GAP RTI fakturowy czy indeksowy

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Tomek-FmLeasing
Posty: 9
Rejestracja: 15 lut 2018, 14:35
Samochód: VW

Re: GAP RTI fakturowy czy indeksowy

Post autor: Tomek-FmLeasing »

BigDaddy pisze:
18 lut 2022, 14:08
Tomek-FmLeasing pisze:
18 lut 2022, 13:16
my oferujemy GAP z 20% rabatem od standardowej ceny ubezpieczyciela,
Zajrzałem niedawno na waszą stronę i ukrywacie nazwę ubezpieczalni a ukrywanie czegokolwiek w ofercie zawsze śmierdzi. Obiło mi się też o uszy, gdzieś na forum leasingowym, że do podanych kwot dochodzą też jakieś prowizje.
Azaliż prawda to?
Przepraszam za opóźnienie w odpowiedzi - nie otrzymałem powiadomienia o pojawieniu się odpowiedzi w wątku - więc na przyszłość będę częściej tu zaglądał.

Absolutnie nie pojawiają się żadne dodatkowe prowizje - to co jest podane na stronie jest kwotą do zapłaty - nic więcej nie jest doliczane. Czy mógłbym ewentualnie prosić o podanie źródła, gdzie pojawiła się informacja o jakiś prowizjach? Chciałbym to zdementować u źródła (może być na priv). Z góry dzięki.

Jeśli chodzi o "ukrywanie" nazwy ubezpieczyciela, to wyjaśnienie zamieszczamy na stronie:
Kto jest ubezpieczycielem?
Nasza polityka cenowa (GAP z dużym rabatem) powoduje, że na prośbę ubezpieczyciela nie posługujemy się jego marką na stronie internetowej. Dlatego wszelkie szczegóły wraz z Kartą Produktu oraz Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia przekazujemy razem z kalkulacją potwierdzającą wysokość składki po przesłaniu formularza. Odpowiadamy także na pytania e-mail: ubezpieczenia@fmleasing.pl
Wytłumaczenie tego jest dość prozaiczne. Ubezpieczyciel współpracuje także z dealerami, którzy oferują to samo ubezpieczenie zauważalnie drożej - więc my im niejako psujemy rynek. Ubezpieczyciel natomiast chce dobrze żyć nie tylko z nami, ale także z innymi swoimi "pośrednikami". Więc zaproponowaliśmy dżentelmeńskie rozwiązanie, że po prostu usuniemy brand ubezpieczyciela z naszych stron, żeby nie miał on zgrzytów ze swoimi kontrahentami. Natomiast każdy zainteresowany otrzymuje pełną informację, kto jest ubezpieczycielem, dostaje wszelkie OWU, SWU i ma wgląd we wszystkie informacje, zanim podejmie decyzję o zakupie. Więc zapewniam, że powód "ukrycia" nazwy ubezpieczyciela nie jest związany z żadną "ściemą". Po prostu musieliśmy jakoś z tego wybrnąć, żeby móc bez przeszkód informować o niższych cenach.

Pozdrawiam



Sponsor

Re: GAP RTI fakturowy czy indeksowy

Sponsor


Xeor^
Posty: 217
Rejestracja: 07 cze 2021, 12:08
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 L&K

Re: GAP RTI fakturowy czy indeksowy

Post autor: Xeor^ »

Tomek-FmLeasing pisze:
22 lut 2022, 15:06
Przepraszam za opóźnienie w odpowiedzi - nie otrzymałem powiadomienia o pojawieniu się odpowiedzi w wątku - więc na przyszłość będę częściej tu zaglądał.
Na dole możesz zaznaczyć "obserwuj wątek" i wtedy dostaniesz powiadomienia na maila :)

Tomek-FmLeasing
Posty: 9
Rejestracja: 15 lut 2018, 14:35
Samochód: VW

Re: GAP RTI fakturowy czy indeksowy

Post autor: Tomek-FmLeasing »

Xeor^ pisze:
22 lut 2022, 15:08
Na dole możesz zaznaczyć "obserwuj wątek" i wtedy dostaniesz powiadomienia na maila :)
Zrobione - dzięki! :)

BigDaddy
Posty: 204
Rejestracja: 14 sie 2021, 13:24
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2022 1,5 TSI manual

Re: GAP RTI fakturowy czy indeksowy

Post autor: BigDaddy »

Tomek-FmLeasing pisze:
22 lut 2022, 15:06
Absolutnie nie pojawiają się żadne dodatkowe prowizje - to co jest podane na stronie jest kwotą do zapłaty - nic więcej nie jest doliczane. Czy mógłbym ewentualnie prosić o podanie źródła, gdzie pojawiła się informacja o jakiś prowizjach? Chciałbym to zdementować u źródła (może być na priv).
Dlatego napisałem "gdzieś na forum leasingowym" bo szukając info o GAP, podczas przeglądania setek wpisów w necie, gdzieś tam było wspomniane a że nie jest to wiarygodne źródło więc zapytałem u wiarygodnego (chyba?)

Tomek-FmLeasing
Posty: 9
Rejestracja: 15 lut 2018, 14:35
Samochód: VW

Re: GAP RTI fakturowy czy indeksowy

Post autor: Tomek-FmLeasing »

BigDaddy pisze:
22 lut 2022, 16:08
Dlatego napisałem "gdzieś na forum leasingowym" bo szukając info o GAP, podczas przeglądania setek wpisów w necie, gdzieś tam było wspomniane a że nie jest to wiarygodne źródło więc zapytałem u wiarygodnego (chyba?)
OK - jasna sprawa.

Xeor^
Posty: 217
Rejestracja: 07 cze 2021, 12:08
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 L&K

Re: GAP RTI fakturowy czy indeksowy

Post autor: Xeor^ »

A jesteś w stanie zaproponować lepsze (czyt dobre i tańsze) ubezpieczenie niż dealerskie 2,9% zgodne z wymaganiami VW leasing?

Tomek-FmLeasing
Posty: 9
Rejestracja: 15 lut 2018, 14:35
Samochód: VW

Re: GAP RTI fakturowy czy indeksowy

Post autor: Tomek-FmLeasing »

Xeor^ pisze:
22 lut 2022, 16:17
A jesteś w stanie zaproponować lepsze (czyt dobre i tańsze) ubezpieczenie niż dealerskie 2,9% zgodne z wymaganiami VW leasing?
Przykro mi, ale raczej nie. Tzn. komunikacyjnych ubezpieczeń akurat sami nie oferujemy. Współpracujemy co prawda z multiagencją, która obsługuje naszych klientów, ale sprawdza się to głównie przy kontynuacjach ubezpieczeń na kolejne lata, bo firmy leasingowe często proponują drogie kontynuacje i wtedy to ma sens. Natomiast pakiety dealerskie są mocno "dotowane", więc ciężko jest znaleźć tańszą alternatywę zwłaszcza taką, żeby spełniała wymogi narzucane przez firmy leasingowe.

ODPOWIEDZ