Kodiaq 1,5 tsi

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
lycone
Posty: 124
Rejestracja: 09 lip 2019, 15:36
Samochód: Superb L&K 2.0 TDI 190KM 4x4

Re: Kodiaq 1,5 tsi

Post autor: lycone »

Dominik pisze:
19 kwie 2022, 17:03
lycone pisze:
27 mar 2022, 16:30
sylwekr pisze: Aż z ciekawości zerknąłem na dane katalogowe odnośnie pojemności bagażnika i hmm.... według danych producenta Superb tą pojemnośią nie bije Kodiaq-a... Osobiście nie nie porównywałem i nie mierzyłem.
Pojemność nijak ma się do oceny. Każdy ją podaje w swój dziwny sposób i nikt nie wie jak to jest liczone. Superb ma dłuższy bagażnik, więc jakim cudem ma być mniejszy. Do tego całe auto jest aż 17 cm dłuższe niż Kodiaq.

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka
Co do bagażnika to Kodiaq ma większy bagażnik, napewno bardziej ustawny. Jak sie jeszcze przesunie kanape to różnica jest naprawde spora na korzyść Kodiaqa. Co z tego że Superb jest dłuższy jak Kodiaq jest szerszy i przede wszystkim bagażnik jest głębszy. A przy złożonych oparciach to jest już naprawde deklasacja na kożyść Kodiaqa. Ja akurat często woże towar więc jest to dla mnie nie bez znaczenia - dlatego padło na Kodiego pomimo że latam głównie autostrady w Europie. Co do większej ilości miejsca to też nie przesadzałbym z tym superbem. Kodi jest wyższy a przede wszystkim w SUV'ie siedzi się inaczej niż w kombi, bardziej jak na krześle więc są to często subiektywne odczucia.
Co za bzdura. Przecież Superb ma idealny prostopadłościan, a pojemność w Kodiaqu liczona jest z tymi śmiesznymi zakamarkami... Odsuwanie foteli do przodu to też absurd, bo robi się ciasno.



Sponsor

Re: Kodiaq 1,5 tsi

Sponsor


Dominik
Posty: 77
Rejestracja: 20 maja 2020, 14:32
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Kodiaq 2023 - 2.0 TDI 200KM 4x4 L&K Lava Blu

Re: Kodiaq 1,5 tsi

Post autor: Dominik »

Kolego czytaj ze zrozumieniem. Jeżeli złożysz kanape to superb jest daleko za kodiaqiem. Jest wyzszy w kabinie wiec więcej upchasz do srodka. Superb ma owszem, dluzszy bagaznik ale to kwestia wzgledna czy to lepiej - zalezy co przewozisz. Jezeli dlugie przedmioty to moze i tak, ale przy normalnych rzeczach lepiej pakuje sie kodiaqa. Nie musisz wchodzic do bagaznika zeby cos polozyc czy wyciagnac. Co do wnek to tez pozwalaja one na przewozenie szerszych rzeczy. Wszystko zalezy od tego jak masz ustawiona podloge 🙂. Co do przesuwania kanapy to nawet przy jej cofnieciu jest w kabinie wiecej miejsca niz w wiekszosci aut na rynku. Ja odobiscie jezdzilem i superbem i kodiaqiem (wieloma innymi autami tez) i przy moim uzytkowaniu i wożonych towarach kodiaq jest po prostu wygodniejszy, zaladunek tez. Wszystko zależy do czego użytkujesz auto.

VoytaZ
Posty: 172
Rejestracja: 08 lis 2020, 12:33
Samochód: Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150KM, 4X2 7DSG

Re: Kodiaq 1,5 tsi

Post autor: VoytaZ »

Potwierdzam, po złożeniu kanapy przewożę meble ogrodowe w Kodiaqu i na wysokość wchodzą. W żadnym kombi nie ma szans, nawet w Superbie. Pod względem miejsca Kodiaq jest ciężki do pobicia, a te schowki po bokach są idealne na olej do dolewek, mały 5l kanister itp.
Kodiaq Sportline Black Magic 1.5 TSI 150KM DSG7

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Kodiaq 1,5 tsi

Post autor: chris24 »

Z moich pomiarów, testów i sprawdania testowymi walizkami mogę stwirdzić że Kodiaq w konfiguracji 5 miejscowej bez przesuniętej kanapy ma więcej miejsca w bagażniku np od Octavii, jest to poziom Superba Liftback ale bagażnik Kodiaqa jest w tej konfiguracji mniejszy od Superba combi. Po przesunięciu foteli do przodu w Kodiaq to mniej więcej poziom Suoerba kombi ale oczywiście mniej miejsca dla pasażrów 2 rzędzie no i duży plus bo dużo lepszy dostęp do bagaży niż w Superbie.

ODPOWIEDZ