Kodiaq - odpowiedni dla wysokich osób?

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
wojtekmzks
Posty: 11
Rejestracja: 21 cze 2017, 15:58
Samochód: Opel Insignia 2.0 CDTI

Kodiaq - odpowiedni dla wysokich osób?

Post autor: wojtekmzks »

Cześć wszystkim!

Kolegi i koleżanki, czy ktoś z posiadaczy Kodiaq ma ponad 190 cm wzrostu i mógłby się podzielić wrażeniami z jazdy przy dłuższej trasie? Ja osobiście mam 200 cm wzrostu, szukam auta wygodnego i takiego, w którym w końcu znajdę dla siebie odpowiednią pozycję za kierownicą. Przesiadam się z Insigni więc w Kodiaq będzie mi mega wygodnie, ale nie chciałbym kupić auta dzięki pierwszemu wrażeniu. Wiadomo, dłuższa jazda to zupełnie inna bajka niż jazda testowa.

Pozdrawiam! :)



Sponsor

Kodiaq - odpowiedni dla wysokich osób?

Sponsor


karbab
Posty: 142
Rejestracja: 15 cze 2017, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7DSG

Re: Kodiaq - odpowiedni dla wysokich osób?

Post autor: karbab »

Zobacz recenzję Kodiaqa zrobioną na YT przez Autocentrum. Chłopak ma 2 m wzrostu, chyba nawet ciut ponad.

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Kodiaq - odpowiedni dla wysokich osób?

Post autor: root »

Ma dokładnie 2 m, ale czy wierzyć w jego recenzje…?
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

karbab
Posty: 142
Rejestracja: 15 cze 2017, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7DSG

Re: Kodiaq - odpowiedni dla wysokich osób?

Post autor: karbab »

Sama ocena to inna kwestia. Ale na filmie widać jak 2-metrowy facet mieści się w samochodzie.

wojtekmzks
Posty: 11
Rejestracja: 21 cze 2017, 15:58
Samochód: Opel Insignia 2.0 CDTI

Re: Kodiaq - odpowiedni dla wysokich osób?

Post autor: wojtekmzks »

Kanał Zachara znam i oglądam, jednak czasami w małych autkach mówi, że dwumetrowiec się mieści więc nie do końca ufam mu w tej kwestii. Chodziło mi o szczegóły, które można wyczuć przy dłuższym użytkowaniu jak to czy kolano źle się o coś nie opiera, czy plecy bolą mniej w porównaniu do dużych sedanów itd. Niestety jak ktoś nie ma tyle cm to nie zrozumie mojego problemu i takiego dopytywania się 😀

Everred
Posty: 435
Rejestracja: 02 maja 2017, 18:45
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: Kodiaq - odpowiedni dla wysokich osób?

Post autor: Everred »

oj nie byłbym taki pewny czy jest aż tyle miejsca. Ja mam 174 cm więc raczej niewiele, fotel mam ustawiony dość wysoko, tak w 3/4 i samego miejsca nad głową mam jeszcze trochę ale miejsce gdzie szyba łączy się z dachem jest niżej i przez to jak podjadę trochę bliżej pod sygnalizator nad skrzyżowaniem to już muszę się lekko schylać. Mógłbym trochę opuścić trochę fotel i odrobinę podsunąć do przodu ale kosztem nieco mniej komfortowej pozycji dla mnie. Nie wiem jakby to było jakbym miał dodatkowe 30 cm... chyba fotel to na sam dół. Lepiej dokładnie sprawdź w salonie żebyś się nie rozczarował.

koper
Posty: 27
Rejestracja: 24 lut 2017, 22:59
Lokalizacja: Szczecin, Stargard
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI 110kW 4x4 Ambition

Re: Kodiaq - odpowiedni dla wysokich osób?

Post autor: koper »

wojtekmzks pisze:
26 cze 2017, 14:31
Cześć wszystkim!

