1.5TSI z DSG i AH ale bez HHC

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
BarTech
Posty: 76
Rejestracja: 10 maja 2021, 21:17
Samochód: Kodiaq 1.5 DSG Style 2021

Re: 1.5TSI z DSG i AH ale bez HHC

Post autor: BarTech »

@Kemot super humor, uśmiałem się :lol:
Przepraszam za off topic, ale porównanie z Syrenką prawie jak :lol:



Sponsor

Re: 1.5TSI z DSG i AH ale bez HHC

Sponsor


Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: 1.5TSI z DSG i AH ale bez HHC

Post autor: herman00 »

To ja wrzucę swoje uwagi po 1,5 roku eksploatacji. Nigdy wcześniej nie jeździłem z DSG i AH, a jak kupowałem poprzednie auto to dostałem na testy z automatem (klasyczny) i baaaardzo mi się nie podobało. To trzymanie nogi na hamulcu - nie nie dla mnie. Od razu zrezygnowałem z pomysłu zakupu automatu. Jak testowałem Kodiaqa to nie wiedziałem o że jest AH i też rozważałem zakup manuala. Dopiero trochę czytania i ponowne testy przekonały mnie do rozwiązania. Nie wyobrażam sobie teraz żeby nie używać AH. Wjazd do domu mam na centymetry pomiędzy słupkami bramy, w drodze do pracy górka przed światłami - tylko AH, w pracy parkowanie pomiędzy słupami o osłonami słupów - dojazd na centymetry. Naprawdę mając włączone AH można tak nacisnąć gaz, że po ruszeniu do przodu czy do tyłu ruszysz o centymetr. Super sprawa.

siberian cat
Posty: 10
Rejestracja: 18 lut 2022, 11:13
Samochód: Kodiaq 2.0TDI/ 200 L&K

Re: 1.5TSI z DSG i AH ale bez HHC

Post autor: siberian cat »

Kemot pisze:
15 lut 2022, 9:36
Cześć,

Kodiaq 1.5TSI będzie moim pierwszym autem z DSG i mam w związku z tym pewne wątpliwości. Wiem jak działa AutoHold (AH) i jak działa Hill Hold Control (HHC).

Sprzedawcy twierdzą, że przy DSG HHC jest zbędny (dodatkowy koszt) - tak też zrobiłem i go nie zamówiłem.

Może się jednak okazać, że AH mnie irytuje na tyle, że nie będę chciał z niego korzystać. Problem polega na tym, że nie wiem co się dzieje przy _wyłączonym_ AH podczas ruszania pod górę bez HHC. Czy ktoś z nowym Kodiaqiem 1.5TSI DSG mógłby napisać jak auto się zachowuje w takiej sytuacji? Stacza się w dół, czy podtrzymywane jest na sprzęgle?

Być może jednak warto było dołożyć HHC lub ewentualnie może trzeba później dokodować o ile się da...

AH to najlepsza rzecz przy skrzyni automatycznej :) Załatwia wszystko. Apropos to HHC jest cały czas włączony czy trzeba go jakoś aktywować? Bo nawet nie wiedziałem, że jest coś takiego w Kodiaqu :)

BigDaddy
Posty: 204
Rejestracja: 14 sie 2021, 13:24
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2022 1,5 TSI manual

Re: 1.5TSI z DSG i AH ale bez HHC

Post autor: BigDaddy »

siberian cat pisze:
18 lut 2022, 11:25
HHC jest cały czas włączony czy trzeba go jakoś aktywować? Bo nawet nie wiedziałem, że jest coś takiego w Kodiaqu :)
Jak nie wiedziałeś to pewnie nie masz bo to ekstra kosztuje 400zł. Przynajmniej do Sportline 1,5 tsi manual.

siberian cat
Posty: 10
Rejestracja: 18 lut 2022, 11:13
Samochód: Kodiaq 2.0TDI/ 200 L&K

Re: 1.5TSI z DSG i AH ale bez HHC

Post autor: siberian cat »

BigDaddy pisze:
18 lut 2022, 11:34
siberian cat pisze:
18 lut 2022, 11:25
HHC jest cały czas włączony czy trzeba go jakoś aktywować? Bo nawet nie wiedziałem, że jest coś takiego w Kodiaqu :)
Jak nie wiedziałeś to pewnie nie masz bo to ekstra kosztuje 400zł. Przynajmniej do Sportline 1,5 tsi manual.
Mam 2.0/200 L&K i powinno być wszystko na pokładzie :) Dlatego pytam. Jest na pewno ten asystent przy trybie off road, ale z tego co tu czytam co jest coś innego.

