Karta eSim i pakiety danych

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
BarTech
Posty: 76
Rejestracja: 10 maja 2021, 21:17
Samochód: Kodiaq 1.5 DSG Style 2021

Re: Karta eSim i pakiety danych

Post autor: BarTech »

1. ten car stick musialby być na usb-c (no dobra, można użyć przejściówki;))
2. Radio nie szuka modemu na usb, jak to było w starszych modelach, więc musiałby to być samodzielny router wifi zasilany tylko z usb ;)



Sponsor

Re: Karta eSim i pakiety danych

Sponsor


D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Karta eSim i pakiety danych

Post autor: D10ni »

cov pisze:
05 sty 2022, 18:28
Casrtick LTE chyba nie zadziała z columbusem? Zastanawiam się tylko jak modem mobilny typu huawei poradzi sobie w lato przy większych upałach, czy bateria wytrzyma rozgrzane auto:) Szkoda że esim nie można podmienić przecież to tylko kombinacja i ciąg znaków ehh.
Carstick sobie daruj, bo niewygodny i o ile dobrze pamiętam - w przeciwieństwie do modemów huawei LTE - nie ma agregacji pasm.
Co do temperatury - wszystko zależy gdzie umieścisz. U mnie najwygodniejszym miejscem okazał się schowek z lewej strony kierownicy. Tuż przy bezpiecznikach, w schowku leży modem i gniazdo USB https://allegro.pl/oferta/quick-charge- ... 9511279614
Tutaj pisałem co nieco o wadach podpinania pod gniazdo w bagażniku: viewtopic.php?f=13&t=1551
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Karta eSim i pakiety danych

Post autor: MałGorzata »

Mam na sprzedaż CarStick gdyby co.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

hinio
Posty: 141
Rejestracja: 14 paź 2021, 12:54
Samochód: czekam na: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 150KM 4x4

Re: Karta eSim i pakiety danych

Post autor: hinio »

Nie bardzo rozumiem po co aż tak mocno kombinujecie z tym dostępem do internetu w aucie... może macie jakiś wyższy powód którego nie zrozumiałem.
Ja zawsze wykorzystywałem najprostszy i najtańszy z możliwych:
Na swoim telefonie, mam 40GB internetu, skonfigurowany hotspot wifi.
Wchodzę do auta, aktywuję hotspot i dane komórkowe, nawet nie muszę go podpinać i już mam darmowy internet w aucie.
Sposób szybki, tani, i praktycznie dostępny dla każdego kto ma komórkę z internetem.
Problem jedynie taki że w Skodzie aby to działało trzeba połączyć się z drugą siecią wifi.
A wiadomo że pierwsza to Skoda esim...
Pytanie czy jak się przełączy na wifi z telefonu to te wszystkie usługi Skoda, powiadamianie, lokalizacja, sos też będą działać...?
I pytanie jak długo będą działać. Jak wyjdziesz auta, to pytanie czy samo się przełączy na e-sim Skody...
Tego nie wiem. W Tucsonie miałem tylko swoją sieć wifi (swoją ze swojej komórki) i to mi pasowało ;-)

BarTech
Posty: 76
Rejestracja: 10 maja 2021, 21:17
Samochód: Kodiaq 1.5 DSG Style 2021

Re: Karta eSim i pakiety danych

Post autor: BarTech »

AA uzywa wifi direct, zatem jeśli używasz bezprzewodowe AA to nie możesz używać funkcji routera w telefonie (bo wyłączysz wifi direct). Dla mnie router wifi w aucie w ogóle jest zbędny, pasażerowie (rodzina) mają swoje pakiety danych w swoich telefonach, ktorych nigdy nie wykorzystują w pełni, więc wifi nic tu nie pomaga :)

hinio
Posty: 141
Rejestracja: 14 paź 2021, 12:54
Samochód: czekam na: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 150KM 4x4

Re: Karta eSim i pakiety danych

Post autor: hinio »

To zależy w którym momencie
Jak chciałem mieć Android Auto to podpinałem się po kablu z Wifi Direct.
Jak chciałem mieć dane live dla nawigacji wbudowanej łączyłem się tylko za pomocą HotSpot bez kabla.
;-) tak robiłem w Tucsonie, gdzie miałem nawigację.
W Skodzie zrezygnowałem z wbudowanej nawigacji, Google Maps mi wystarcza.

Pytanie co autor miał na myśli pisząc o pakietach danych i ruterach. To była propozycja dla niego: zamiast routera z odzielnym pakietem danych, można korzystać ze swojego fona.

BarTech
Posty: 76
Rejestracja: 10 maja 2021, 21:17
Samochód: Kodiaq 1.5 DSG Style 2021

Re: Karta eSim i pakiety danych

Post autor: BarTech »

Nawigacja w mib3 używa usług skoda connect, więc nie potrzebujesz pakietu cubic ani kombinowania z zewnętrznym routerem (choc możesz - jeśli jest w zasięgu znanego wifi, użyje wifi zamiast esim - u mnie tak jest w garażu, gdzie jeszcze mam zasięg domowego wifi). Z kolei Aa/CP to nie tylko mapy - możesz np. słuchać radia internetowego/spotify czy czegoś innego przez AA, a używać mapy wbudowanej Skody. Albo odwrotnie, np. słuchać zwykłego radia i mieć mapy AA :) Dwóch nawigacji na raz nie odpalisz, ale jazda z Google maps plus głosowe proaktywne ostrzeżenia o zbliżającym się korku Laury (głos Skody) są całkiem spoko. AA łączy się automatycznie z twoim telefonem jak tylko uruchomi się radio, nie musisz myśleć o tym, czy nawet wyciągać telefon z kieszeni (o ile zezwolisz na to w telefonie, żeby nie potwierdzać za każdym razem). Rozłącza się jak tylko kierowca otworzy swoje drzwi po wyłączeniu silnika.

Floyd
Posty: 7
Rejestracja: 13 sty 2022, 12:04
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 2022

Re: Karta eSim i pakiety danych

Post autor: Floyd »

Akurat mam OrangeFlex który daje dodatkową kartę eSim za darmo. Czy można ja podpiąć do swojej Skody?

BarTech
Posty: 76
Rejestracja: 10 maja 2021, 21:17
Samochód: Kodiaq 1.5 DSG Style 2021

Re: Karta eSim i pakiety danych

Post autor: BarTech »

W starym Kodiaqu tak (up to mib2 chyba) . W nowym nie ma slotu na kartę sim, jest esim Cubic Telecom. Resztę powyżej opisałem:)

Nowy tzn. MY2021 (przed FL) także ma już MIB3

Floyd
Posty: 7
Rejestracja: 13 sty 2022, 12:04
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 2022

Re: Karta eSim i pakiety danych

Post autor: Floyd »

BarTech pisze:
13 sty 2022, 13:51
W starym Kodiaqu tak (up to mib2 chyba) . W nowym nie ma slotu na kartę sim, jest esim Cubic Telecom. Resztę powyżej opisałem:)

Nowy tzn. MY2021 (przed FL) także ma już MIB3
Nie rozumiem. Ja bym chciał dodać swoją esim z Orange Flex do Skody. Czy jest to możliwe?

ODPOWIEDZ