Kodiaq po odbiorze - pytania i rozwiązania rożnych problemów

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
hinio
Posty: 141
Rejestracja: 14 paź 2021, 12:54
Samochód: czekam na: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 150KM 4x4

Kodiaq po odbiorze - pytania i rozwiązania rożnych problemów

Post autor: hinio »

Witam.
Wcześniej założyłem wątek pt. Wady nowego Kodiaqa, aczkolwiek wydaje mi się że lepszym tytułem byłby niniejszy/ bardziej ogólny.
Od razu przejdę do pytań i kieruję prośbę o podpowiedzi:

1. Dywaniki
Mój Kodiaq ma 3 rząd siedzeń. Macie może w swoich 7 osobowych autach dywaniki w 3 rzędzie? U mnie fabrycznie nie został w nie wyposażony.
Patrzyłem na zamienniki, generalnie trudno je znaleźć... bo zawsze występują w komplecie 4x + mata, ale na 3 rząd nie znalazłem.

2. Światła
W Skodzie kontrolka pali się tylko gdy załączy się długie... Dzienne i pozycyjne nie są sygnalizowane kontrolką, trochę to irytujące bo nigdy nie wiadomo czy ma się załączone światła czy nie. Gdzieś to można zmienić w opcjach? Jak to u Was jest?

3. Od samego początku (nawet tuż po odebraniu), stwierdziłem że przy chwilowym zatrzymaniu, na światłach, na skrzyżowaniu (trzymam na hamulcu z załączonym D), auto trochę jakby szarpie/ciągnie (czuję to na pedale hamulca). Tak jakby sprzęgło było źle ustawione... Czy to jest możliwe? Raz zrobiłem test i przełączyłem na N, wtedy ten efekt jest dużo mniejszy... Pytanie dotyczy 4x4, z DSG.



Sponsor

Kodiaq po odbiorze - pytania i rozwiązania rożnych problemów

Sponsor


FEDEV
Posty: 11
Rejestracja: 28 gru 2021, 22:36
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI 190 KM

Re: Kodiaq po odbiorze - pytania i rozwiązania rożnych problemów

Post autor: FEDEV »

Jeszcze Kodiaqa nie odebrałem, ale w konfiguratorze obecnie jest opcja wybrania dywaników do 3 rzędu siedzeń. Niestety tylko materiałowych.

spook
Posty: 100
Rejestracja: 15 paź 2021, 17:03
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI DSG 4x4

Re: Kodiaq po odbiorze - pytania i rozwiązania rożnych problemów

Post autor: spook »

hinio pisze:
28 gru 2021, 22:33
Witam.
Wcześniej założyłem wątek pt. Wady nowego Kodiaqa, aczkolwiek wydaje mi się że lepszym tytułem byłby niniejszy/ bardziej ogólny.
Od razu przejdę do pytań i kieruję prośbę o podpowiedzi:

1. Dywaniki
Mój Kodiaq ma 3 rząd siedzeń. Macie może w swoich 7 osobowych autach dywaniki w 3 rzędzie? U mnie fabrycznie nie został w nie wyposażony.
Patrzyłem na zamienniki, generalnie trudno je znaleźć... bo zawsze występują w komplecie 4x + mata, ale na 3 rząd nie znalazłem.

2. Światła
W Skodzie kontrolka pali się tylko gdy załączy się długie... Dzienne i pozycyjne nie są sygnalizowane kontrolką, trochę to irytujące bo nigdy nie wiadomo czy ma się załączone światła czy nie. Gdzieś to można zmienić w opcjach? Jak to u Was jest?

3. Od samego początku (nawet tuż po odebraniu), stwierdziłem że przy chwilowym zatrzymaniu, na światłach, na skrzyżowaniu (trzymam na hamulcu z załączonym D), auto trochę jakby szarpie/ciągnie (czuję to na pedale hamulca). Tak jakby sprzęgło było źle ustawione... Czy to jest możliwe? Raz zrobiłem test i przełączyłem na N, wtedy ten efekt jest dużo mniejszy... Pytanie dotyczy 4x4, z DSG.
1. Ktoś w innym wątku załączył katalog oryginalnych akcesoriów Skody i figurują w nim materiałowe dywaniki do 3. rzędu siedzeń.

2. Jeszcze nie odebrałem mojego miśka, ale jeśli jest tak, jak miałem w Golfie, to sygnalizacja jest na włączniku (jeśli mnie pamięć nie myli, to aktywna opcja jest podświetlona na żółto). Nie masz trybu Auto? W Golfie włączyłem po zakupie i zapomniałem o światłach, tak dobrze sobie automat dawał radę.

3. Czytałem w wielu artykułach, że w automatycznej skrzyni biegów w trybie D auto toczy się powoli do przodu, bo taka konstrukcja mniej zużywa skrzynię, przy czym pierwszej połowy jestem pewien a drugiej trochę mniej, więc może mnie poprawić ktoś, kto się zna lepiej :)

Pozdrawiam -- Spook.

hinio
Posty: 141
Rejestracja: 14 paź 2021, 12:54
Samochód: czekam na: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 150KM 4x4

Re: Kodiaq po odbiorze - pytania i rozwiązania rożnych problemów

Post autor: hinio »

2. Jeżeli sygnalizacja jest tylko na włączniku i tak ma być to ok. Po prostu zdziwiłem się że nie pokazuje tego dodatkowo przy zegarach. Ustawienie nawet świateł pozycyjnych nie jest widoczne obok zegarów. Trochę to irytujące ale będę się musiał przestawić skoro tak jest.

