Kodiaq vs Koleos

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
kamilR
Posty: 318
Rejestracja: 26 mar 2017, 16:40
Samochód: Hyundai Tucson 1.7crdi '15,Koleos 2.0dci 4x4 '17

Kodiaq vs Koleos

Post autor: kamilR »

Witam
Co sądzicie o nowym Koleosie? Powiem szczerze ze bardzo mi sie spodobał i cenowo wypada bardzo podobnie do Kodiaqa(jeśli chodzi o wersje i wyposażenie ktore ja skonfigurowałem sobie w Kodiaqu- a jeszcze nie wiem jaki rabat moga zaoferować w Renault plus maja promocyjny Leasing 102% i pakiet ubezp. 2%). Zaczynam miec poważny dylemat a czasu coraz mniej.
Teraz konkrety:
Kodiaq style 1.4 4x4 manual 150km, plus dodatki- kamera, panorama, skora. Cena po rabacie 135k brutto.

Koleos intens 2.0 cdi 175km 4x4 manual
Cena 135900 plus 10k za panoramę i tap. Skórzaną czyli razem 145k. Przed rabatami. Po niedzieli wybieram sie do Renault przejechać sie i porozmawiać konkretniej o cenie.
W Koleosie w wersji intense juz jest M.in. Kamera cofania, bezkluczykowy dostep, rozpoznawanie znaków, monitorowanie martwego pola, asystent parkowania(przod,tył i nawet po skosie), asystent jazdy po pasie, 8,2cala system multimedialny z navi. Full ledy oczywiscie przod/tył, autom. Swiatla dlugie(czyli auto light assist) cz. Deszczu/zmierzchu, podświetlenie Ambient. I jeszcze troche...

Wiec w podobnej cenie(ciekawe jakie rabaty sa u francuza)dostaje sporo wiecej i mocniejszy silnik a i gwarancje na 3 lata z przedłużeniem do 4 lat. Finansowanie 102% i ubezp. 2%.

Na minus Koleosa- brak trojstrefowej klimy, mniejszy bagażnik i ogólnie mniej przemyślany srodek(nawet oglądając filmiki jestem w stanie to stwierdzić), brak isofixa z przodu;/.

Mam mega dylemat a jeszcze Koleos nie jeździłem i widziałem na zywo tylko raz- i zrobił wieksze wrażenie niż misiek://
Mam niezły dylemat!:D Moze ktos miał okazje jeździć Koleosem?? kazdy punkt widzeni i siedzenia miłe widziany:)

Zdjęcia poglądowe dorzucam:


Obrazek

imageupload

Obrazek
Ostatnio zmieniony 25 cze 2017, 10:30 przez kamilR, łącznie zmieniany 2 razy.



Sponsor

Kodiaq vs Koleos

Sponsor


Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Re: Kodiaq vs Koleos

Post autor: Skorek »

Powiem tak... miałem od nowości 3 francuzy
307 kombi 1,6 totalna porażka, paliwożerny wół z padajacą elektroniką
Megane 1,4 bardzo oszczędny, pakowny i niezawodny
Berlingo 1,6 Hdi niezwykle oszczędne i pojemne auto, 300 tys bez problemów
Miałem tez używanego Kangoo 1,5 DCi i tu już wieczne problemy z wtryskami Delphi oraz elektronika
Także francuzy są fajne ale maja przeogromne problemy z ekektroniką i wtryskami, poza tym tracą dużo więcej na wartości niż Skoda. Pisałem też na tym forum, po pierwszym właścicielu nie ma problemu ze sprzedażą auta. Ja bym wolał Skodę
Ostatnio zmieniony 24 cze 2017, 23:38 przez Skorek, łącznie zmieniany 1 raz.

kamilR
Posty: 318
Rejestracja: 26 mar 2017, 16:40
Samochód: Hyundai Tucson 1.7crdi '15,Koleos 2.0dci 4x4 '17

Re: Kodiaq vs Koleos

Post autor: kamilR »

Skorek, 100% racji, też zdaję sobie sprawę z tego że Renault słabiej trzyma wartość, oraz o kupca trochę ciężej- ale na suva zawsze znajdę amatora:). Jak z awaryjnością ciężko określić- bo jak widać Kodiakowi w tym temacie też daleko od ideału... choćby niedziałające systemy multimedialne, parowanie telefonu etc.:) w wątku o usterkach już kilku forumowiczów się udziela.
Jeżeli Koleos wyjdzie drożej lub baaardzo podobnie cenowo to raczej się nie skuszę- natomiast jeśli po dobrym rabacie plus niedrogim finansowaniu (102%) oraz ubezpieczenie 2% wyjdzie zdecydowanie korzystniej cenowo całościowo... To chyba Renault zyska nowego klienta.

Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

Re: Kodiaq vs Koleos

Post autor: Dual »

Mysle ze o systemach multimedialnych nie ma co mowic czy o jakichs rączkach skrzypiących. Prawdziwa awaryjnosc wyjdzie w przypadku silnika czy zawieszenia.
Ja nie mialem Skody wiec nie wiem jak jest w tej marce.
W Audi i VW bylem bardzo zadowolony.
Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

dag
Posty: 105
Rejestracja: 24 lut 2017, 21:23
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq 1,4 TSI 110 kW DSG Style

Re: Kodiaq vs Koleos

Post autor: dag »

Kamil - miałem swego czasu Lagunę 1,6 benzyna, kupiłem w salonie i przez 13 lat żal mi się było z nią rozstawać. Bezproblemowe auto. Pierwszy Koleos był obrzydliwy. Ten nowy to bajka. Też bym się wahał, bo naprawdę fajny jest. Był tu już chyba wątek o Koleosie i ktoś wspomniał zdaje się o 2 brakach, których nie ma w stos do Kodiaqa: silnik benzynowy i bezstopniowa skrzynia. Akurat to by mi nie leżało. Kodiaq jak patrzę na konkurencję jest kanciasty, surowy - ale po miesiącu jeżdżenia nie zamieniłbym na nic innego - po prostu z nawiązką spełnia moje oczekiwania, a prestiżu nie szukam. Praktycznie każde auto, które teraz u głównych graczy się pokazuje wygląda lepiej od Kodiaqa - nawet Peugeot 5008. Sam musisz zdecydować :)

BTW - w Skodzie też jest leasing 102% - wrzucałem symulację w odpowiednim watku. W końcu z takiej formy leasingu skorzystałem. Fakt - ubezpieczenie mam juz 3,1%.

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Kodiaq vs Koleos

Post autor: root »

Porównajcie sobie dobrze te leasingi 102%. Ten VW nie uwzględnia GAP-a, a z nim wychodzi zdecydowanie więcej niż 102. Zapytajcie również o cenę ubezpieczenia w drugim roku.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Staszek1
Posty: 136
Rejestracja: 27 kwie 2017, 23:00
Samochód: superb , kodiaq . lancer evo :)

Re: Kodiaq vs Koleos

Post autor: Staszek1 »

root pisze:
24 cze 2017, 23:06
Porównajcie sobie dobrze te leasingi 102%. Ten VW nie uwzględnia GAP-a, a z nim wychodzi zdecydowanie więcej niż 102. Zapytajcie również o cenę ubezpieczenia w drugim roku.
wychodzi w sumie koło 106 %

kamilR
Posty: 318
Rejestracja: 26 mar 2017, 16:40
Samochód: Hyundai Tucson 1.7crdi '15,Koleos 2.0dci 4x4 '17

Re: Kodiaq vs Koleos

Post autor: kamilR »

dag pisze:
24 cze 2017, 22:50
Kamil - miałem swego czasu Lagunę 1,6 benzyna, kupiłem w salonie i przez 13 lat żal mi się było z nią rozstawać. Bezproblemowe auto. Pierwszy Koleos był obrzydliwy. Ten nowy to bajka. Też bym się wahał, bo naprawdę fajny jest. Był tu już chyba wątek o Koleosie i ktoś wspomniał zdaje się o 2 brakach, których nie ma w stos do Kodiaqa: silnik benzynowy i bezstopniowa skrzynia. Akurat to by mi nie leżało. Kodiaq jak patrzę na konkurencję jest kanciasty, surowy - ale po miesiącu jeżdżenia nie zamieniłbym na nic innego - po prostu z nawiązką spełnia moje oczekiwania, a prestiżu nie szukam. Praktycznie każde auto, które teraz u głównych graczy się pokazuje wygląda lepiej od Kodiaqa - nawet Peugeot 5008. Sam musisz zdecydować :)

