GAP RTI fakturowy czy indeksowy

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

GAP RTI fakturowy czy indeksowy

Post autor: chris24 »

Skoda standardowo przy leasingu oferuje GAP RTI fakturowy.
Dosyć to słono oczywiście kosztuje, w moim przypadku wychodzi 3.7 % na okres 3 lat.
Nie ma chyba obowiązku zawierania tego ubezpieczenia. Czy ktoś z Was ma rozważa jakąś alternatywę poza dealerem ?
Podobno GAP indeksowy wypada sporo taniej ale nie wiem czy VW go oferuje.

Dodatkowo otrzymałem ofertę AC/OC/NW na 1 rok za 3% . Zastanawiam się czy to dobra oferta, ktoś tu na forum pisał ostatnio o 2.5 %



Sponsor

GAP RTI fakturowy czy indeksowy

Sponsor


Xeor^
Posty: 217
Rejestracja: 07 cze 2021, 12:08
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 L&K

Re: GAP RTI fakturowy czy indeksowy

Post autor: Xeor^ »

Ja mam dwie oferty na AC (od dealera) jedna to hestia 3%, drugie to allianz 2.9%, Co do GAP RTI, to zapytaj o jednorazową płatność, wtedy załatwiasz sobie to poza leasingiem u zewnętrznego ubezpieczyciela. Jak bierzesz w leasing to dodatkowo od razu Ci doliczają 23% VAT bo jest to wtedy usługa w leasingu, a nie tylko ubezpiecznie.

Uważaj też na to, że czasami jak szuka się oszczędności to ktoś może Ci dać ubezpieczenie RTI na kwotę netto na fakturze, wtedy wiadomo wypłacają do netto a nie brutto. Ja osobiście wziąłem wliczone w leasing na 3 lata wchodzi mi przy aucie 191 tys około 125 zł brutto dodatkowo do raty i w razie przykrej sytuacji, mam nadzieję na łatwiejsze rozwiązanie sprawy bo wszystko brane w jednym miejscu.

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: GAP RTI fakturowy czy indeksowy

Post autor: chris24 »

Xeor: czyl wolałeś miec RTI wliczone w leasing pomimo tego że doliczają vat ? U mnie przy bardzo podobnej kwocie fakturowej - 192 tys. rata miesiecna brutto jednak sporo większa bo 204 PLN - ciekawe od czego to zależy ?

Jaco
Posty: 124
Rejestracja: 07 lis 2021, 21:16
Samochód: Skoda, Superb, 2.0TSI

Re: GAP RTI fakturowy czy indeksowy

Post autor: Jaco »

Ja GAP w poprzednich autach nie brałem, na kodiaqa tez nie biorę. Koledzy z mojej pracy tez tego nie biora.

baw
Posty: 95
Rejestracja: 10 lut 2021, 23:09
Samochód: 2.0 TDI L&K 4x4

Re: GAP RTI fakturowy czy indeksowy

Post autor: baw »

A ja wziąłem, gdybym do Octavii parę lat temu wziął, to bym nie był stratny 30 tysięcy przy szkodzie całkowitej.

Ubezpieczeni w leasingu nie opłaca się brać, bo tka jak napisał kolega powyżej - leasing dolicza 23% VAT. Warto wziąć GAPa, bo przy tych wartościach to są śmieszne pieniądze.

Mi przy wartości auta 195 tysięcy i wypłacie GAP do 100 tysięcy na 3 lata wyszło 2050 zł.

Xeor^
Posty: 217
Rejestracja: 07 cze 2021, 12:08
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 L&K

Re: GAP RTI fakturowy czy indeksowy

Post autor: Xeor^ »

chris24 pisze:
24 sty 2022, 18:03
Xeor: czyl wolałeś miec RTI wliczone w leasing pomimo tego że doliczają vat ? U mnie przy bardzo podobnej kwocie fakturowej - 192 tys. rata miesiecna brutto jednak sporo większa bo 204 PLN - ciekawe od czego to zależy ?
Od tego że masz leasing na 3 lata a nie na 5 jak ja :) Ja mam GAP około 7k i leasing na 5 lat. Połowę z tego vatu i tak odliczę więc ten vat mnie kosztuje przez 5 lat ~650zł (bo odliczam połowę z kwoty ~1300), GAP jest doliczany do wartości samochodu i dzielony przez liczbę miesięcy.

