Kodiaq FL podłoga w bagażniku

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
BigDaddy
Posty: 204
Rejestracja: 14 sie 2021, 13:24
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2022 1,5 TSI manual

Kodiaq FL podłoga w bagażniku

Post autor: BigDaddy »

Powiedzcie mi dobrzy ludzie bom zgłupiał, jak to jest z podłogą w FL?
Na niektórych filmach widzę, że jedni testują FL z podłogą bagażnika obniżoną o ok. 10 cm od krawędzi załadunku i z tym cholernym rantem siedzeń a inni mają do testu auto z podwójną podłogą tzn. podniesioną do wysokości krawędzi załadunkowej i nie ma wtedy tego rantu który odrzucał mnie od wersji przedliftowej.
Od czegoś to zależy? W cenniku i konfiguratorze nie widziałem takiej opcji.
Mówię oczywiście o wersji 5 miejscowej.

Jakoś tak byłem pewien tej wyższej podłogi a dzisiaj z nudów zapodałem sobie kilka filmów z YT i zgłupiałem.



Sponsor

Kodiaq FL podłoga w bagażniku

Sponsor


chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Kodiaq FL podłoga w bagażniku

Post autor: chris24 »

O to samo pytałem przed zamówieniem dealera i powiedział mi że FL tylko wersja 7 miejscowa ma taką podłogę w standardzie a do 5 miejscowej nie można zamówić nawet takiej opcji.
Na moje stwierdzenie że widziałem 5 miejscowa wersje nie miał odpowiedzi.
Zapewne jest taka że na inny np. Czechy taka opcja jest lub była.

BigDaddy
Posty: 204
Rejestracja: 14 sie 2021, 13:24
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2022 1,5 TSI manual

Re: Kodiaq FL podłoga w bagażniku

Post autor: BigDaddy »

No właśnie, jak już myślałem, że tylko RS ma wyższą podłogę (no i 7 miejscowy żeby chyba "dziury" nie było) to na YT widzę, że inne też mają albo i nie mają :(

hinio
Posty: 141
Rejestracja: 14 paź 2021, 12:54
Samochód: czekam na: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 150KM 4x4

Re: Kodiaq FL podłoga w bagażniku

Post autor: hinio »

No i jeszcze trzeba by się zastanowić czy różnica może być w benzynie i ropie... bo to od tego też to może zależeć.
Np. do mojego nie wiadomo dlaczego nie dało się zamontować haka.
Tylko w jednej konfiguracji się nie dało i to akurat w mojej: 7os, 2.0 TDI 150KM.
Przy ropie 200KM już by się dało..., albo dałoby się przy tej samej wersji silnika, ale 5os...
Z tym rantem może być podobnie - trzeba by dopytać, czy w benzynie będzie taki sam jak w ropie ... ;-)

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Kodiaq FL podłoga w bagażniku

Post autor: chris24 »

150 KM może ma ograniczenie homologacyjne w sensie ciągnięcia przyczepy o określonej masie ? No ale to rowery by przynajmniej pozwolili :)

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Kodiaq FL podłoga w bagażniku

Post autor: TOMEQ »

