Kodiaq 1,5 tsi

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Kodiaq 1,5 tsi

Post autor: MałGorzata »

W jednym zdaniu: 1,5 TSI to bardzo fajny i przestronny samochód miejski - pełna zgoda.


----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Sponsor

Re: Kodiaq 1,5 tsi

Sponsor


tomnowy
Posty: 558
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Kodiaq 1,5 tsi

Post autor: tomnowy »

gwigwi to jest wlasnie mala roznica w czasie czy jedziesz wzgledznie szybko czy jak mi sie zdawalo bardzo powoli po tej samej trasie. czas podrozy jest krotszy mimo ze dalby sobie reke uviac ze jadac z niska predkoscia wydawalo mi sie ze sie straszbie dluzy, chodzi mi tu o to zeby pokazac ze roznica 11 minut przy tej samej trasie jest praktycznie zadna ale jazda ze stala predkosica nawt nizsza predkoacia moze sporo paliwa zaoszczedzic.
co do predkosci to tak jak pisalem jechalem wolniej w wiekszosci trasy niz dopuszczaly przepisy ale plynnie bez zbednego szybkiego hamowania i przyspieszania gdzie sie dalo tego uniknac.

tomnowy
Posty: 558
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Kodiaq 1,5 tsi

Post autor: tomnowy »

xeor dzieki za podpowiedz musze poszukac i zmienic te ustawienia. pytanie czy da sie ustawic tak zeby pokzawywal tylko ze np przekroczyles predkosc ale sam jej nie zmniejszal czy wogole bedzie calkiem wylaczony?

wac artykul fajny, ale jak dla mnie poki co 1.5 tsi daje rade, w trybie sport jak na takie duze auto i maly silnik zbiera sie calkiem dobrze, wyscigowka to to nigdy nie bedzie, ale do spokojnej jazdy jako auto rodzinne to pasuje jak ulał:)

Xeor^
Posty: 217
Rejestracja: 07 cze 2021, 12:08
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 L&K

Re: Kodiaq 1,5 tsi

Post autor: Xeor^ »

tomnowy pisze:
20 kwie 2022, 0:57
xeor dzieki za podpowiedz musze poszukac i zmienic te ustawienia. pytanie czy da sie ustawic tak zeby pokzawywal tylko ze np przekroczyles predkosc ale sam jej nie zmniejszal czy wogole bedzie calkiem wylaczony?

wac artykul fajny, ale jak dla mnie poki co 1.5 tsi daje rade, w trybie sport jak na takie duze auto i maly silnik zbiera sie calkiem dobrze, wyscigowka to to nigdy nie bedzie, ale do spokojnej jazdy jako auto rodzinne to pasuje jak ulał:)
Moze ci pokazywac tylko znak, pokazywac tekstowo albo dodatkowo pikać że jest przekroczone, albo dodatkowo zwalniac tak jak masz teraz.

Mans
Posty: 814
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Kodiaq 1,5 tsi

Post autor: Mans »

W trybie D silnik zamula to fakt ;)
Wspominał o tym już Carolewski w swoim teście :?


chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Kodiaq 1,5 tsi

Post autor: chris24 »

Ciekawostka odnośnie pojemności bagażnika w Kodiaq - porównanie z Superbem.

Byłem tego ciekawy bo dane katalogowe to jedno a kształty bagażnika różne i funkcjonalnoć różna.
Popytałem dealera i zmierzyłem te bagażniki.
Może się to komuś przyda ale zastrzegam że :
-Pomiary orientacyjne taśmą mierniczą
-Zmierzyłem nie całą pojemność bagażnika tylko metodą prostopadłościanu czyli taki max wymiar hipotetcznej walizki
-Porównałem Superb liftback, Superb Combi oraz Kodiaq wersja 5 miejscowa z kołem dojazdowym
-Głębokość mierzyłem w dwóch punktach max na dole i min przy górnej krawędzi oparcia kanapy, z tych dwóch pomiarów do wyliczenia objętości przyjąłem średnią z tych 2 pomiarów
-Roleta zajmuje mniej miejsca niż półka w liftback więc tutaj na wysokość zyskiwał Superb combi i Kodiaq
Wygląda to następująco po przeliczeniu na litry

