Kilka uwag po wczorajszej jeździe testowej

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
BigDaddy
Posty: 204
Rejestracja: 14 sie 2021, 13:24
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2022 1,5 TSI manual

Kilka uwag po wczorajszej jeździe testowej

Post autor: BigDaddy »

Wziąłem wczoraj z salonu do testu miśka poliftowego 2.0 tsi Sportline. Tak z nudów bo, tak naprawdę, mało w sierpniu popróbowałem przed zamówieniem. Wziąłem wtedy na godzinę a z tego ze 30 minut stałem w korkach 😀 Ale i tak już wcześniej byłem zdecydowany i zajarany że wystarczyło.
Teraz wziąłem na 6 godzin, pojeździłem po mieście i po autostradzie i teraz przemyślenia.
1. Auto dalej piękne, i w środku i na zewnątrz

2. Jeździ się fantastycznie choć nie szarżowałem bo wcześniej "szklanka" na drodze była

3. Przy 130 km/h da się rozmawiać bez problemu ale szum jest. Nie wiem jakie miał szyby z przodu ale były cienkie (takie typowe) a te cichsze podobno są grubsze

4. Przez 6 godzin jazdy po mieście (mało korków) i autostradzie (spokojna jazda max 130 na godz) spalanie 8,5 litra/100km. Dla mnie ok.

5. Pieprzony uchwyt drzwi SKRZYPI!!! Auto ma ciut ponad 3 tys. przebiegu dopiero. Przerasta ich zrobienie tego czy co?

6. Schowek gdzie jest indukcja (nie wiem czy była) potwornie się nagrzał

7. Sciągnąłem na telefon Android Auto, zaktualizowałem system w aucie bo zawołał, sparowałem fon, nie ma Yanosika a powinien być.

8. Spotify działało dobrze, z PowerAmpa muzyka jakby lekko trzeszczały głośniki

9. Cantona nie było ale dla mojego ucha te głośniki są, na szczęście, wystarczające a bałem się tego.

10. Raz system z AA się zawiesił

11. Jak miałem w przedlifcie fotel ustawiony dla mnie to wtedy z tyłu miałem jakby więcej miejsca przed kolanami. Ale to chyba niemożliwe? W każdym razie nie było teraz wrażenia WOW. Ten był siedmiomiejscowy ale to chyba bez znaczenia?

12. Po tych kilku godzinach jazdy w bardzo brudnych warunkach kamera 360 i cofania bezużyteczne

13. Jestem spokojnym kierowcą i przy mojej jeździe słynny lag DSG dla mnie nieodczuwalny. No ale mało przecież tej jazdy miałem a nie miałem wcześniej do czynienia z automatem żeby porównać. Sama jazda na automacie świetna ale szkoda mi 13 tys. zł więcej no i podobno na 1,5 tsi jest gorzej z automatem niż na 2.0

To chyba tyle



Sponsor

Kilka uwag po wczorajszej jeździe testowej

Sponsor


elmiko
Posty: 408
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: Kilka uwag po wczorajszej jeździe testowej

Post autor: elmiko »

BigDaddy pisze:
13 sty 2022, 21:25
Wziąłem wczoraj z salonu do testu miśka poliftowego 2.0 tsi Sportline.

4. Przez 6 godzin jazdy po mieście (mało korków) i autostradzie (spokojna jazda max 130 na godz) spalanie 8,5 litra/100km. Dla mnie ok.

11. Jak miałem w przedlifcie fotel ustawiony dla mnie to wtedy z tyłu miałem jakby więcej miejsca przed kolanami. Ale to chyba niemożliwe? W każdym razie nie było teraz wrażenia WOW. Ten był siedmiomiejscowy ale to chyba bez znaczenia?

12. Po tych kilku godzinach jazdy w bardzo brudnych warunkach kamera 360 i cofania bezużyteczne

13. Jestem spokojnym kierowcą i przy mojej jeździe słynny lag DSG dla mnie nieodczuwalny. No ale mało przecież tej jazdy miałem a nie miałem wcześniej do czynienia z automatem żeby porównać. Sama jazda na automacie świetna ale szkoda mi 13 tys. zł więcej no i podobno na 1,5 tsi jest gorzej z automatem niż na 2.0
Ad. 4. Słowo klucz: bez korków. Mi w typowej, spokojnej jeździe dookoła komina z normalnymi korkami ‚zeżarło’ 9,7/100

Ad. 11. Może ktoś przesunął tylną (środkową) kanapę do przodu i stąd różnica.

Ad. 12. Kamera cofania ma spryskiwacz. Nie działał? ;)

Ad. 13. Jazda w leniuchu z acc jest zajebista w trasie. Nic tego nie przebije.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
WaC
Posty: 637
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: Kilka uwag po wczorajszej jeździe testowej

Post autor: WaC »

Dzięki piękne. Fajny materiał, do którego odniosę się, gdy otrzymam swojego.
Jakbym zapomniał (z wrażenia), proszę się przypomnieć.