3. Auto się nie toczy bo trzymam go na hamulcu nożnym. Wyczuwam takie dziwne drgania właśnie na tym pedale. Mam Tucsona w automacie, tam tego nie czuć. Stąd moje zdziwienie i pewna obawa. W końcu to nowe auto. Umówiłem się przy okazji w serwisie. Ktoś tam na to ma zerknąć.
Ale dlatego pytam czy inni użytkownicy DSG też to czują?

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 268
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Kodiaq po odbiorze - pytania i rozwiązania rożnych problemów

Post autor: herman00 »

2. Zwykle auta jak mają "automatyczne" światła (czujnik) to nie mają w ogóle sygnalizacji "mijania i pozycyjnych" na desce. Tak miałem też w koreańskim Chevrolecie, więc nawet VAG nie jest wyjątkiem braku sygnalizacji włączonych świateł na desce. No, trzeba się przyzwyczaić.
3. Ja nie trzymam nogi na hamulcu na światłach, bo po co cisnąć, ale jak mi się to zdarzyło kilka razy to nie odczuwałem żadnych wibracji.

mielmar
Posty: 35
Rejestracja: 30 sie 2021, 19:01
Samochód: Skoda KODIAQ 2.0TDI L&K LavaBlue

Re: Kodiaq po odbiorze - pytania i rozwiązania rożnych problemów

Post autor: mielmar »

hinio pisze:
28 gru 2021, 22:33

1. Dywaniki
Mój Kodiaq ma 3 rząd siedzeń. Macie może w swoich 7 osobowych autach dywaniki w 3 rzędzie? U mnie fabrycznie nie został w nie wyposażony.
Patrzyłem na zamienniki, generalnie trudno je znaleźć... bo zawsze występują w komplecie 4x + mata, ale na 3 rząd nie znalazłem.

Znalazłem coś takiego - komplet 7os. bez maty.
Generalnie firma ma b.dobre opinie - i jak kiedyś uda się odebrać mojego miśka to mam zamiar je kupić.

https://brisk.net.pl/produkt/czesci-sam ... odiaq-7-os

mpirek
Posty: 193
Rejestracja: 29 cze 2021, 17:57
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI (RM2022)

Re: Kodiaq po odbiorze - pytania i rozwiązania rożnych problemów

Post autor: mpirek »

Co do DSG, to na światłach automatyczny ręczny, tak ma w Tiguanie od 6 lat i wsio ok. Staję na światłach, jak zielone ruszam i ok, żadnego szarpania. Jak nie ma autoholda to na zwykłym hamulcu próbuje jechać dalej tak mi się wydaje.

BarTech
Posty: 76
Rejestracja: 10 maja 2021, 21:17
Samochód: Kodiaq 1.5 DSG Style 2021

Re: Kodiaq po odbiorze - pytania i rozwiązania rożnych problemów

Post autor: BarTech »

Ad. 1 jak umawiałem się ze sprzedawcą na gratisowe dywaniki,zastrzegłem, że do 3go rzędu też i takie dostałem, choć jeden założyli przekręcony o 90 stopni - zauważyłem przy pierwszym odkurzaniu, że coś tu nie gra, ale nie wygiął się zbytnio na szczęście, więc jest ok ;)

Ad.2 tak mają wszystkie skody, w trybie auto, zapalenie świateł mijania jest sygnalizowane przez zielone podświetlenie znaczka swiateł... pozycyjnych na pokrętle :)

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Kodiaq po odbiorze - pytania i rozwiązania rożnych problemów

Post autor: D10ni »

hinio pisze:
28 gru 2021, 22:33
2. Światła
W Skodzie kontrolka pali się tylko gdy załączy się długie... Dzienne i pozycyjne nie są sygnalizowane kontrolką, trochę to irytujące bo nigdy nie wiadomo czy ma się załączone światła czy nie. Gdzieś to można zmienić w opcjach? Jak to u Was jest?
TTTM - ten typ tak ma. Najlepiej ustawić na auto i zapomnieć. A jak chcesz bezpieczniej, z OBDEleven zrób sobie "światła skandynawskie" - nawet jak masz tylko DRL (dzienne) to i z tyłu świeca się pozycyjne. O wiele bezpieczniejsze rozwiązanie, kiedy jest szarawo i automatyka nie włączy jeszcze świateł mijania. I zgodne z obowiązującymi przepisami.
hinio pisze:
28 gru 2021, 22:33
3. Od samego początku (nawet tuż po odebraniu), stwierdziłem że przy chwilowym zatrzymaniu, na światłach, na skrzyżowaniu (trzymam na hamulcu z załączonym D), auto trochę jakby szarpie/ciągnie (czuję to na pedale hamulca). Tak jakby sprzęgło było źle ustawione... Czy to jest możliwe? Raz zrobiłem test i przełączyłem na N, wtedy ten efekt jest dużo mniejszy... Pytanie dotyczy 4x4, z DSG.
A nie masz Auto Hold? Tu jest opisane: viewtopic.php?t=76&start=20
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

hinio
Posty: 141
Rejestracja: 14 paź 2021, 12:54
Samochód: czekam na: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 150KM 4x4

Re: Kodiaq po odbiorze - pytania i rozwiązania rożnych problemów

Post autor: hinio »

Mam AutoHold!
Ale moje pytanie dotyczy sytuacji gdy AutoHold jest wyłączone. Czy takie dziwne zachowanie (w postaci uczucia drżenia w pedale hamulca - podczas przytrzymywania auta podczas chwilowego zatrzymania) to norma, czy jednak coś jest nie tak? Automatami jeżdżę nie od dziś. Ale z grupy WAG Skoda Kodiaq jest moim pierwszym autem.
W każdym razie na serwisie mają na to spojrzeć...

ODPOWIEDZ