Leasing

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
szablesi76
Posty: 74
Rejestracja: 26 maja 2021, 20:24
Samochód: Kodiaq 2021 2.0 tdi dsg

Re: Leasing

Post autor: szablesi76 »

balzaak pisze:Potwierdzam słowa Stingera. Jak jest taki wkład własny i nie ma zaległości to na spokoju.
Niestety nie. Jak się okazuje w życiu oprócz bik kolejnym ważnym elementem decydującym o przyznaniu leasingu jest zestawienie dochodów z poprzednich lat. Jeśli jesteś na stracie ( i nikogo nie interesuje COVID ) to leasingu tez można nie dostać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Sponsor

Re: Leasing

Sponsor


baw
Posty: 95
Rejestracja: 10 lut 2021, 23:09
Samochód: 2.0 TDI L&K 4x4

Re: Leasing

Post autor: baw »

Akurat nikogo nie powinno dziwić, że strata wywołana covidem wpływa negatywnie na decyzję, ponieważ to by oznaczało faktyczny spadek dochodów w stosunku do kosztów. Co innego, jeśli strata wynika z inwestycji np. z kapitałów zapasowych. Wtedy na papierze może wyjść strata, ale wynikająca z inwestowania, tzn. sytuacja firmy jest stabilna i się rozwija.

szablesi76
Posty: 74
Rejestracja: 26 maja 2021, 20:24
Samochód: Kodiaq 2021 2.0 tdi dsg

Re: Leasing

Post autor: szablesi76 »

baw pisze:Co innego, jeśli strata wynika z inwestycji np. z kapitałów zapasowych. Wtedy na papierze może wyjść strata, ale wynikająca z inwestowania, tzn. sytuacja firmy jest stabilna i się rozwija.
Sprawdzales czy tylko spekulujesz ? Ja sprawdziłem i piszesz nieprawdę. O dziwo dla banku strata to strata. Jesteś pod kreska to z leasingu nici.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Leasing

Post autor: stingerA6 »

Oczywiście, że sprawdziłem wielokrotnie. Jeśli firma jest "pod kreską" ale wynika to z inwestycji w rozwój (np. zakup linii technologicznej), wówczas leasing nie robi problemów z pozytywną decyzją.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

baw
Posty: 95
Rejestracja: 10 lut 2021, 23:09
Samochód: 2.0 TDI L&K 4x4

Re: Leasing

Post autor: baw »

szablesi76 pisze:
25 sty 2022, 5:14
baw pisze:Co innego, jeśli strata wynika z inwestycji np. z kapitałów zapasowych. Wtedy na papierze może wyjść strata, ale wynikająca z inwestowania, tzn. sytuacja firmy jest stabilna i się rozwija.
Sprawdzales czy tylko spekulujesz ? Ja sprawdziłem i piszesz nieprawdę. O dziwo dla banku strata to strata. Jesteś pod kreska to z leasingu nici.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Może nie inwestujesz, tylko jesteś po prostu pod kreską 😉 jeśli firma wykaże stratę w danym okresie, a mimo to posiada płynność i środki na rachunkach, to leasing to widzi.

Przykład: przez 10 lat zarabiałeś po 100 tysięcy i to odkladałeś na koncie firmowym. Po 10-ciu latach masz milion. W ostatnim roku jednak zainwestowałeś pół miliona, czyli byłeś 400 tysięcy do tylu (100 tysięcy zarobiłeś na czysto tak jak zawsze i 500 zainwestowałeś).

Sądzisz, że bank nie będzie widział skąd ta strata i przyblokuje stabilną, rozwijającą się firmę?

malypikus
Posty: 31
Rejestracja: 18 cze 2021, 8:56
Samochód: Ford s-max 2.0 tdci

Re: Leasing

Post autor: malypikus »

Kolega leasing w VW leasing dostał bez problemu, pozdrawiam🙂

longmanpl
Posty: 232
Rejestracja: 15 cze 2021, 1:16
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI

Re: Leasing

Post autor: longmanpl »

A ja mam inny case.
Dostałem dzisiaj 'na papierze' rekalkulację auta po obcięciu wyposażenia - jest korekta ceny o 6700 zł brutto i... niekorzystna kalkulacja finansowania.

