Traffic jam assist

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
mpirek
Posty: 193
Rejestracja: 29 cze 2021, 17:57
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI (RM2022)

Re: Traffic jam assist

Post autor: mpirek »


filmik z asystentami



Sponsor

Re: Traffic jam assist

Sponsor


hormon
Posty: 16
Rejestracja: 23 maja 2022, 17:20
Samochód: Skoda Kodiaq Sportline, VW Passat B5

Re: Traffic jam assist

Post autor: hormon »

Ja ostatnio wybadalem że jak puścisz ręce z kierownicy na dłużej niż parę sekund to TJA przestaje ruszać, ale gdy trzymasz ręce na kierownicy cały czas działa przynajmniej na razie nie zauważyłem żebym musiał go ruszyć pedałem

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka


Qba
Posty: 35
Rejestracja: 30 sty 2022, 10:18
Samochód: VW

Re: Traffic jam assist

Post autor: Qba »

Ciekawe spostrzeżenie z kierownicą, niezwłocznie wypróbuję 😉
Natomiast co do powyższego filmiku, mowa w nim, że auto w korku samo ruszy do 10 sekund, potem już trzeba mu pomóc, ciekawe jak to się ma do w/wym. postów. Podobnie jak z tym, że mnie się LA włącza przy 60, innym przy 30.
Wczoraj byłem na pierwszej wymianie oleju w serwisie (2400 km przebiegu), przejechałem się autem testowym, 2.0 TSI Style z pakietem Travel Assist - wszystko działa identycznie, jak u mnie. Tj. LA od 60 km/h I jak chwilę postoi w korku, to sam nie pojedzie 🤷‍♂️

Xysiu
Posty: 29
Rejestracja: 01 wrz 2021, 19:21
Samochód: Kodiaq FL 2.0 TSI L&K

Re: Traffic jam assist

Post autor: Xysiu »

Zauważyłem wątek i wydaje mi się, że u mnie też coś się zmieniło z obsługą LA. Wydaje mi się, że wcześniej włączał się przy niższych prędkościach a obecnie idealnie przy 60 km/h, jeśli zejdę poniżej 55 km/h LA wyłącza się. Zaznaczam, że piszę o "czystym" LA. Jeśli włączę Travel Assist poniżej 60 km/h to LA w ramach TA działa OK (oczywiście gdy jest w stanie rozpoznać pasy ruchu).

Kodiaq FL z lutego 2022 r.

Zakladajac, że cos sie zmieniło (a tak mi się wydaję) - czy takie zmiany mogą być wprowadzane aktualizacjami OTA (odbieranymi przez samochód i instalowanymi co jakiś czas)?

W serwisie byłem kilka mcy temu na wymianie oleju przy ok 5000 km (obecnie 14000 km) ale wydaje mi się, że później LA też działał przy niższych prędkościach.

Krzysiek

Qba
Posty: 35
Rejestracja: 30 sty 2022, 10:18
Samochód: VW

Re: Traffic jam assist

Post autor: Qba »

No to dokładnie ta sama sytuacja, co u mnie.
Xysiu, a jak u Ciebie z TJA? Rusza sam po dłuższym czasie, czy trzeba pomóc? Trzymanie rąk na kierownicy chyba jednak nie ma wpływu na to.

Bili
Posty: 243
Rejestracja: 19 maja 2019, 13:53
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TDI 200KM L&K

Re: Traffic jam assist

Post autor: Bili »

Jeszcze nie mam, oczekuje i mogę mylić pojęcia/nazwy systemów, ale podczas jazdy testowej puściłem kierownice żeby to przetestować i nie działało. Wtedy to handlowiec mnie poinformował że działa od 60km/h. Faktycznie po zwiększeniu prędkości powyżej podanego limitu samo po liniach "jechało".

tomnowy
Posty: 559
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Traffic jam assist

Post autor: tomnowy »

to jest chyna r
tak ze jak wlaczysz samo LA to dziala od 60km, tempomat sam dziala od 30km, a jak wlaczysz LA z tempomatem tz. TJA to powinno dzialac od 30km

Qba
Posty: 35
Rejestracja: 30 sty 2022, 10:18
Samochód: VW

Re: Traffic jam assist

Post autor: Qba »

To trzymanie rąk na kierownicy w korku chyba jednak działa. Auto samo ruszać po dłuższym postoju.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Traffic jam assist

Post autor: MałGorzata »

W korku do 12km/h nie jest konieczne trzymanie rąk na kierownicy.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

tomnowy
Posty: 559
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Traffic jam assist

Post autor: tomnowy »

trzymanie rak czy ruszenie i
kierownica? ja zauwazylem ze jak auto stoi i zamiast naciskac pedal gazu rusze kieorwnica to tez.zastartuke ale tylko gdy jest silnik jest wylaczony przez start stop, jak pracuje silnik to chyba nie dziala.

ODPOWIEDZ