Karta eSim i pakiety danych

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
pawel34
Posty: 5
Rejestracja: 04 sty 2022, 14:42
Samochód: Kodiaq

Karta eSim i pakiety danych

Post autor: pawel34 »

Czekam na nowego "miśka" i mam pytanie odnoście karty esim, a mianowicie z tego co się dowiedziałem to przez pierwszy rok jest gratis ale potem trzeba wykupić abonament. Sęk w tym, że nigdzie nie mogę się dowiedzieć czy będę mógł skorzystać z oferty innych sieci czy skoda ma wyłączność na operatora cubictelecom? Pytam ponieważ tu pakiety zaczynają się od 30 zł. miesięcznie i do dyspozycji jest jedynie 2 gb!!! To zdzierstwo w biały dzień! U innego operatora mogę mieć za połowę tej ceny nielimitowany transfer.



Sponsor

Karta eSim i pakiety danych

Sponsor


BarTech
Posty: 76
Rejestracja: 10 maja 2021, 21:17
Samochód: Kodiaq 1.5 DSG Style 2021

Re: Karta eSim i pakiety danych

Post autor: BarTech »

Tylko cubic, na tym to polega. Nie potrzebujesz jednak większego pakietu - wszelki streaming możesz robić przez Android auto/Car play a to leci przez sieć Twojego telefonu. Z kolei samochodowe wifi w aucie dla pasażerów to raczej zbędny gadżet w czasach gdy każdy pakiet na telefonie jest sporo większy od 2gb ;)

pawel34
Posty: 5
Rejestracja: 04 sty 2022, 14:42
Samochód: Kodiaq

Re: Karta eSim i pakiety danych

Post autor: pawel34 »

Skoro jest esim to myślałem, że nie będę się musiał bawić w streaming z telefonu, po drugie nawet jeżeli 2 gb by mi miało wystarczyć to wolę płacić 5 zł. w innej sieci niż 30 zł. w cubic. Teraz mam superba z 2018 i dużo słucham internetowego radia i muzyki z spotyfy, zawsze mnie denerwuje każdorazowe łączenie telefonu przez usb lub wifi. Myślałem, że w nowym Kodiaqu już nie będę musiał.
Może po gwarancji jakiś magik będzie mógł zmienić operatora?

BarTech
Posty: 76
Rejestracja: 10 maja 2021, 21:17
Samochód: Kodiaq 1.5 DSG Style 2021

Re: Karta eSim i pakiety danych

Post autor: BarTech »

Nie musisz nic robic, Aa/CP jest bezprzewodowe, łączy się samo chwilę po uruchomieniu auta i masz dostęp do wszystkiego

BarTech
Posty: 76
Rejestracja: 10 maja 2021, 21:17
Samochód: Kodiaq 1.5 DSG Style 2021

Re: Karta eSim i pakiety danych

Post autor: BarTech »

Poza tym darmowy pierwszy rok to skoda connect a nie pakiet danych

pawel34
Posty: 5
Rejestracja: 04 sty 2022, 14:42
Samochód: Kodiaq

Re: Karta eSim i pakiety danych

Post autor: pawel34 »

Czyli jeżeli usługa Infotainment jest darmowa na rok i nie ma w tym pakietu danych to nie będzie działała jeżeli nie podłączymy pod telefon lub nie wykupimy paczki danych?
I po roku żeby aktualizacja map i np. informacje o utrudnieniach działały to należy wykupić dostęp do tej usługi i dodatkowo paczkę danych? Dobrze rozumie?
Jeżeli tak to jaka jest cena tej usługi bo oczywiście na stronie skody nie znalazłem takich informacji.

BarTech
Posty: 76
Rejestracja: 10 maja 2021, 21:17
Samochód: Kodiaq 1.5 DSG Style 2021

Re: Karta eSim i pakiety danych

Post autor: BarTech »

Usługi skoda connect działają bez pakietu. Usługa pakietu danych jest tylko dla udostępniania internetu w aucie i dla streamingu radia internetowego w ramach mib3 (ale jak pisałem to zbędny bajer, bo radio można słuchać przez Aa/Cp). Co do danych nawigacji (korki itp) to działa też w ramach skoda connect (nie mam pakietu i działa). Aktualizacje oprogramowania także. Poza tym wszystko działa, jeśli jesteś w zasięgu znanego wifi, zatem jeśli zamiast pakietu cubic wolisz swojego operatora, to nie ma problemu - wystarczy gdzieś w aucie umieścić modem do Twojej sieci z nadajnikiem wifi. Pakiet skoda connect nie jest konieczny po roku - wszystko zależy od Ciebie, czy chcesz mieć dane do nawigacji, śledzenie spalania w komórce itp. Z kolei pakiet danych cubic jest wg mnie zupełnie zbędny

pawel34
Posty: 5
Rejestracja: 04 sty 2022, 14:42
Samochód: Kodiaq

Re: Karta eSim i pakiety danych

Post autor: pawel34 »

Dzięki za tak obszerne wyjaśnienia, szkoda że esim w skodzie nie można zmienić operatora tylko trzeba kombinować... no ale trudno.
A wiesz może jakie są ceny usługi Infotainment? Zależy mi na aktualnych informacjach w nawigacji. Wiem, że to zbędny bajer i można podłączyć Google Maps, ale to znowu kombinowanie a jak będę miał nawigację w samochodzie to chciałbym z niej korzystać.

BarTech
Posty: 76
Rejestracja: 10 maja 2021, 21:17
Samochód: Kodiaq 1.5 DSG Style 2021

Re: Karta eSim i pakiety danych

Post autor: BarTech »

Będąc bardziej precyzyjnym, Skoda Connect to połączenie 2 usług:
- Care Connect - Remote Access
- Infotainment Online

Care Connect - Remote Access zawiera usługi dostępu do auta z telefonu, czyli:
- Dane dotyczące jazdy
- Stan pojazdu
- Powiadomienie o przekroczeniu prędkości
- Powiadomienie o obszarze
- Powiadomienie o alarmie online
- Ostatnia pozycja parkingowa
- Otwieranie i zamykanie samochodu
- Klakson i miganie
- Digital Certificate

Infotainment online zawiera usługi dla systemu auta, czyli:
- Kontrola głosowa online
- Stacje benzynowe
- Aktualizacja map online - Ściągnij
- Obliczanie trasy online
- Miejsca parkingowe
- Wyszukiwanie szczególnych celów online (tekst)
- Informacje drogowe online

Ceny niestety nie mogę sprawdzić - mam aktywna darmowa licencję do lipca, więc pewnie wtedy się pojawi w sklepie skoda connect- teraz tylko pokazuje rabat 45% ale nie pokazuje od jakiej kwoty :P

Zakres pakietu cubic znajdziesz na https://skoda.cubictelecom.com/pl

cov
Posty: 60
Rejestracja: 17 wrz 2021, 23:31
Samochód: Kodiaq FL L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Karta eSim i pakiety danych

Post autor: cov »

Casrtick LTE chyba nie zadziała z columbusem? Zastanawiam się tylko jak modem mobilny typu huawei poradzi sobie w lato przy większych upałach, czy bateria wytrzyma rozgrzane auto:) Szkoda że esim nie można podmienić przecież to tylko kombinacja i ciąg znaków ehh.

ODPOWIEDZ