Auto tańsze o 6700 a wzrost miesięcznego kosztu o ok. 200 zł brutto.
Handlowiec powiedział, że finansowanie zostało policzone jak dla nowej oferty - jak sądzę nowe koszty w VW FS, nowy WIBOR itd.

Natomiast wg info od handlowca i "pani Basi" z działu finansowego, możemy utrzymać wcześniejszą ofertę finansowania (koszty VW FS itd.) zmodyfikowaną/przeliczoną o obecny WIBOR, bo jak wiemy od kilku m-cy mamy jazdę bez trzymanki ze stopami procentowymi.
Aby to się udało, muszę dobrać 'gadżety' do auta na min. 6700 zł brutto, np. bagażnik na rowery, belki dachowe, opony, felgi itp. (zmiana wyposażenia z przypisanym terminem na 9 tydzień to ryzyko wypadnięcia z kolejki).
Dodatki nie wchodzą na listę wyposażenia auta, mogę zrobić z nimi co zechcę, dla banku nie ma to znaczenia - istotne jest zachowanie pierwotnej wartości z lipca 2021.

Dodam, że spodziewałem się rekalkulacji i wzrostu, ale nie aż o 200 zł brutto/mc.

Co o tym sądzicie?

Xeor^
Posty: 217
Rejestracja: 07 cze 2021, 12:08
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 L&K

Re: Leasing

Post autor: Xeor^ »

A widzisz, a ja mam inaczej jeszcze, jeżeli auto wyprodukuje się i odbiorę je do marca do mam "starą ofertę" a jeżeli później to "nową ofertę", różnica ok. 200 zł na racie. Nie ogarniam dlaczego tak jest, bo z tego co wiem jest to liczone wg WIBOR, więc i tak po kilku miesiącach ta rata wzrośnie tak samo jak mi malała jak była obniżka stóp procentowych. Szczerze Ci powiem, że coś mi śmierdzi tutaj z tym dobieraniem żeby utrzymać ofertę :)

longmanpl
Posty: 232
Rejestracja: 15 cze 2021, 1:16
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI

Re: Leasing

Post autor: longmanpl »

Xeor^ pisze:A widzisz, a ja mam inaczej jeszcze, jeżeli auto wyprodukuje się i odbiorę je do marca do mam "starą ofertę" a jeżeli później to "nową ofertę", różnica ok. 200 zł na racie. Nie ogarniam dlaczego tak jest, bo z tego co wiem jest to liczone wg WIBOR, więc i tak po kilku miesiącach ta rata wzrośnie tak samo jak mi malała jak była obniżka stóp procentowych. Szczerze Ci powiem, że coś mi śmierdzi tutaj z tym dobieraniem żeby utrzymać ofertę :)
@Xeor^ dla jakiej stawki WIBOR masz starą i nową kalkulację?
Moja z lipca była liczona dla 0.18% , dzisiaj 2.55% .
Słusznie podejrzewasz tą konieczność dołożenia dodatków aby utrzymać stare warunki finansowe (poza WIBORem).
Dzisiaj dostałem aktualizację raty dla 'starego' wniosku z lipca i wyższej ceny - rata jest jeszcze wyższa. A miała być niższa wg info od handlowca.
Tylko kiedy do docisnąłem i zapytałem czy pomysł z dodatkami (na 6700 zł) był pomysłem 'pani Basi' od finansowania, to okazało się, że to nie był jej pomysł a frywolna fantazja handlowca - myślał że tak się uda... (jprdl co za koleś Obrazek ).

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka



Xeor^
Posty: 217
Rejestracja: 07 cze 2021, 12:08
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 L&K

Re: Leasing

Post autor: Xeor^ »

Nie mam pojęcia dla jakiej stawki WIBOR, jaka by nie była to i tak nic tutaj już nie zmienię, raty idą w górę wszystkie więc i leasing pójdzie.

ODPOWIEDZ