Kilka uwag po wczorajszej jeździe testowej

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Dragon
Posty: 1
Rejestracja: 13 lut 2021, 4:12
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI

Re: Kilka uwag po wczorajszej jeździe testowej

Post autor: Dragon »

Ad.4 Zależy od stylu jazdy, u mnie spalanie średnio 7,4 ale jak po sylwestrze wracałem trochę zmęczony więc bardzo spokojna jazda, drogi lokalne, prawie puste, odcinek 40km to z niedowierzaniem spalanie wyszło 5,5.

SILNIK: 2.0 TDI 147 kW
SKRZYNIA BIEGÓW: 7-bieg. automatyczna 4×4 DSG

Nawet jak do max. doładowałem box dachowy 400L (namiot, leżaki, jedzenie) i w bagażnik miśka (lodówka, garnki, napoje) do tego 3 rowerowy na hak + 4 osoby na pokładzie to na trasie PL<->Chorwacja spalanie wyszło 7,5. Wg. mnie bardzo fajnie jak na taki duży samochód i takie obciążenie, aczkolwiek większość trasy to była autostrada.ObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka




Sponsor

Re: Kilka uwag po wczorajszej jeździe testowej

Sponsor


D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Kilka uwag po wczorajszej jeździe testowej

Post autor: D10ni »

mpirek pisze:
14 sty 2022, 9:21
Każda fabryczna kamera cofania ma spryskiwacz. Działa z wycieraczką tylną.
Ze spryskiwaczem tylnej szyby :-)
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

elmiko
Posty: 408
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: Kilka uwag po wczorajszej jeździe testowej

Post autor: elmiko »

D10ni pisze:
14 sty 2022, 12:59
mpirek pisze:
14 sty 2022, 9:21
Każda fabryczna kamera cofania ma spryskiwacz. Działa z wycieraczką tylną.
Ze spryskiwaczem tylnej szyby :-)
Racja, chociaż ja w sumie zawsze używam tylnej wycieraczki ze spryskiwaczem.
Ale masz rację. Ja się pospieszyłem. ;)

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Kilka uwag po wczorajszej jeździe testowej

Post autor: MałGorzata »

dede pisze:
13 sty 2022, 23:58
Odnośnie miejsca w drugim rzędzie to w wersji 7 miejscowej jest go mniej. Kanapa ma inny zakres regulacji i nie ma możliwości odsunąć jej tak jak w wersji 5 osobowej (różnica jest zdecydowanie odczuwalna).
Może i miejsca jest mniej ale...
Nawet w 7 miejscowej wersji w drugim rzędzie jedziesz jak król.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Kilka uwag po wczorajszej jeździe testowej

Post autor: chris24 »

Miał ktoś wątpliwości jak już zdecydował że Kodiaq, zamówił albo i nawet odebrał że jednak lepiej było ... Superba ? Ja miałem taki dylemat i jeszcze niedawno nie wybrałbym wogóle SUVa a jednak wiele aspektów przeważyło.
Jednak ciągle mi szkoda Superba bo też mi się podoba. Teraz nachodzą mnie wątpliwości się jak ma się jakość wykończenie wnętrza pomiędzy tymi autami ? wg mnie po Kodiaq po FL ma lepiej wykończoną deskę (te przeszycia robią robotę) , na pewno ma gorsze boczki z tyłu od Superba. Są twarde a w Superbie takie jak z przodu. Jednak zastanawia mnie sama faktura tworzywa na drzwiach i wydaje się że w Superbie jest lepiej ale mogę się mylić.

elmiko
Posty: 408
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: Kilka uwag po wczorajszej jeździe testowej

Post autor: elmiko »

MałGorzata pisze:
14 sty 2022, 19:14
Może i miejsca jest mniej ale...
Nawet w 7 miejscowej wersji w drugim rzędzie jedziesz jak król.
Zależy od rozmiarów tych w pierwszym rzędzie ;) :D

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Kilka uwag po wczorajszej jeździe testowej

