podsufitka i foele ergo seat

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
mmalin
Posty: 4
Rejestracja: 06 lut 2022, 23:39
Samochód: skoda kodiaq tdi 200km

podsufitka i foele ergo seat

Post autor: mmalin »

Witam,
Mam pytanie: czy ktoś zamawiał podsufitkę suedia? Zastanawiam się czy warto... na wizualizacjach z tą podsufitką zmieniają się też słupki. Może ktoś wie jak to wygląda na żywo? może są też jakieś filmiki?
Czy fotele ergo seat mają masaż ? Może doradzicie czy warto.
Zamówiłem sportlina 200km. Mam termin na ... listopad, wszystko można jeszcze zmienić.
Pozdrawiam



Sponsor

podsufitka i foele ergo seat

Sponsor


elmiko
Posty: 408
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: podsufitka i foele ergo seat

Post autor: elmiko »

Fotele Ergo mają masaż. Chyba nie da się ich zamówić do Sportline.

boleq123
Posty: 18
Rejestracja: 26 sty 2022, 18:15
Samochód: superb 1.8tsi '14 / czekam na misia w vRS'ie

Re: podsufitka i foele ergo seat

Post autor: boleq123 »

ergo do sportline nie zamówisz, a podsufitka, to już kwestia gustu moim zdaniem. Jak wolisz, żeby była bardziej ciemna i miała ten specyficzny wygląd to weź suedia, oczywiście jeżeli wybrałeś opcję szyberdachu. Ja brałem bez szyberdachu, czyli też bez suedia, to ta standardowa i tak jest ciemna

mmalin
Posty: 4
Rejestracja: 06 lut 2022, 23:39
Samochód: skoda kodiaq tdi 200km

Re: podsufitka i foele ergo seat

Post autor: mmalin »

Czy ta podsufitka to jakaś alkantara czy coś w tym stylu? Ja zamawiałem ze szklanym dachem. A jak wyglądają u Was terminy? ja dostałem na listopad ale zastanawiam się czy jest szansa na szybszą realizację.
Boję się trochę zmian cenowych. Prawie rok czekania i mogą dowalić że się odechce. Zastanawiałem się jeszcze nad cuprą formentorem. Tam maję przynajmniej gwarancję ceny i wszystkie systemy dostępne(side assist i nagłośnienie)

boleq123
Posty: 18
Rejestracja: 26 sty 2022, 18:15
Samochód: superb 1.8tsi '14 / czekam na misia w vRS'ie

Re: podsufitka i foele ergo seat

Post autor: boleq123 »

mmalin pisze:
07 lut 2022, 11:06
Czy ta podsufitka to jakaś alkantara czy coś w tym stylu? Ja zamawiałem ze szklanym dachem. A jak wyglądają u Was terminy? ja dostałem na listopad ale zastanawiam się czy jest szansa na szybszą realizację.
Boję się trochę zmian cenowych. Prawie rok czekania i mogą dowalić że się odechce. Zastanawiałem się jeszcze nad cuprą formentorem. Tam maję przynajmniej gwarancję ceny i wszystkie systemy dostępne(side assist i nagłośnienie)
z tego co znalazłem na temat tej podsufitki to: "wprowadzana zamiast Alcantary. Nazywa się Suedia. Według informacji Skody, którą pokazał mi handlowiec, jest to taki sam materiał o innej nazwie handlowej i oczywiście innego producenta."

Ja osobiście zamówiłem kodiaqa RS 20-25 wrzesień a w sobotę 05.02.2022 byłem go obejrzeć, bo dotarł do dealera. Za tydzień go odbieram, bo jeszcze papiery i detailing. Cena mi się nie zmieniła, została taka jak przy zamówieniu ale został wycięty canton i czujniki martwego pola, ale za to mam rok produkcji 2022 a nie 2021. Jak zależy Ci na przestrzeni w aucie to bardziej polecam kodiaqa niż formentora. Co do terminu produkcji jak czytam opinie ludzi, to czasem w szoku jestem jak długo czekają na auto. Mi dealer mówił, że jakoś 6 miesięcy trzeba czekać, a wyszło niecałe 5.

QBA_5
Posty: 27
Rejestracja: 02 maja 2022, 18:40
Samochód: Skoda Kodiaq

Re: podsufitka i foele ergo seat

Post autor: QBA_5 »

Mam wrażenie, że lepiej kupić sportline i nie doplacac do tapicerki na suficie. Sportline zdaje się na czarna w standardzie...

Konrad
Posty: 13
Rejestracja: 24 cze 2021, 13:29
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 190KM TSI

Re: podsufitka i foele ergo seat

Post autor: Konrad »

W fotelach ergo jest coś w rodzaju masażu. Po prostu odcinek lędźwiowy jeździ góra-dół. Dla tej funkcji nie warto. Osobiście nie żałuję foteli ergo z uwagi na rdgulacje długości siedziska.

Skorba
Posty: 39
Rejestracja: 22 lut 2022, 6:56
Samochód: Kodiaq LK 190km,

Re: podsufitka i foele ergo seat

Post autor: Skorba »

Konrad pisze:
10 maja 2022, 2:59
W fotelach ergo jest coś w rodzaju masażu. Po prostu odcinek lędźwiowy jeździ góra-dół. Dla tej funkcji nie warto. Osobiście nie żałuję foteli ergo z uwagi na rdgulacje długości siedziska.
Konrad, Man pytanie jako użytkownika ergo siedzeń. Czy masz grzanie kanapy w tylnych siedziskach? Zauważyłem bowiem na jednym z filmów "testowych" nowa wersję (2022) l&k z ergo siedzeniami gdzie w tylnym rzędzie nie było przycisków do grzania kanap. Zastanawiam się czy to jakiś błąd czy tak wychodzą? Z góry dziękuję za odpowiedź.

mpirek
Posty: 193
Rejestracja: 29 cze 2021, 17:57
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI (RM2022)

Re: podsufitka i foele ergo seat

Post autor: mpirek »

Ja mam ergo i grzanie tylnych zewnętrznych siedzeń, jednocześnie potwierdzam, że ergo gorzej wentylują od standardowych foteli.

Skorba
Posty: 39
Rejestracja: 22 lut 2022, 6:56
Samochód: Kodiaq LK 190km,

Re: podsufitka i foele ergo seat

Post autor: Skorba »

mpirek pisze:
21 cze 2022, 7:25
Ja mam ergo i grzanie tylnych zewnętrznych siedzeń, jednocześnie potwierdzam, że ergo gorzej wentylują od standardowych foteli.
Dzięki za info, to jestem spokojniejszy ponieważ jak pisałem na jednym z filmów widziałem tylko zaślepki w miejscu przycisków grzania kanapy.
Ad wentylacji, gorzej to jest znacząco mniej efektywne i w ogóle tego "nie czujesz" czy to być może kwestia obszaru wentylacji? Co jeszcze od siebie jako użytkownika - ergo siedzenia możesz dodać- jesteś zadowolony? Jakie różnice vs standard? Zamówiłem to w ciemno i się zastanawiam czy nie zamienić na inny gadżet😉

ODPOWIEDZ