Rozmiar opon i zasięg

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Andrev94
Posty: 5
Rejestracja: 22 sty 2022, 13:48
Samochód: T203 1,8 kompressor

Rozmiar opon i zasięg

Post autor: Andrev94 »

Witam!
W przyszłym tygodniu mam jazdę testową Kodiaq'iem i najprawdopodobniej zdecyduje się na wzięcie wersji RS.
Mam pytanie jakie różnice będą w rozmiarze opon 235 versus 255? Odczuje "lepszą przyczepność"? Jak z hałasem i spalaniem przy szerszej oponie?
A drugie pytanie ile robicie kilometrów na jednym tankowaniu? Najbardziej interesują mnie dane wersji sportline i wspomnianego RSa
Pozdro :D



Sponsor

Rozmiar opon i zasięg

Sponsor


tomnowy
Posty: 558
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Rozmiar opon i zasięg

Post autor: tomnowy »

czesc mozecie podpowiedzieć czy na zimę lesze felgi 18 czy 19 cali, doradca zaleca cal mniejsze felgi na zime niż na lato

Awatar użytkownika
WaC
Posty: 637
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: Rozmiar opon i zasięg

Post autor: WaC »

Mam zamiar kupić ze sklepu Skody komplet blaszków 17" i Nokian (znam te opony, mam takie obecnie 5-tą zimę). Bardziej interesują mnie Wasze zdania w zakresie blaszaków 17", na pewno większy balon niż letnie alufelgi.
Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

BigDaddy
Posty: 204
Rejestracja: 14 sie 2021, 13:24
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2022 1,5 TSI manual

Re: Rozmiar opon i zasięg

Post autor: BigDaddy »

tomnowy pisze:
24 sty 2022, 18:31
doradca zaleca cal mniejsze felgi na zime niż na lato
Why? Czasem słyszę taką opinię ale zmieniam kapcie od 20 ponad lat i nigdy nawet żaden wulkanizator się nie zająknął o tym.

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Rozmiar opon i zasięg

Post autor: D10ni »

BigDaddy pisze:
24 sty 2022, 21:51
tomnowy pisze:
24 sty 2022, 18:31
doradca zaleca cal mniejsze felgi na zime niż na lato
Why? Czasem słyszę taką opinię ale zmieniam kapcie od 20 ponad lat i nigdy nawet żaden wulkanizator się nie zająknął o tym.
Bo wulkanizatorzy mają wywalone, a nawet by to powodowało konflikt interesów ;-) Większy balon to oczywiście mniejsza stabilność na ostrych zakrętach (ale kto zimą gna po zakrętach) a większy komfort jazdy - mniej odczuwalne wyboje, kawałki lodu i śniegu na drodze. I taka opona lepiej pracuje, jest mniej podatna na uszkodzenia niż niskoprofilowa. Dlatego żaden wulkanizator nie powie "załóż pan wyższy profil, nie będziesz pan do mnie na łatanie przyjeżdżać". Zimą i zaraz po zimie nasze drogi pełne są dziur, pęknięć i śmieci. Używam stalówek 17-tek i jak wspomniałem po trzech latach (czwarta zima) nie widać rdzy czy zużycia. Czuję i doceniam większy komfort zimą, mimo że mam aktywne zawieszenie.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Awatar użytkownika
WaC
Posty: 637
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: Rozmiar opon i zasięg

Post autor: WaC »

tomnowy pisze:
24 sty 2022, 18:31
... doradca zaleca cal mniejsze felgi na zime niż na lato...

Może, że właśnie większy balon, a z reguły zimą jest więcej dziur. Reszta, tak jak pisał @D10ni.
Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

BarTech
Posty: 76
Rejestracja: 10 maja 2021, 21:17
Samochód: Kodiaq 1.5 DSG Style 2021

Re: Rozmiar opon i zasięg

Post autor: BarTech »

Kodiaq ma wielkie koła, nawet przy felgach 19" cali profil to 55, zatem daleko im do niskoprofilowych:) ja ostatecznie pozostałem przy fabrycznych felgach- nie widzę problemu z nierownosciami (a na kamienistej drodze do domu śnieg je nawet zmniejsza w stosunku do lata ;)) czy krawężnikami (te zimą wcale magicznie nie rosną, choć mogą być bardziej śliskie ;))

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Rozmiar opon i zasięg

Post autor: herman00 »

WaC pisze:
24 sty 2022, 21:40
Mam zamiar kupić ze sklepu Skody komplet blaszków 17" i Nokian (znam te opony, mam takie obecnie 5-tą zimę). Bardziej interesują mnie Wasze zdania w zakresie blaszaków 17", na pewno większy balon niż letnie alufelgi.
Ludzie co Wy z tymi blaszakami ? Po co one Wam ? W poprzednim samochodzie od razu kupiłem komplet alu do opon zimowych. Zrobiłem na tych felgach około 120tys km. przez 13 lat drugie tyle na komplecie letnim (razem 240 tys km).bez jakichkolwiek oznak zużycia felg używanych zimą w zasolonej Warszawie. Do miejskiej Micry żony kupiłem stalówki i to był największy błąd, po 5 latach felgi to zardzewiały złom, strach jeździć kolejny sezon. Naprawdę są fajne homologowane do Miśka aluski dedykowane na zimę, sam takie kupiłem w rozmiarze 18. Polecam, mają taki lakier że ich nie zeżre sól.

Awatar użytkownika
WaC
Posty: 637
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: Rozmiar opon i zasięg

Post autor: WaC »

herman00 pisze:
24 sty 2022, 23:22
Ludzie co Wy z tymi blaszakami ? Po co one Wam ? ...


Może za jakiś czas, na zimę również kupię sobie felgi aluminiowe...

Obrazek

...lecz obecnie mnie nie stać! Jeszcze 5 tys. zł ubezpieczenie.
Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Rozmiar opon i zasięg

Post autor: stingerA6 »

Ja niestety nie akceptuję stalówek.
Kodiaq to nie Zaporożec i szkoda psuć jego prezencję.
Ja faktycznie na zimę mam o cal mniejszy zestaw.
Zima 21 lato 22 cale.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

ODPOWIEDZ