Leasing

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
malypikus
Posty: 31
Rejestracja: 18 cze 2021, 8:56
Samochód: Ford s-max 2.0 tdci

Leasing

Post autor: malypikus »

Cześć. Mam pytanie w imieniu kolegi. Jak wygląda w leasingu VW procedura sprawdzenia dochodów/dokumentów firmy? Kolega ma jdg, bez pracowników i nie jest vatowcem. Z tego co mi mówił w zeszłym roku miał bardzo kiepski dochód (działalność z racji covid była praktycznie niedochodowa). W tym roku coś tam już zarabia ale szału nie ma. Orientujecie się jakie wymogi dochodowe stawia Škoda tj. VW leasing? Myśli o kodiaqu lub superbie.Pozdrawiam świątecznie🙂



Sponsor

Leasing

Sponsor


Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Leasing

Post autor: stingerA6 »

Zależy czy chce coś wpłacać jako opłatę wstępną czy nic nie wpłaca. Reszta w rękach analityka i scoringu.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

malypikus
Posty: 31
Rejestracja: 18 cze 2021, 8:56
Samochód: Ford s-max 2.0 tdci

Re: Leasing

Post autor: malypikus »

StingerA6 dzięki. Chce wpłacić 20-30%, nie ma długów i kredytów.Problem w tym że dochody z DG w ostatnich dwóch latach ma niskie (covid).Leasing w Toyocie skończył się mu w październiku tego roku.

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Leasing

Post autor: stingerA6 »

Przy tej wpłacie, jeśli nie jest w BIK, nie powinno być problemu.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

balzaak
Posty: 51
Rejestracja: 19 lip 2021, 10:44
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI

Re: Leasing

Post autor: balzaak »

Potwierdzam słowa Stingera. Jak jest taki wkład własny i nie ma zaległości to na spokoju.

Xeor^
Posty: 217
Rejestracja: 07 cze 2021, 12:08
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 L&K

Re: Leasing

Post autor: Xeor^ »

stingerA6 pisze:
24 gru 2021, 14:37
Przy tej wpłacie, jeśli nie jest w BIK, nie powinno być problemu.
A tak zapytam, co to znaczy "nie jest w BIK"? Bo z tego co wiem BIK to jest informacja jakie ktoś posiada kredyty i jak je spłaca. :) Poza tym żaden leasing na JDG nie sprawdza informacji w BIK, a przynajmniej nie robi tego VW, ponieważ w BIK widnieją tylko prywatne zobowiązania danej osoby, a nie kredyty firmowe nawet jeżeli jest to osoba fizyczna a nie prawna.

Co do pytania osoby która założyła temat, VW w moim odczuciu jest bardzo łagodny jeżeli chodzi o dawanie leasingu, moim zdaniem można uderzyć z dokumentami i spróbować, podaje się kilka rubryk jaki był dochód i jaki jest majątek firmy i w ciągu kilku godzin dostaniecie maila od dealera z odpowiedzią. :)

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Leasing

Post autor: stingerA6 »

Xeor^ pisze:
23 sty 2022, 18:15
stingerA6 pisze:
24 gru 2021, 14:37
Przy tej wpłacie, jeśli nie jest w BIK, nie powinno być problemu.
A tak zapytam, co to znaczy "nie jest w BIK"? Bo z tego co wiem BIK to jest informacja jakie ktoś posiada kredyty i jak je spłaca. :) Poza tym żaden leasing na JDG nie sprawdza informacji w BIK, a przynajmniej nie robi tego VW, ponieważ w BIK widnieją tylko prywatne zobowiązania danej osoby, a nie kredyty firmowe nawet jeżeli jest to osoba fizyczna a nie prawna.
Mam inne zdanie i z praktyki - kilka razy dziennie przyjmuję wnioski leasingowe, standardem jest weryfikacja w BIK

https://www.zadluzenia.com/firmy-leasingowe-bik/
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Xeor^
Posty: 217
Rejestracja: 07 cze 2021, 12:08
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 L&K

Re: Leasing

Post autor: Xeor^ »

Tylko BIK to jest informacja, a stwierdzenie że ktos jest w bik jest błedne, jest to mylone często z KRD a to dwa zupelnie inne systemy i maja inny cel. KRD to rejestr dlużników a BIK to jest informcja kredytowa. Moze masz na mysli BIG? Ja mam alerty w BIK jak ktoś pyta o moje dane to dostaje sms i VW bank nie sprawdza BIK.

Xeor^
Posty: 217
Rejestracja: 07 cze 2021, 12:08
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 L&K

Re: Leasing

Post autor: Xeor^ »

stingerA6 pisze:
24 gru 2021, 14:37
Przy tej wpłacie, jeśli nie jest w BIK, nie powinno być problemu.
Może niektóre firmy sprawdzają BIK, mi chodzi tylko o to że powinienes napisać: jeżeli nie ma zlej historii w BIK to nie powinno być problemu. Banki wolą mieć dlużnika ktory ma nawet średnią historię niżeli kogoś o kim nie mają żadnych informacji w BIK. :)

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Leasing

Post autor: stingerA6 »

Zerknij na artykuł który zacytowałem. Nie każdy klient bierze leasing z VW leasing.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

ODPOWIEDZ