chris24 pisze:
07 sty 2022, 19:28
O to samo pytałem przed zamówieniem dealera i powiedział mi że FL tylko wersja 7 miejscowa ma taką podłogę w standardzie a do 5 miejscowej nie można zamówić nawet takiej opcji.
Na moje stwierdzenie że widziałem 5 miejscowa wersje nie miał odpowiedzi.
Zapewne jest taka że na inny np. Czechy taka opcja jest lub była.
Przed zamówieniem swojego Kodiaqa zagłębiałem się w tą kwestię, bo oglądając różne materiały jedne Kodiaqi miały podłogę równą z progiem bagażnika, a inne poniżej progu. Ponadto w pierwszych cennikach wśród opcji była dostępna podwójna podłoga bagażnika, ale z informacji które pisali właściciele Kodiaqów którzy zamawiali tą opcję dostawali auto bez niej. Na rynku czeskim i jak dobrze pamiętam niemieckim też, tam bez problemu można zamówić sobie tą opcję, a przynajmniej wówczas można było, więc główkowałem o co tu chodzi? Przyjrzałem się dokładnie materiałom z kodiagami z podwójną podłogą i zagranicznym cennikom i zauważyłem, że na materiałach i w cennikach w standardzie były Kodiaqi bez koła zapasowego, w odróżnieniu do polskich Kodiaqów, które w standardzie mają dojazdowe koło zapasowe i jak dobrze pamiętam przy opcji podwójnej podłogi była informacja że ona niedostępna przy kole zapasowym. Podobna sytuacja jest w przypadku Seata Ateci tam w cenniku wśród opcji występuje podwójna podłogą bagażnika, jednakże jest informacja że jest ona niedostępna w wersjach z napędem 4x4. W kodiaqach bez koła zapasowego podłoga na dolnym poziomie jest jeszcze niżej aniżeli w wersji z kołem zapasowym i wtedy jest sens stosowania podwójnej podłogi, natomiast w wersjach z kołem zapasowym różnica w wysokości między pozycja dolną a górną jest niewielka przez co uznano że nie ma sensu stosowania takiej podwójnej podłogi, być może jest to uzasadnione technicznym brakiem możliwości zamontowania mocowań na wyższy poziom albo po prostu czyimś widzimisię, a szkoda bo nawet dla tych paru centymetrów warto byłoby mieć podległe równą z progiem, już nawet myślałem żeby poszukać takiej podwójnej podłogi i dorobić jakoś mocowania do niej, ale na myśleniu się skończyło 😉
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Kodiaq FL podłoga w bagażniku

Post autor: chris24 »

Czyli tak jak mówiłem, kwestia dostępności danej konfiguracji. Co za problem zrobić 4x4, 5 osobowe w opcji bez koła zapasowego ?

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Kodiaq FL podłoga w bagażniku

Post autor: TOMEQ »

Taka polityka firmy, różne są kwestie niezrozumiałe dla nas, tak jak dwukrotnie wyższa różnica w cenie między wersjami z manualną i automatyczna skrzynia biegów, gdzie w Kodiaqu jest to około 15.000zł a w przypadku Superba, Octavii itp. jest to 7-8.000zł, przynajmniej tak było 2 lata temu.
chris24 pisze:
08 sty 2022, 9:33
Co za problem zrobić 4x4, 5 osobowe w opcji bez koła zapasowego ?
Ja tam bym wolał inną konfigurację, bo co ci po zestawie naprawczym jak rozprujesz oponę? Pozostanie samemu się wypchać środkiem do wypełniania koła 😉 Dlatego bym wolał wersję z pełnym kołem zapasowym wtedy podłoga automatycznie była by wyżej i byłaby na równi z progiem bagażnika i złożonymi oparciami 😉
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

QBA_5
Posty: 27
Rejestracja: 02 maja 2022, 18:40
Samochód: Skoda Kodiaq

Re: Kodiaq FL podłoga w bagażniku

Post autor: QBA_5 »

Z tego co dowiedziałem się przed zamówieniem, była opcja podwyższonej podlogi w wersji 5cio osobowej, ale po cichu ktoś ją usunął. Nawet sprzedawca był zdziwony jak konfigurowalismy kodiaqa, że nie można... z tego co pamiętam, jak robiłem sobie konfiguracje w necie to była możliwość dokupienia drugiej podlogi, później zniknęła...

MaRith
Posty: 77
Rejestracja: 31 sty 2022, 20:09
Samochód: KODIAQ IN THE FUTURE

Re: Kodiaq FL podłoga w bagażniku

Post autor: MaRith »

Gdzieś na zagranicznym forum znalazłem elementy które trzeba by dokupić do dołożenia podwójnej podłogi.
Tutaj na forum też gdzieś to wracałem.

ODPOWIEDZ