Fotele wentylowane zamiast altancary w sportlinie.

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
mmalin
Posty: 4
Rejestracja: 06 lut 2022, 23:39
Samochód: skoda kodiaq tdi 200km

Fotele wentylowane zamiast altancary w sportlinie.

Post autor: mmalin »

Witam.

Zamówiłem niedawno kodiaqa w wersji sportline. Zastanawiam się jeszcze nad zmianą foteli na wersję wentylowaną.
Czy macie doświadczenie w tej kwestii? może już ktoś widział lub ma takie fotele?
Zależy mi na komforcie w długiej podróży i zastanawiam się czy to wysuwane siedzisko poprawia komfort. (jestem dosyć wysoki)
Inna kwestia to trzymanie w zakrętach. Do tej pory wszystkie auta miałem z altancarą i tam jest ok.

Pozdrawiam



Sponsor

Fotele wentylowane zamiast altancary w sportlinie.

Sponsor


Andrev94
Posty: 5
Rejestracja: 22 sty 2022, 13:48
Samochód: T203 1,8 kompressor

Re: Fotele wentylowane zamiast altancary w sportlinie.

Post autor: Andrev94 »

Podłącze się pod pytanie i dodam od siebie pytanie. Czy w RSie w fotelach z opcji za 5800pln jest funckcja masażu?

mpirek
Posty: 193
Rejestracja: 29 cze 2021, 17:57
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI (RM2022)

Re: Fotele wentylowane zamiast altancary w sportlinie.

Post autor: mpirek »

masaż jest w wersji ergo, więc jeśli to nie ergo to nie ma.

boleq123
Posty: 18
Rejestracja: 26 sty 2022, 18:15
Samochód: superb 1.8tsi '14 / czekam na misia w vRS'ie

Re: Fotele wentylowane zamiast altancary w sportlinie.

Post autor: boleq123 »

mmalin pisze:
13 lut 2022, 12:39
Witam.

Zamówiłem niedawno kodiaqa w wersji sportline. Zastanawiam się jeszcze nad zmianą foteli na wersję wentylowaną.
Czy macie doświadczenie w tej kwestii? może już ktoś widział lub ma takie fotele?
Zależy mi na komforcie w długiej podróży i zastanawiam się czy to wysuwane siedzisko poprawia komfort. (jestem dosyć wysoki)
Inna kwestia to trzymanie w zakrętach. Do tej pory wszystkie auta miałem z altancarą i tam jest ok.

Pozdrawiam
Z doświadczenia, mam w superb wentylowane fotele i jest to jedna z najlepszych opcji jaka może być. Tyłek się nie poci i fajnie chłodzi :D . Do kodiaqa rs też zamówiłem wentylowane.(nie ma masażu w sportowych fotelach)

elektrod
Posty: 69
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:53
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Fotele wentylowane zamiast altancary w sportlinie.

Post autor: elektrod »

a w fotelach ergo w wersji L&K jest masaż?

elmiko
Posty: 408
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: Fotele wentylowane zamiast altancary w sportlinie.

Post autor: elmiko »

elektrod pisze:
14 lut 2022, 8:39
a w fotelach ergo w wersji L&K jest masaż?
jest

Konrad
Posty: 13
Rejestracja: 24 cze 2021, 13:29
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 190KM TSI

Re: Fotele wentylowane zamiast altancary w sportlinie.

Post autor: Konrad »

Od kilku dni użytkuje L&K po FL i muszę przyznać, że wentylacja to jakiż żart. Masaż jest tylko na część lędźwiową więc trudno to nazywać masażem. W talismanie działa to o niebo lepiej...

Jestem mocno zawiedziony tymi funkcjami bo po napędzie 4x4 przy 2.0 tsi to był główny powód dla którego wziąłem kodiaqa zamiast superba combi.

Jak Wasze wrażenie odnośnie foteli ergo?

mpirek
Posty: 193
Rejestracja: 29 cze 2021, 17:57
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI (RM2022)

Re: Fotele wentylowane zamiast altancary w sportlinie.

Post autor: mpirek »

Testowałem w Kodiaqu przed liftem wentylację i było ok. Mam Tiguana ze skórą bez wentylacji to różnicę czułem. Ta wentylacja ma moim zdaniem zapewnić brak klejenia tyłka w lecie do fotela. Odbieram w czerwcu (jak nic się nie zmieni) to sprawdzę. Co do masażu to wiadomo było, że tylko odcinek lędźwiowy. Wentylacja powinna mieć trzy stopnie, na najwyższym też nic nie wieje?

Konrad
Posty: 13
Rejestracja: 24 cze 2021, 13:29
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 190KM TSI

Re: Fotele wentylowane zamiast altancary w sportlinie.

Post autor: Konrad »

W porównaniu do Toyoty Camry to tak jak napisałem żart. W Camry na "jedynce" wiało mocniej niż tu na maksa. Ciekawy jestem jak to faktycznie się sprawdzi jak będzie auto nagrzane latem po kilku godzinach w słońcu...

QBA_5
Posty: 27
Rejestracja: 02 maja 2022, 18:40
Samochód: Skoda Kodiaq

Re: Fotele wentylowane zamiast altancary w sportlinie.

Post autor: QBA_5 »

W sprawie foteli w sportline. Jako, że właśnie zrezygnowałem z dopłaty 5800pln za wentylowane skórzane, na których zależało mi jedynie że względu na możliwość wydłużenia siedziska, chciałem się dowiedzieć czy użytkownicy standardowych foteli w wersji sportline nie mają uczucia siedzenia wyżej niż w standardowych fotelach kodiaqa...?!?!? Czy to tylko moje subiektywne uczucie.
Pomijam już porównywania z Tiguanem z fotelami ergo. Tiguan ma moim zdaniem lepsze fotele, ale sam w sobie jest brzydszy :-)
Poki co jeżdżę Passatem i Touranem i odnoszę wrażenie, że w kodiaqu sportline siedzi się najwyżej.

ODPOWIEDZ