Transport psa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
MaRith
Posty: 77
Rejestracja: 31 sty 2022, 20:09
Samochód: KODIAQ IN THE FUTURE

Transport psa

Post autor: MaRith »

Kodiaq zamówiony wiec przynajmniej pol roku mam żeby się przygotować do podróży Niedźwiedziem i psem.

Mamy Goldena, który uwielbiał wskakiwać do auta z podłoga na równo z progiem. Tymczasowo jeździmy polo i niestety podłoga jest poniżej progu już nie jest tak kolorowo.

Kodiaq próg będzie miał Jeszcze wyżej wiec rozglądam się za składanym podestem. Najlepiej jakby po złożeniu nie zajmował dużo miejsca w bagażniku. Czy ktoś z użytkowników ma doświadczenie w tej materii?



Sponsor

Transport psa

Sponsor


KHUFU
Posty: 15
Rejestracja: 15 sty 2021, 12:27
Samochód: KodiaqSportline2021 2,0 TSi

Re: Transport psa

Post autor: KHUFU »

Witam!
Też mamy goldena (18 miesięcy) od zeszłych wakacji z nim jeździmy Kodiaqiem i nie ma potrzeby kupowania żadnego podestu.
Wskakuje do tyłu najpierw na podłogę a potem na kanapę (nasz waży 35 kg).
Warunek jest jeden - musi sam się do tego przekonać. Jeżeli będziesz go próbował wsadzać na siłę to zapomnij, że będzie sam chciał wskakiwać.
Przy wysiadaniu otwieramy tylko drzwi i sam zeskakuje z kanapy na chodnik.

Powodzenia

MaRith
Posty: 77
Rejestracja: 31 sty 2022, 20:09
Samochód: KODIAQ IN THE FUTURE

Re: Transport psa

Post autor: MaRith »

Nasz będzie jeździł w bagażniku. Z tyłu 7 miesięczne dziecko.
A już widzę, że jak przesiedliśmy się z Ceeda Kombi do Polo (tymczasowo) to to VW już nie chcę skakać ze względu na próg.

KHUFU
Posty: 15
Rejestracja: 15 sty 2021, 12:27
Samochód: KodiaqSportline2021 2,0 TSi

Re: Transport psa

Post autor: KHUFU »

Witam!
Jeżeli wybrałeś Kodiaqa do transportu tej rasy psa w bagażniku to nie był to najlepszy pomysł.
Możesz spróbować baby wozić na przednim fotelu a Pani i pies z tyłu.
W Kodiaqu próg jest naprawdę wysoko i nawet przez myśl mi nie przeszło aby naszego Goldiego wozić w bagażniku.
Poza tym ta rasa nie nadaje się do wożenia w bagażniku - to jakbyś go zamknął w kojcu na cały dzień.
Mój pierwszy wybór to był VW transporter T6 ale z konfiguratora wychodziło zawsze powyżej 300 tysia ponad półtora roku temu.
Drugim wyborem było Berlingo w wersji przedłużonej, ale odpadł ze względu na silnik 1,6!? Szkoda, że nie robią w tej wersji 0,9 litra!!!!
Kodiaq został wybrany tylko i wyłącznie dlatego, że pies jedzie z tyłu na kanapie a bagażnik służy do transportu "bambetli" bez żadnych ograniczeń a na haku jest platforma z trzema rowerami. Nasz wręcz uwielbia bieganie za rowerami.

To są oczywiście moje spostrzeżenia po przerobieniu już dwunastu samochodów i trzech psów.
Powodzenia

MaRith
Posty: 77
Rejestracja: 31 sty 2022, 20:09
Samochód: KODIAQ IN THE FUTURE

Re: Transport psa

Post autor: MaRith »

Nasz pies bez problemu jeździł na tylnej kanapie jak i w bagażniku również w Kia Ceed.
Teraz ma troszkę ciasno w bagażniku VW polo, ale też raczej chętnie wsiada tylko trzeba mu pomóc.

Wybór kodiaqa był przede wszystkim właśnie ze względu na bagażnik i przewożenie w nim psa.

Jakby nie widzę, żadnego problemu z wożeniem psa w bagażniku, uważam, że jest to najbezpieczniejsza opcja dla wszystkich - zawsze montuje siatkę oddzielającą przestrzeń bagażnika.
Jestem świadom wysokiego progu dlatego głównym tematem tego wątku był jakiś składany podest. Jeżeli nic nie znajdę nie będę miał wyboru i będę sam go podnosił do bagażnika.

Ale oczywiście każdy ma swoje zdanie. Tak jak wspomniałem wcześniej woziłem psa z tyłu, ale teraz z pół rocznym dzieckiem sobie tego nie wyobrażam, zwłaszcza, że to nie jest york tylko ponad 30 kilogramowy pies.

Awatar użytkownika
DymJr
Posty: 84
Rejestracja: 09 lis 2018, 12:52
Samochód: Kodiaq Style 2.0tdi DSG

Re: Transport psa

Post autor: DymJr »

Podest to chyba mniejszy problem, polecam klatkę transportową do bagażnika, dla bezpieczeństwa psa jak i pasażerów.


Obrazek

tomnowy
Posty: 559
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Transport psa

Post autor: tomnowy »

sprobuj cos takiego
Taboret stolek skladany antyposlizgowy ALEX 39cm czarny - Opinie i atrakcyjne ceny na Ceneo.pl
https://m.ceneo.pl/115218732;pla?se=YxW ... puEALw_wcB

lpt
Posty: 12
Rejestracja: 13 paź 2023, 23:17
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Transport psa

Post autor: lpt »

Czy ktoś z Was poleca jakiś konkretny pokrowiec na drugi rząd siedzeń dla psa? Chodzi mi o model który będzie rozmiarowo pasował do Kodiaqa i dobrze zabezpieczy tapicerkę. Dzięki za wszystkie sugestie

alek.l
Posty: 3
Rejestracja: 06 lip 2022, 15:31
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TSI

Re: Transport psa

Post autor: alek.l »

Witam,
Używam od roku poniższej. Świetnie wykonana, dobrze dopasowana rozmiarowo (L), bardzo dobrze zabezpiecza siedzenia (a psa mam z długą sierścią):
https://allegro.pl/oferta/mata-ochronna ... 1905787987

qbert
Posty: 14
Rejestracja: 17 sty 2022, 22:57
Samochód: 2023 L&K 2.0 TSI Red Velvet

Re: Transport psa

Post autor: qbert »

lpt pisze:
15 lut 2024, 0:15
Czy ktoś z Was poleca jakiś konkretny pokrowiec na drugi rząd siedzeń dla psa? Chodzi mi o model który będzie rozmiarowo pasował do Kodiaqa i dobrze zabezpieczy tapicerkę. Dzięki za wszystkie sugestie
Ja dostałem w gratisie od dealera oryginał skody: https://sklep.skoda.pl/produkty/oslona-tylnych-foteli
Ładnie pasuje do tylnej kanapy, pies nie narzeka.
W poprzednim aucie mieliśmy zwykłą matę zasłaniającą fotel ale pies lubi gubić sierść i było jej pełno z tyłu, a tutaj zostaje w miarę wewnątrz osłony.

ODPOWIEDZ