Post autor: D10ni »

chris24 pisze:
14 sty 2022, 21:16
Miał ktoś wątpliwości jak już zdecydował że Kodiaq, zamówił albo i nawet odebrał że jednak lepiej było ... Superba ? Ja miałem taki dylemat i jeszcze niedawno nie wybrałbym wogóle SUVa a jednak wiele aspektów przeważyło.
Jednak ciągle mi szkoda Superba bo też mi się podoba. Teraz nachodzą mnie wątpliwości się jak ma się jakość wykończenie wnętrza pomiędzy tymi autami ? wg mnie po Kodiaq po FL ma lepiej wykończoną deskę (te przeszycia robią robotę) , na pewno ma gorsze boczki z tyłu od Superba. Są twarde a w Superbie takie jak z przodu. Jednak zastanawia mnie sama faktura tworzywa na drzwiach i wydaje się że w Superbie jest lepiej ale mogę się mylić.
Jeśli widzisz tylko te estetyczne drobiazgi, to bierz to co Ci się serce podpowiada :-)
To są dwa bardzo różne samochody i w zależności od sposobu używania, potrzeb, jeden będzie lepszy od drugiego. Mieliśmy cały wątek tutaj: viewtopic.php?f=17&t=2017 i trochę obserwacji tutaj viewtopic.php?f=17&t=1464&p=35376&hilit=Superb#
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Kilka uwag po wczorajszej jeździe testowej

Post autor: chris24 »

No właśnie ... z jednej strony są bardzo różne (funkcjonalnie i wygląd) a z drugiej bardzo podobne np. komfort, różnią się detalami i tu większość moim zdaniem na korzyść Kodiaqa. Zwracam uwagę na detale i drobiazgi np. takie zwalnianie haka automatycznego jest lepiej rozwiązane w Kodiaqu.
W Superbie ciągnie się taką niby rączkę przy krawędzi bagażnika, kiedyś mi w ręce została ...
Co ciekawe na forum Superba podobna dyskusja i tam 9/10 wygrywa Superb ale dużo argumentów nie jest wogóle sprawdzonych np. ktoś pisał że Superb ma większy bagażnik itp i sporo jest po prostu stereotypów typu siedzi się jak na stołku itp.

Jaco
Posty: 124
Rejestracja: 07 lis 2021, 21:16
Samochód: Skoda, Superb, 2.0TSI

Re: Kilka uwag po wczorajszej jeździe testowej

Post autor: Jaco »

chris24 pisze:
14 sty 2022, 21:16
Miał ktoś wątpliwości jak już zdecydował że Kodiaq, zamówił albo i nawet odebrał że jednak lepiej było ... Superba ? Ja miałem taki dylemat i jeszcze niedawno nie wybrałbym wogóle SUVa a jednak wiele aspektów przeważyło.
Jednak ciągle mi szkoda Superba bo też mi się podoba. Teraz nachodzą mnie wątpliwości się jak ma się jakość wykończenie wnętrza pomiędzy tymi autami ? wg mnie po Kodiaq po FL ma lepiej wykończoną deskę (te przeszycia robią robotę) , na pewno ma gorsze boczki z tyłu od Superba. Są twarde a w Superbie takie jak z przodu. Jednak zastanawia mnie sama faktura tworzywa na drzwiach i wydaje się że w Superbie jest lepiej ale mogę się mylić.
Na twoim miejscu bralbym superba, mam i bardziej mi się podoba od kodiaqa. Wnętrze, w szczególności listwa led w desce oraz mniejszy lewarek, naprawdę nie rozumiem dlaczego w kodiaq dali wolant jak w samolocie. aktualnie czekam na zamówionego kodiaqa i nie wiem kiedy będzie. Dlaczego nie zamówiłem znowu superba? Bo w tym roku wyjdzie nowy model, a kodiaq dopiero za 4lata bedzie mial premiere, więc utrata na wartości będzie pewnie mniejsza. dwa że mam superba i zmieniać na to samo to trochę słabo. aczkolwiek jak za 2-3 miesiące okaże się że nie ma kodiaqa rozważe zakup superba scout 4x4 lub innego auta kia, toyota, vw.

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Kilka uwag po wczorajszej jeździe testowej

Post autor: chris24 »

Jaco: akurat ten wolant w Kodiaqu to akurat mi się bardzo podoba w stosunku do Superba. Podświetlanie deski to tak 50/50. Niby fajnie mieć ale może też mniej rozprasza jak się na tej desce mniej świeci. Ja mam problem że podobają mi się obydwa ale jak sobie wylistowałem funkcjonalne różnice i inne drobiazgi to wyszło 8 na 10 na korzyść Kodiaqa.

ODPOWIEDZ