Traffic jam assist

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Tomass
Posty: 10
Rejestracja: 20 lut 2022, 15:01
Samochód: Skoda kodiaq 2,0 TDI 150

Re: Traffic jam assist

Post autor: Tomass »

Tom nowy
Właśnie wróciłem z delegacji, odrazu sprawdziłem w ruchu przycisk i wszytsko działa jak należy.
Więc bardzo dziękuję za pomoc 🙂



Sponsor

Re: Traffic jam assist

Sponsor


tomnowy
Posty: 558
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Traffic jam assist

Post autor: tomnowy »

spoko nie na za co:)

Qba
Posty: 35
Rejestracja: 30 sty 2022, 10:18
Samochód: VW

Re: Traffic jam assist

Post autor: Qba »

U mnie sytuacja podoba, po dłuższym postoju muszę ruszyć gazem. Posiadam Travel Assist High II. Od wczoraj Lane Assist działa wyłącznie powyżej 60 km/h. Wydaje mi się, że wcześniej działał od razu. Może coś poprzestawiałem, macie jakieś pomysły?

mpirek
Posty: 193
Rejestracja: 29 cze 2021, 17:57
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI (RM2022)

Re: Traffic jam assist

Post autor: mpirek »

Ja dziś testowałem Lane Asist i spokojnie od 30 km/h, przy mniejszej prędkości jest komunikat, że za mała prędkość do wykonania manewrów czy jakoś tak. Jechałem całą drogę powrotną do Rzeszowa z Kolbuszowej TA i LA działały przy 40, 50 , 70 i 90 cała droga kręta cały czas samochód jechał sam. Gdyby nie komunikaty co chyba 30 s to nawet przyjemna jazda. Aha ja mam wgrane aktualizacje (przynajmniej te instalujące się samodzielnie) na bieżąco.

Qba
Posty: 35
Rejestracja: 30 sty 2022, 10:18
Samochód: VW

Re: Traffic jam assist

Post autor: Qba »

Jak się włączy Travel Assist to pojawia się ikonka, która zawiera zarówno ACC, jak i LA. Mnie chodzi o samo LA, które automatycznie mi się włącza po przekroczeniu 60 km/h i jest również sygnalizowane małą zieloną ikonką. Jestem przekonany, że jeszcze 2 dni temu LA bez włączonego TA działało od razu, a na pewno od prędkości niższej, niż 60 km/h.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Traffic jam assist

Post autor: MałGorzata »

W wersji sprzed FL LA działa od 60km/h
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

BigDaddy
Posty: 204
Rejestracja: 14 sie 2021, 13:24
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2022 1,5 TSI manual

Re: Traffic jam assist

Post autor: BigDaddy »

@Qba od marca mam polifta i zwykły LA działał zawsze od 60 km/h

Qba
Posty: 35
Rejestracja: 30 sty 2022, 10:18
Samochód: VW

Re: Traffic jam assist

Post autor: Qba »

Ja nie wiem czy wpływu na to od jakiej prędkości działa LA nie ma fakt czy na pokładzie jest również TA. Dużo osób pisze, że im działa od 30 km/h.

Qba
Posty: 35
Rejestracja: 30 sty 2022, 10:18
Samochód: VW

Re: Traffic jam assist

Post autor: Qba »

I w dalszym ciągu również nie mogę rozgryźć jak auto ma samo ruszać w korku po dłuższym postoju. Włączenie Travel Assist nie pomaga, komunikat o gotowości ACC znika i trzeba ręcznie auto ruszyć.

Kolejne pytanie - chodzi o te linie na zdjęciu poniżej, koloru pomarańczowego, u Was też tak jest? Nie powinny być białe? W instrukcji nic na ten temat nie znalazłem. Wg wskazań LA powinien być teraz aktywny, prawda? A prędkość 6 km/h.


Obrazek

__atomek__
Posty: 92
Rejestracja: 21 wrz 2021, 14:28
Samochód: Kodiaq 2.0.TDI L&K

Re: Traffic jam assist

Post autor: __atomek__ »

Linie pomarańczowe oznaczają że auto wg nich prowadzi. Teoretycznie powinno działać. Musze zobaczyć co jeszcze sie u mnie wyświetla

ODPOWIEDZ