Kodiaq 1,5 tsi

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
piotar1000
Posty: 13
Rejestracja: 15 sty 2022, 16:47
Samochód: skoda superb 2.0t

Re: Kodiaq 1,5 tsi

Post autor: piotar1000 »

Mam superB 4x4 272 to wiem o co biega doskonale. Ale jesli ktos potrzebuje duze auto tylko dla zony i dzieci do miasta 95% to po co jeszcze doplacac prawie 30k? Zeby krecila baczki na parkingu pod lidlem? Ja nie wiem kto jak mysli i szanuje kazdy punkt widzenia ale od kiedy sa dzieciaki to jednak u mnie zmiana myslenia zasadnicza. A kodi super bo mega praktyczny pakowny. Chyba jeszcze bardziej niz superb bo ja Niestety nie wzialem swojego w kombi bo akurat dzieciakow jeszcze nie bylo ale teraz bralbym bez zastanowienia. Jedyne co kodi nie ma to hybrydy do miasta jak np toyota i stad kusi mnie jeszcze camry lub rav4 bo to realna oszczednosc...



Sponsor

Re: Kodiaq 1,5 tsi

Sponsor


Xeor^
Posty: 217
Rejestracja: 07 cze 2021, 12:08
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 L&K

Re: Kodiaq 1,5 tsi

Post autor: Xeor^ »

Ja wychodzę z innego założenia, jechałem kiedyś autem w godzinach porannych, las, droga czysta, zakręt i prędkość była może ~75 km/h i mnie wyrzuciło z pół metra na zakręcie bo kawałek było ślisko. Nawet jak jeździsz po mieście to teraz przy miastach są obwodnice, autostrady. Moim zdaniem jeżeli kogoś stać to lepiej 4x4 niż bez 4x4 i nie ma tutaj znaczenia czy będziesz jeździć głównie po mieście czy po trasie czy w górach. Zawsze napęd na 4 koła będzie bezpieczniejszy, wygodniejszy i pewniejszy. :)

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Kodiaq 1,5 tsi

Post autor: chris24 »

Kiedyś uzywałem 1.5 w lzejszym Karoqu i nie tyle że nie dawał rady ale niezbyt fajnie się tym jeździło.
Jednak to był manual niezbyt dobrze zestopniowany i myslę że tutaj DSG bez względu na auto dużo zmienia.
Generalnie nie ma co się spierać, 1.5 z DSG daje na pewno radę w Kodiaqu jak ktoś nie potrzebuje 4x4
Silniejsze silniki z 4x4 daja rade bardziej i tyle w temacie.

tomnowy
Posty: 559
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Kodiaq 1,5 tsi

Post autor: tomnowy »

co do hybrydy to trzeba przeanalizować ile jeździsz i ile zaoszczędzisz w ciągu np.10 lat, czy warto dopłacać np w moim przypadku 40 tysięcy do hybrydy vs kodiaq robiąc 10000 km rocznie. no.chyba że paliwo za 3 lata będzie po 50 za litr, ale kto to zgadnie.

tomnowy
Posty: 559
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Kodiaq 1,5 tsi

Post autor: tomnowy »

co do hybrydy to trzeba przeanalizować ile jeździsz i ile zaoszczędzisz w ciągu np.10 lat, czy warto dopłacać np w moim przypadku 40 tysięcy do hybrydy vs kodiaq robiąc 10000 km rocznie. no.chyba że paliwo za 3 lata będzie po 50 za litr, ale kto to zgadnie.

lycone
Posty: 124
Rejestracja: 09 lip 2019, 15:36
Samochód: Superb L&K 2.0 TDI 190KM 4x4

Re: Kodiaq 1,5 tsi

Post autor: lycone »

chris24 pisze:Jaco: co masz na myśli pisząc że przy Superbie, Kodiaq to średniak ?
Przy okazj - Kodiaq ma większy bagażnik od Superba i to licząc tylko do roletki i przy standardowym ustawieniu przesuwanej kanapy.
Bagażnik jest wyższy i krótszy od Sueprba co było m inn cechą która spowodowała że wybrałem do auta. Inaczej mówiąc w Superbie trzeba czaem wejśćd do bagażnika po walizkę, a w Kodiaqu wkłada i wyjmuje się jak na półki.


Odnośnie 1,5 TSI - myślę że wystarczyły by mi jego osiągi ale nie ma 4x4 , stąd 2.0 TSI ale i tak nie chce mi się wierzyć w taką różnicę w elastyczności na minus 2.0 TSI.