"Swoją drogą", na powyższym materiale można by opracować jakiś opiniotwórczy test, który to wypełniliby Nasi Forumowicze. *

* - pomyśl Adminie, proszę.
Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

dede
Posty: 51
Rejestracja: 29 gru 2020, 22:14
Samochód: Style 2.0 TSI 4x4 Lava Blue + trochę dodatków

Re: Kilka uwag po wczorajszej jeździe testowej

Post autor: dede »

Odnośnie miejsca w drugim rzędzie to w wersji 7 miejscowej jest go mniej. Kanapa ma inny zakres regulacji i nie ma możliwości odsunąć jej tak jak w wersji 5 osobowej (różnica jest zdecydowanie odczuwalna).

BigDaddy
Posty: 204
Rejestracja: 14 sie 2021, 13:24
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2022 1,5 TSI manual

Re: Kilka uwag po wczorajszej jeździe testowej

Post autor: BigDaddy »

dede pisze:
13 sty 2022, 23:58
Odnośnie miejsca w drugim rzędzie to w wersji 7 miejscowej jest go mniej. Kanapa ma inny zakres regulacji i nie ma możliwości odsunąć jej tak jak w wersji 5 osobowej (różnica jest zdecydowanie odczuwalna).
Taka miałem nadzieję ale nie wierzyłem w taką możliwość 😀

BigDaddy
Posty: 204
Rejestracja: 14 sie 2021, 13:24
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2022 1,5 TSI manual

Re: Kilka uwag po wczorajszej jeździe testowej

Post autor: BigDaddy »

elmiko pisze:
13 sty 2022, 22:15
BigDaddy pisze:
13 sty 2022, 21:25
Wziąłem wczoraj z salonu do testu miśka poliftowego 2.0 tsi Sportline.

4. Przez 6 godzin jazdy po mieście (mało korków) i autostradzie (spokojna jazda max 130 na godz) spalanie 8,5 litra/100km. Dla mnie ok.

11. Jak miałem w przedlifcie fotel ustawiony dla mnie to wtedy z tyłu miałem jakby więcej miejsca przed kolanami. Ale to chyba niemożliwe? W każdym razie nie było teraz wrażenia WOW. Ten był siedmiomiejscowy ale to chyba bez znaczenia?

12. Po tych kilku godzinach jazdy w bardzo brudnych warunkach kamera 360 i cofania bezużyteczne
Ad. 4. Słowo klucz: bez korków. Mi w typowej, spokojnej jeździe dookoła komina z normalnymi korkami ‚zeżarło’ 9,7/100

Ad. 11. Może ktoś przesunął tylną (środkową) kanapę do przodu i stąd różnica.

Ad. 12. Kamera cofania ma spryskiwacz. Nie działał? ;)

Pozdrawiam
Ad. 4 Specjalnie wspomniałem o korkach bo wiem, że to istotne

Ad. 11 fotele tylne cofnąłem na maksa ale @dede wyjaśnił, że siódemka ma mnie miejsca

Ad. 12 nigdzie o tym nie czytałem, jesteś pewny?

mpirek
Posty: 193
Rejestracja: 29 cze 2021, 17:57
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI (RM2022)

Re: Kilka uwag po wczorajszej jeździe testowej

Post autor: mpirek »

Każda fabryczna kamera cofania ma spryskiwacz. Działa z wycieraczką tylną.

BigDaddy
Posty: 204
Rejestracja: 14 sie 2021, 13:24
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2022 1,5 TSI manual

Re: Kilka uwag po wczorajszej jeździe testowej

Post autor: BigDaddy »

To fajnie, nie wiedziałem o tym.

sylwekr
Posty: 135
Rejestracja: 25 cze 2021, 22:51
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI

Re: Kilka uwag po wczorajszej jeździe testowej

Post autor: sylwekr »

dede pisze:
13 sty 2022, 23:58
Odnośnie miejsca w drugim rzędzie to w wersji 7 miejscowej jest go mniej. Kanapa ma inny zakres regulacji i nie ma możliwości odsunąć jej tak jak w wersji 5 osobowej (różnica jest zdecydowanie odczuwalna).
To jest pewne i duża jest różnica ? Mi akurat zależało na max wielkości bagażnika, ale żona marudziła i w końcu domówiłem 3 rząd foteli. Zatem bagażnik niestety będzie płytszy, ale może to rekompensuje długość ? Powiem szczerze, że w zależności od źródła to te pojemności bagażnika w Kodiaqu są podawane różnie. Czy ktoś wie jaka jest pojemność wersji 7 osobowej, ze złożonym 3 rzędem siedzeń a drugi max cofnięty do tyłu ? Jeszcze jak by ktoś miał info o długości bagażnika przy max fotelach do tyłu i max cofniętych do przodu (ale czy wtedy da się usiąść w 2 rzędzie i jest miejsce na nogi?). Cały czas jestem ciekawy czy rzeczy które będą w aucie wożone zmieszczą się, bez składania 2 rzędu foteli.

elmiko
Posty: 408
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: Kilka uwag po wczorajszej jeździe testowej

Post autor: elmiko »

BigDaddy pisze:
14 sty 2022, 8:29

Ad. 12 nigdzie o tym nie czytałem, jesteś pewny?
https://forum.vw-passat.pl/topic/54803- ... skiwaczem/

Wprawdzie z forum Passata, ale klamka jest klamka. W swoim Paseratti też tak zrobiłem. Spryskiwacz kamery uruchamia się razem ze spryskiwaczem tylnej szyby. W deszczowo-błotne dni - bezcenne.

ODPOWIEDZ