna strzała 2.0TSI Style

Re: Podwyższone spalanie.

Post autor: dreamy »

sylwekr pisze:
13 mar 2024, 17:19
Krogoth pisze:
13 mar 2024, 9:29
A nie wypala katalizatora? Nie ma podbitych lekko obrotów?
To katalizator się "wypala" ? Wydawało mi się że wypalanie to DPF-a, a kubatrz z podpisu wynika że ma benzynę 2.0

Sylwek
2.0tsi na chyba seryjnie GPF

Gregor
Posty: 5
Rejestracja: 28 sty 2020, 10:14
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4

Re: Podwyższone spalanie.

Post autor: Gregor »

Cześć! Miałem tak samo - pewnego dnia zaczął palić jak smok, do tego dało się wyczuć zmniejszone osiągi i inny dźwięk podczas jazdy jakby coś stawiało ponadnormatywny opór. Po znalezieniu podobnego wątku na forum bodajże Seata, przejechałem autostradą około 20 km w jedną i drugą stronę z prędkościami ok. 120-140 km/h i problem zniknął. Winnym okazało się wypalanie GPF, które nie jest w żaden sposób sygnalizowane.

ODPOWIEDZ