Tak jak @baw napisał:
Mi przy wartości auta 195 tysięcy i wypłacie GAP do 100 tysięcy na 3 lata wyszło 2050 zł.

Więc jak weźmiesz sobie zewnętrzny GAP RTI to dla auta 200k wyjdzie około 4200-4500. Ja jadę po samochód 450km, chcę mieć wszystkie dokumenty gotowe na miejscu i auto przygotowane, a przy zewnętrznym GAP trzeba organizować fakturę od dealera, można oczywiście umówić się w salonie dealera, ale co jak dany przedstawiciel nie przyjedzie bo coś się stanie, mam wykupić hotel i spotkać się z nim na drugi dzień? Wyjdzie mi około 1500zł drożej + 650zł za ten nieodliczony vat, co daje mi około 36zł miesięcznie za to że nie muszę tego sam organizować - jak dla mnie ok. :) Oczywiście tutaj dochodzi pewnie z 500zł odsetek od tej kwoty to pewnie wyjdzie ~42zł miesięcznie, ale to są okolice 30-50zł miesięcznie za święty spokój przy odbiorze auta oraz za to że wszystko jest z tego co wiem w volkswagen bank.

Gdybym brał auto z salonu w moim mieście to pewnie bym się zastanowił i to zorganizował inaczej, ale dochodzi druga komplikacja - nie ogarniam tych umów ubezpieczeniowych i tego co pisałem wcześniej że może być ubezpieczenie netto. Tutaj wiem że sprzedawca ma mi zorganizować ubezpieczenie RTI do kwoty brutto i tak też deklaruje że zrobi, a ja mu w tym aspekcie ufam.

baw
Posty: 95
Rejestracja: 10 lut 2021, 23:09
Samochód: 2.0 TDI L&K 4x4

Re: GAP RTI fakturowy czy indeksowy

Post autor: baw »

Ja też nie ogarniam ubezpieczeń. Mój kolega ze szkolnej ławki jest brokerem ubezpieczeniowym, robi mi wszystkie polisy na zasadzie - mam być dobrze zabezpieczony, a spośród ofert bezpiecznych wybieramy najrozsądniejszą cenowo.

Osobiście jestem zadowolony, w 2020 r. miałem istotne, niefortunne zdarzenie (zalanie) i się okazało, że polisa, którą mi dobrał pozwoliła na pokrycie wszelkich szkód (a przy zalaniach kwoty są absurdalne).

Każdemu polecam kogoś takiego, kto nie tylko wciska polisy żeby coś sprzedać, ale dobiera coś do oczekiwań klienta.

BigDaddy
Posty: 204
Rejestracja: 14 sie 2021, 13:24
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2022 1,5 TSI manual

Re: GAP RTI fakturowy czy indeksowy

Post autor: BigDaddy »

@baw mały offtop ale warto wiedzieć, że mimo wykupu ubezpieczenia od m.in. zalania niektóre ubezpieczalnie nie "płacą" za pęknięty wężyk lub wąż przyłączeniowy. Lata temu mój ojciec się na tym przejechał (pzu albo warta). Mój ubezpieczyciel powiedział, że oni płacą ale jak pęknie np. wąż w pralce to nie, bo to z powodu awarii urządzenia a to nie podlega :)

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: GAP RTI fakturowy czy indeksowy

Post autor: chris24 »

Ta się zacząłem zastanawiać i wychodzi mi na to że przy założeniu leasingu na 3 lata, dużej wpłacie własnej i planowanym wykupie auta po 3 lata np za 1% to opcja ubezpieczenia GAP nie ma sensu. Dodatkowo skoro nowe auta ciągle drożeją, używane drożeją i takie są dalsze prognozy a ludzie sprzedają 2 letnie aura za cenę prawie fakturową to po co ubezpieczać od spadku wartości skoro go nie będzie ?

Xeor^
Posty: 217
Rejestracja: 07 cze 2021, 12:08
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 L&K

Re: GAP RTI fakturowy czy indeksowy

Post autor: Xeor^ »

Po to ze jak masz kodiaq za 200k i w trzecim roku go ukradną to jak wplaciles 50k, splaciles 100k i zostaje 50k do doplaty to AC ci wyplaci np. 140k, wiec zostanie ci 90k a z gapem by zostalo ci 150k.

ODPOWIEDZ