BTW - w Skodzie też jest leasing 102% - wrzucałem symulację w odpowiednim watku. W końcu z takiej formy leasingu skorzystałem. Fakt - ubezpieczenie mam juz 3,1%.
Racja koleos I to porażka:)) w zasadzie wolałbym benzynę bo od bardzo długiego czasu jeżdżę samymi ,,bocianami,, ale jednak wyższy moment diesla plus większa pojemność plus moc wygrywają z Kodiaqiem już na wstępie przed modami:) skrzynie CVT pominę milczeniem bo to jest niewypał i nie wiem czemu renault/nissan w to brnie?! Ja czy w Koleosie czy w Kodiaqu wybieram manual. Stylistycznie wg mnie Koleos miażdży Kodiaqa wymiary są zbliżone jednak Kodiaq wypada lepiej w tym temacie, funkcjonalność też zdecydowanie większa w Kodiaqu- więcej miejsca z tyłu, w bagażnuku, wszystko lepiej przemyślane plus simply clever.
Ale tak jak podkreśliłem jeżeli cenowo Koleos wypadnie sporo lepiej to chyba zrezygnuję z Kodiaqa...
Peugeot 5008 ma jedną wadę brak napędu 4x4:/ bo stylistycznie zew/wew. też mi odpowiada. X- trail odpada z racji że już trochę na rynku jest plus nie jestem w stanie pojąć jak można w aucie w nawet najdroższej wersji oferować tylko jedną automatyczną elektryczną szybę!!! tak jak i w Tucsonie!0.o

Odnośnie kosztów leasingu plus ubezpieczenia w Renault zdam relacje po wizycie u dealera.:)

Mały update: leasing w renault jest od 101% ciekawe jaki koszt będzie przy leasingu auta na 4-5 lat...

Everred
Posty: 435
Rejestracja: 02 maja 2017, 18:45
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: Kodiaq vs Koleos

Post autor: Everred »

KOleos wygląda spoko, dla mnie odpadł przez CVT bo chciałem automat ale nie bezstopniowy, jakbym chciał manual to Koleos wróciłbym do rozważanych. Na plus to przekopiowana z Nissana X-trail elektroniczna blokada napędu.

Moim pierwszym samochodem, którym najdłużej jeździłem była Megane I po liftingu z 2001 roku benzyna 1.6 16v i to auto na prawdę mega tanie w utrzymaniu. Paliło dużo ale to jest koszt przewidywalny, na naprawy przez 5 lat użytkowania wydałem może z 2000 zł i to tylko rzeczy eksploatacyjne, zawieszenie 180zł za amortyzator do belki :lol: 650zł za kompletny rozrząd, 1000zł za komplet felg stalowych z nowymi zimówkami :D Zawsze miło wspominam to auto którego wartość jest równa miesięcznej pensji przeciętnego Polaka, choć Koleos na pewno taki tani by nie był!

Odnośnie rabatów, nie wiem jak jest z autami do produkcji ale z zeszłorocznej wyprzedaży rocznika znam dwie osoby które kupiły Meganki i jedna dostała rabat około 5 tys. + komplet zimówek na felgach alu przy cenie 75 tys. więc wydaje mi się że to już nieźle, a drugi znajomy nabył katalogowo najdroższy egzemplarz 1.6 207 KM o cenie 125 tys. za 90 tys. zł więc rabat gigantyczny. Ale tak jak wspomniałem było to w wyprzedaży rocznika więc na pewno nie będzie tak różowo.

kamilR
Posty: 318
Rejestracja: 26 mar 2017, 16:40
Samochód: Hyundai Tucson 1.7crdi '15,Koleos 2.0dci 4x4 '17

Re: Kodiaq vs Koleos

Post autor: kamilR »

Evvered pewnie koszt utrzymania Koleosa będzie ciut:) wyższy niż tamtej Meganki.
Jak już pisałem CVT to totalna porażka XD i chyba nie widziałem nikogo- komu ona by pasowała :lol:

Jakbym dostał rabat w wysokości 35 tyś PLN. To z miejsca rezygnuje z Kodiaqa :D
Kolejny pozytyw który dotyczy Renault to zdaję się że jest on już od około roku sprzedawany na rynku azjatyckim więc choroby wieku dziecięcego/niedoróbki powinien mieć już za sobą, boję się trochę żeby nie był to taki sam niewypał montażowy jak Kadjar.

Ciekawe jakie jest zainteresowanie tym Renault. W TV Captury i Kadjary promują :lol:

ODPOWIEDZ