Kolegi i koleżanki, czy ktoś z posiadaczy Kodiaq ma ponad 190 cm wzrostu i mógłby się podzielić wrażeniami z jazdy przy dłuższej trasie? Ja osobiście mam 200 cm wzrostu, szukam auta wygodnego i takiego, w którym w końcu znajdę dla siebie odpowiednią pozycję za kierownicą. Przesiadam się z Insigni więc w Kodiaq będzie mi mega wygodnie, ale nie chciałbym kupić auta dzięki pierwszemu wrażeniu. Wiadomo, dłuższa jazda to zupełnie inna bajka niż jazda testowa.

Pozdrawiam! :)
Cześć. Ja mam 196 cm wzrostu i na dodatek 110 kg, przesiadłem się do Kodiaqa z Vectry C kombi, którą robiłem po 1000km bez jakichkolwiek oznak dyskomfortu. Na początku ciężko mi było znaleźć idealną pozycję za kierownicą (pewnie organizm intuicyjnie pamiętał 250 tys. zrobionych w poprzednim aucie) ale po kilku próbach zwłaszcza z wysokością siedziska i pochyleniem oparcia znalazłem odpowiednie ustawienia fotela i kierownicy, które gwarantują komfortową podróż w dłuższej trasie. Przy takim wzroście najwygodniej jest przy maksymalnie obniżonym fotelu (który i tak wtedy jest wysoko w stosunku do zwykłych samochodów), jeżeli chodzi o prawą nogę to lekko opiera się o tunel środkowy ale nie powoduje to żadnego dyskomfortu, a to najbardziej doskwierało mi w innych autach.

wojtekmzks
Posty: 11
Rejestracja: 21 cze 2017, 15:58
Samochód: Opel Insignia 2.0 CDTI

Re: Kodiaq - odpowiedni dla wysokich osób?

Post autor: wojtekmzks »

Everred niestety ale przy takim wzroście, nie zdarzyło mi się jeszcze siedzieć w samochodzie, w którym nie musiałbym siedziska opuszczać na sam dół :D

koper dzięki wielki! Na taką odpowiedź liczyłem :) Najbardziej obawiałem się właśnie o prawą nogę. W nowym Tucsonie podczas jazdy próbnej przed zakupem auta dla Taty nie zauważyłem tego, ale już jeżdżąc nim w trasę zacząłem odczuwać ból kolana. Ułożenie tunelu sprawia, że nie mogę wygodnie oprzeć nogi piszczelem, ale kolanem, a wiadomo twarde kolano + twardy tunel środkowy = ból.

Awatar użytkownika
dawajrapa
Posty: 147
Rejestracja: 19 sty 2017, 20:06
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq TSI

Re: Kodiaq - odpowiedni dla wysokich osób?

Post autor: dawajrapa »

192cm ok 100 kg ;) przejechane ok 7tys km w Kodiaqu - tak jak pisal Koper- fotel w najnizszej pozycji, ktora jest i tak stosunkowo wysoka (poprzednio jezdzilem 3008 i bylo ciut nizej, a w 'zwyklych' osobowkach lubie siedziec najnizej jak to mozliwe ;) - jest OK, fakt, chwile trwalo znalezienie tej idealnej pozycji za kierownica, ale auto jest wygodne i zakladam, ze bedzie Ci nawet lepiej niz w tej Insigni. Co wiecej- jesli ktos usiadzie za Toba, bedzie nadal mial miejsce na nogi- i pod tym wzgledem Kodiaq gniecie konkurencje... Szerokosci!

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Kodiaq - odpowiedni dla wysokich osób?

Post autor: root »

Niestety miejsce, o które opiera się prawe kolano (a nie trzeba mieć 2 m wzrostu, żeby to poczuć) jest w większości samochodów bardzo twarde. Recenzenci nie są w stanie zrozumieć, że to ważne, ale z uporem maniaka uginają materiały na desce rozdzielczej, które w praktyce nie mają żadnego znaczenia… Na szczęście Skoda, przynajmniej w wyższych modelach, daje tam trochę miększe materiały i można spokojnie opierać nogę podczas dalszych podróży.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

ODPOWIEDZ