Kilka uwag po wczorajszej jeździe testowej

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
longmanpl
Posty: 232
Rejestracja: 15 cze 2021, 1:16
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI

Re: Kilka uwag po wczorajszej jeździe testowej

Post autor: longmanpl »

Bajery i wygląd to wypadkowa gustu i preferencji ;)

Jak dla mnie gałka od skrzyni (wolant to jednak raczej "kierownica" ) w Kodiaqu wygląda lepiej niż w Tarraco czy Tiguanie
Czy jest bardziej poręczna - nie wiem, czas pokaże (jeśli będzie co odebrać).

Natomiast u sąsiada w Kodiaqu z 2017, skóra na gałce już nosi dobrze widoczne znamiona zużycia.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka





Sponsor

Re: Kilka uwag po wczorajszej jeździe testowej

Sponsor


chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Kilka uwag po wczorajszej jeździe testowej

Post autor: chris24 »

Ten drążek biegowy :) bardzo pasuje do Kodiaqa. Kiedyś coś takiego było w Superbie 2

Awatar użytkownika
jeżu
Posty: 103
Rejestracja: 20 lis 2019, 12:22
Samochód: Sportline 2.0 TDI DSG 150KM 4x2

Re: Kilka uwag po wczorajszej jeździe testowej

Post autor: jeżu »

chris24 pisze:
14 sty 2022, 21:16
Miał ktoś wątpliwości jak już zdecydował że Kodiaq, zamówił albo i nawet odebrał że jednak lepiej było ... Superba ? Ja miałem taki dylemat i jeszcze niedawno nie wybrałbym wogóle SUVa a jednak wiele aspektów przeważyło.
Jednak ciągle mi szkoda Superba bo też mi się podoba. Teraz nachodzą mnie wątpliwości się jak ma się jakość wykończenie wnętrza pomiędzy tymi autami ? wg mnie po Kodiaq po FL ma lepiej wykończoną deskę (te przeszycia robią robotę) , na pewno ma gorsze boczki z tyłu od Superba. Są twarde a w Superbie takie jak z przodu. Jednak zastanawia mnie sama faktura tworzywa na drzwiach i wydaje się że w Superbie jest lepiej ale mogę się mylić.
Odwiedziłem ostatnio kolegę, który kupił sobie miesiąc temu superba, najlepsze, że też sportline i też steel grey :D
Mój kodiaq jest ze stycznia 2020 i jedyne co na plus w superbie to ma z przodu matrixy (ja w sumie nie miałem opcji do zmówienia - teraz chyba można) i oświetlenie ambiente przedniej deski - w kodiaqu tylko boki.
Poza tym nie zamieniłbym się ;) to co mnie w oczy zakuło w superbie to bardzo wysoki tunel środkowy w drugim rzędzie foteli - w kodiaqu chyba taki wysoki nie jest.
Dla mnie priorytetem było wygodne wsiadanie i wysiadanie i superb nie jest bardzo niski bo z passata chyba gorzej się wysiada ale to mi w nim przeszkadzało
Obrazek

Mans
Posty: 826
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Kilka uwag po wczorajszej jeździe testowej

Post autor: Mans »

sylwekr pisze:
14 sty 2022, 10:10
dede pisze:
13 sty 2022, 23:58
Odnośnie miejsca w drugim rzędzie to w wersji 7 miejscowej jest go mniej. Kanapa ma inny zakres regulacji i nie ma możliwości odsunąć jej tak jak w wersji 5 osobowej (różnica jest zdecydowanie odczuwalna).
To jest pewne i duża jest różnica ?
Potwierdzam ;)
Różnica jest spora :?
Dla wersji 5 osobowej miejsca z tyłu na nogi dużo więcej 8-)

ODPOWIEDZ