Kodiaq - odpowiedni dla wysokich osób?

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
wojtekmzks
Posty: 11
Rejestracja: 21 cze 2017, 15:58
Samochód: Opel Insignia 2.0 CDTI

Re: Kodiaq - odpowiedni dla wysokich osób?

Post autor: wojtekmzks »

Jestem po jeździe testowej i... rozczarowanie :( root słusznie zauważył - plastik tunelu środkowego jest strasznie twardy. Piszczele po 10 km mnie bolały. Od razu po jeździe próbnej wsiadłem do Superba Sportline i szok! Mega wygodnie, tunel wyłożony miękką gąbką, pozycja za kierownicą również ekstra. Niestety więc nie posiedzę dłużej na forum. Życzę wszystkim bezawaryjnej jazdy Kodiaqiem! A ja zbieram się do zamawiania Superba :)



Sponsor

Re: Kodiaq - odpowiedni dla wysokich osób?

Sponsor


Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

Re: Kodiaq - odpowiedni dla wysokich osób?

Post autor: Dual »

powodzenia wojtekmzks.
Potwierdza się że odpowiednio długa jazda próbna to podstawa.
I to co mówiłem w aucie powinno być przytulnie i fajnie jak domciu, taka druga skóra.
Rozumiemy, no i ...... Superb to też Skoda ;)
Zapraszamy wiec na Zlot :P
Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

wojtekmzks
Posty: 11
Rejestracja: 21 cze 2017, 15:58
Samochód: Opel Insignia 2.0 CDTI

Re: Kodiaq - odpowiedni dla wysokich osób?

Post autor: wojtekmzks »

Dzięki :) Oczywiście jak tylko Skoda się pojawi to i ja na zlotach się będę pojawiać :)

Marcin
Posty: 150
Rejestracja: 19 maja 2017, 23:52
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04'; Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Kodiaq - odpowiedni dla wysokich osób?

Post autor: Marcin »

Najprościej będzie, jeśli umówisz się w najbliższym Ci salonie na prezentację samochodu i jazdę próbną ;) Wielu klientów, Twojego wzrostu przychodzi i sprawdza - ilu ludzi tyle preferencji. "Dwumetrowiec" mieści się w samochodzie, a widoczność zależy w dużej mierze od ustawienia fotela :) Jedni siedzą niżej, drudzy wyżej :)
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

dag
Posty: 105
Rejestracja: 24 lut 2017, 21:23
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq 1,4 TSI 110 kW DSG Style

Re: Kodiaq - odpowiedni dla wysokich osób?

Post autor: dag »

Specjalnie zwracałem ostatnio uwagę na ten plastik przy kolanie. Rzeczywiście cholernie twardy. Mam 182 cm i przy moim ustawieniu fotela opieram kolano o niego. Twardy, ale mi to nie przeszkadza. Często zdejmuję nogę z gazu i kładę jak mi się podoba - ACC robi robotę. Co do wysokości fotela - da się dobrać i dla niskich i dla wysokich - kierownicę przyciągnąłem maksymalnie do siebie i dość wysoko, fotel mam chyba w połowie wysokości - tak, żeby ogarniać wzrokiem przód auta (maska) i żeby górna część szyby pozwalała jeszcze widzieć światła. Coś mi się wydaje, że całe ustawienie fotela i tak ma na celu spozycjonowanie głowy względem szyby :) Moja żona ma 164 cm i dla siebie znalazła idealną wyższą pozycję fotela - głowa jej wypada wtedy w podobnym przedziale wysokości. O dziwo używa mojego ustawienia kierownicy :) Plusem jest zakodowanie pozycji fotela dla każdego z nas osobno wg używanego kluczyka - zmiany kierowcy stają się bezproblemowe.

Awatar użytkownika
MarcinBig
Posty: 81
Rejestracja: 21 maja 2017, 10:43
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TSI Style

Re: Kodiaq - odpowiedni dla wysokich osób?

Post autor: MarcinBig »

Mam 194 cm i 126 kg. Mam miśka od 18.07 zrobiłem do dnia dzisiejszego miśkiem ok 3000 km. Uważam, że auto jest stworzone dla takich Kingkongów jak ja. Pełna wygoda, dobry aktywny tempomat i można śmiało śmigać na kraj świata. Polecam😁
:lol: Miś! Miś! Świńska rura nie miś! :lol:

wojtekmzks
Posty: 11
Rejestracja: 21 cze 2017, 15:58
Samochód: Opel Insignia 2.0 CDTI

Re: Kodiaq - odpowiedni dla wysokich osób?

Post autor: wojtekmzks »

Nie boli Cię noga po boku łydki od opierania o ten plastik?

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Kodiaq - odpowiedni dla wysokich osób?

Post autor: lighting »

wojtekmzks pisze:
27 lip 2017, 21:42
Nie boli Cię noga po boku łydki od opierania o ten plastik?
Prawdę mówiąc, korzystając z ACC, mało co używam gazu i nogę opieram jak mi wygodnie.
Jak mi przeszkadzało, to tylko na początku, ocierało się kolano, ale wyregulowałem fotel i problem zniknął.
DO developer

ODPOWIEDZ