1. Superb combi zdecydowanie wygrywa - 607,7 L
2. Superb liftback -542,15 L
3. Kodiaq 5 os. - 478,8 L

Poomiar pojemności użytecznej w Kodiaq jak widać rozczarowuje ale należy pamiętać że:

- Kodiaq ma jeszcze trochę litrów po bokach które nie są tak regularne jak w Superbie i nie są wliczone do wyniku pomiaru
- Kodiaq ma oczywiście lespszy dostęp do bagażubo bagażnik jest wyżej umieszczony i nie jest tak głęboki
- Kodiaq ma możłiwość przesunięcie kanapy tylniej i wtedy pojemność wzrasta do 592,8 L czyli jest już znacząco większa niż Superb liftback i bardzo blisko combi. Jeśli doliczymy te boczki to można powiedzieć że jest prawie 1:1 z wersją combi Superba ALE ... miejsca wtedy na nogi pasażera w Kodiaqu z tyłu jest bardzo mało

Reasumując troche jestem rozcaarowany tymi rzeczywistymi litrami biorąc pod uwagę to co obiecują dane katalogowe.
Podobno producent podaje lte litry dla Kodiaqa w wersji bez koła dojazdowego ale takiej wersji na polski rynek nie ma - stąd to zakłamanie w danych katalogowych
Z drugiej strony szczególnie duża różnica jest na korzyść Superba Combi którego nigdy nie rozważałem do zakupu zamiast Kodiaq więc dla mnie porównanie jest ważne Kodiaq kontra Superb combi. Tutaj róznica nie jest duża a wydaj się że funkcjonalności i łatwośc dostępu do bagażnika wynagradza tą różnicę.
W razie potrzeby można mieć bagażnik większy przesuwając fotele. Ja jeżdzę zwykle w konf. 2 plus 1 gdzie 1 to dziecko na foteliku więc częściowo przesunięta kanapa też wchodzi w rachubę. Taak czy inavzej jestem trochę rozczarowany ... Superb combi to jednak piwnica.

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Kodiaq 1,5 tsi

Post autor: Malenstwo8 »

Kodiaq jest bardzo pojemny, ale ja dzisiaj gdybym zamawiał coś ze Skody, to wziąłbym Superba Scouta 2.0 TSI 280 KM w wypasie. Tam jest wszystko co potrzeba, a osiągi są świetne. Bagażnik jest duży, prześwit w miarę, osiągi super i do tego kolor tengeree.

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Kodiaq 1,5 tsi

Post autor: chris24 »

Malenstwo8: to prawda tylo jest jedno ale ... cena jest chora. Jak doposażysz takiego Scouta do poziomu L&K to zrezygnujesz bo możesz kupić cos z wyższej półki. Sprzedaż Scouta jest dramatycznie mała.

tomnowy
Posty: 558
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Kodiaq 1,5 tsi

Post autor: tomnowy »

xeor napisales ze:
Moze ci pokazywac tylko znak, pokazywac tekstowo albo dodatkowo pikać że jest przekroczone, albo dodatkowo zwalniac tak jak masz teraz

mozesz podpowiedziec jak to zmienic bo za chiny nie moge znalec tego w asystentach

Xeor^
Posty: 217
Rejestracja: 07 cze 2021, 12:08
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 L&K

Re: Kodiaq 1,5 tsi

Post autor: Xeor^ »

Postaram się wrzucić Ci dzisiaj wieczorem jak to ustawić, jakbym nie zrobił tego do 19:30-20:00 to proszę przypomnij mi się jeszcze raz to od razu pójdę do auta. Ogólnie to wchodzisz z menu w Asystentów i tam da się kliknąć na "ZNAK" i tak są wszystkie ustawienia.

ODPOWIEDZ