Kodiaq tylko do poruszania się w mieście to podobnie jak Supeb i inne duże auta moim zdaniem bez sensu bez względu na silnik.
Jak mierzyłeś ten bagażnik i skąd wziąłeś, że w Kodiaq jest większy? Przecież Superb ma więcej miejsca zarówno na nogi jak i w bagażniku. Jakościowo też lepiej wypada. Kodiaq to taki SUV Octavia, a nie Superb niestety.

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka


sylwekr
Posty: 135
Rejestracja: 25 cze 2021, 22:51
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI

Re: Kodiaq 1,5 tsi

Post autor: sylwekr »

lycone pisze:
27 mar 2022, 13:30
chris24 pisze:Jaco: co masz na myśli pisząc że przy Superbie, Kodiaq to średniak ?
Przy okazj - Kodiaq ma większy bagażnik od Superba i to licząc tylko do roletki i przy standardowym ustawieniu przesuwanej kanapy.
Bagażnik jest wyższy i krótszy od Sueprba co było m inn cechą która spowodowała że wybrałem do auta. Inaczej mówiąc w Superbie trzeba czaem wejśćd do bagażnika po walizkę, a w Kodiaqu wkłada i wyjmuje się jak na półki.


Odnośnie 1,5 TSI - myślę że wystarczyły by mi jego osiągi ale nie ma 4x4 , stąd 2.0 TSI ale i tak nie chce mi się wierzyć w taką różnicę w elastyczności na minus 2.0 TSI.

Kodiaq tylko do poruszania się w mieście to podobnie jak Supeb i inne duże auta moim zdaniem bez sensu bez względu na silnik.
Jak mierzyłeś ten bagażnik i skąd wziąłeś, że w Kodiaq jest większy? Przecież Superb ma więcej miejsca zarówno na nogi jak i w bagażniku. Jakościowo też lepiej wypada. Kodiaq to taki SUV Octavia, a nie Superb niestety.

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka
Aż z ciekawości zerknąłem na dane katalogowe odnośnie pojemności bagażnika i hmm.... według danych producenta Superb tą pojemnośią nie bije Kodiaq-a... Osobiście nie nie porównywałem i nie mierzyłem.

lycone
Posty: 124
Rejestracja: 09 lip 2019, 15:36
Samochód: Superb L&K 2.0 TDI 190KM 4x4

Re: Kodiaq 1,5 tsi

Post autor: lycone »

sylwekr pisze:
lycone pisze:
27 mar 2022, 13:30
chris24 pisze:Jaco: co masz na myśli pisząc że przy Superbie, Kodiaq to średniak ?
Przy okazj - Kodiaq ma większy bagażnik od Superba i to licząc tylko do roletki i przy standardowym ustawieniu przesuwanej kanapy.
Bagażnik jest wyższy i krótszy od Sueprba co było m inn cechą która spowodowała że wybrałem do auta. Inaczej mówiąc w Superbie trzeba czaem wejśćd do bagażnika po walizkę, a w Kodiaqu wkłada i wyjmuje się jak na półki.


Odnośnie 1,5 TSI - myślę że wystarczyły by mi jego osiągi ale nie ma 4x4 , stąd 2.0 TSI ale i tak nie chce mi się wierzyć w taką różnicę w elastyczności na minus 2.0 TSI.

Kodiaq tylko do poruszania się w mieście to podobnie jak Supeb i inne duże auta moim zdaniem bez sensu bez względu na silnik.
Jak mierzyłeś ten bagażnik i skąd wziąłeś, że w Kodiaq jest większy? Przecież Superb ma więcej miejsca zarówno na nogi jak i w bagażniku. Jakościowo też lepiej wypada. Kodiaq to taki SUV Octavia, a nie Superb niestety.

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka
Aż z ciekawości zerknąłem na dane katalogowe odnośnie pojemności bagażnika i hmm.... według danych producenta Superb tą pojemnośią nie bije Kodiaq-a... Osobiście nie nie porównywałem i nie mierzyłem.
Pojemność nijak ma się do oceny. Każdy ją podaje w swój dziwny sposób i nikt nie wie jak to jest liczone. Superb ma dłuższy bagażnik, więc jakim cudem ma być mniejszy. Do tego całe auto jest aż 17 cm dłuższe niż Kodiaq.

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka


Xeor^
Posty: 217
Rejestracja: 07 cze 2021, 12:08
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 L&K

Re: Kodiaq 1,5 tsi

Post autor: Xeor^ »

Kodiaq ma przesuwana kanape i dzieki temu moze miec do 835l w porownaniu do superba gdzie kombi ma 660l.

simowdas
Posty: 100
Rejestracja: 19 cze 2019, 12:49
Samochód: Kodiaqa Style 2.0 TSI 4x4

Re: Kodiaq 1,5 tsi

Post autor: simowdas »

I wyżej roletę, więc mniejszy bagażnik ale wyższy

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