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: 1.5TSI z DSG i AH ale bez HHC

Post autor: chris24 »

siberian cat pisze:
18 lut 2022, 11:38
BigDaddy pisze:
18 lut 2022, 11:34
siberian cat pisze:
18 lut 2022, 11:25
HHC jest cały czas włączony czy trzeba go jakoś aktywować? Bo nawet nie wiedziałem, że jest coś takiego w Kodiaqu :)
Jak nie wiedziałeś to pewnie nie masz bo to ekstra kosztuje 400zł. Przynajmniej do Sportline 1,5 tsi manual.
Mam 2.0/200 L&K i powinno być wszystko na pokładzie :) Dlatego pytam. Jest na pewno ten asystent przy trybie off road, ale z tego co tu czytam co jest coś innego.

Z tego co wiem to HHC jest standardem przy napędzie 4x4 bez dopłaty wiec jeżeli masz 4x4 to masz :)

BarTech
Posty: 76
Rejestracja: 10 maja 2021, 21:17
Samochód: Kodiaq 1.5 DSG Style 2021

Re: 1.5TSI z DSG i AH ale bez HHC

Post autor: BarTech »

Stan pod górkę bez AH i puść hamulec... jeśli auto zacznie cofać od razu, nie masz HHC, jeśli dopiero po ok 2 sek to masz :) jeśli jesteś w płaskim terenie, nie docenisz :)

tomek000
Posty: 97
Rejestracja: 15 sty 2020, 7:36
Samochód: Kodiaq 1.5tsi DSG Style

Re: 1.5TSI z DSG i AH ale bez HHC

Post autor: tomek000 »

BarTech pisze:
18 lut 2022, 12:17
Stan pod górkę bez AH i puść hamulec... jeśli auto zacznie cofać od razu, nie masz HHC, jeśli dopiero po ok 2 sek to masz :) jeśli jesteś w płaskim terenie, nie docenisz :)
ale bierzesz pod uwagę że przy DSG to ciut inaczej działa? :)

BarTech
Posty: 76
Rejestracja: 10 maja 2021, 21:17
Samochód: Kodiaq 1.5 DSG Style 2021

Re: 1.5TSI z DSG i AH ale bez HHC

Post autor: BarTech »

tomek000 pisze:
18 lut 2022, 13:41
BarTech pisze:
18 lut 2022, 12:17
Stan pod górkę bez AH i puść hamulec... jeśli auto zacznie cofać od razu, nie masz HHC, jeśli dopiero po ok 2 sek to masz :) jeśli jesteś w płaskim terenie, nie docenisz :)
ale bierzesz pod uwagę że przy DSG to ciut inaczej działa? :)
Mam DSG + HHC i dokładnie tak działa jak opisałem:) oczywiście miałem na myśli cofkę na biegu D/S pod górkę na tyle dużą, żeby "polsprzeglo" nie dało rady (puszczasz hamulec i nie naciskasz gazu)

tomek000
Posty: 97
Rejestracja: 15 sty 2020, 7:36
Samochód: Kodiaq 1.5tsi DSG Style

Re: 1.5TSI z DSG i AH ale bez HHC

Post autor: tomek000 »

BarTech pisze:
18 lut 2022, 13:47
tomek000 pisze:
18 lut 2022, 13:41
BarTech pisze:
18 lut 2022, 12:17
Stan pod górkę bez AH i puść hamulec... jeśli auto zacznie cofać od razu, nie masz HHC, jeśli dopiero po ok 2 sek to masz :) jeśli jesteś w płaskim terenie, nie docenisz :)
ale bierzesz pod uwagę że przy DSG to ciut inaczej działa? :)
Mam DSG + HHC i dokładnie tak działa jak opisałem:) oczywiście miałem na myśli cofkę na biegu D/S pod górkę na tyle dużą, żeby "polsprzeglo" nie dało rady (puszczasz hamulec i nie naciskasz gazu)
a wystarczy powoli puścić hamulec i też nie cofnie ani o centymetr :D

ja to widzę tak jak pisałeś, jak się mieszka w płaskim terenie HHC jest zbędne.

ODPOWIEDZ