Ogrzewanie postojowe VS szyba+kierownica

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
karbab
Posty: 142
Rejestracja: 15 cze 2017, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7DSG

Ogrzewanie postojowe VS szyba+kierownica

Post autor: karbab »

Macie jakieś doświadczenia z ogrzewaniem postojowym? Sprawdza się toto jak trzeba?
Zastanawiam się, czy przy moim sposobie pracy (nie mam stałej godziny wyjazdu z domu) i codziennych przejazdach z jednego miejsca pracy do drugiego w ciągu dnia (ok 25 km) ogrzewanie postojowe mi się sprawdzi i czy nie lepiej wziąć podgrzewanie dysz spryskiwaczy, szyb, podgrzewaną kierownicę i fotole zamiast tego.

Jak wasze spostrzeżenia?



Sponsor

Ogrzewanie postojowe VS szyba+kierownica

Sponsor


krzysiek
Posty: 179
Rejestracja: 08 mar 2017, 8:39
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI Style 190 KM + troche bajerów

Re: Ogrzewanie postojowe VS szyba+kierownica

Post autor: krzysiek »

Mialem ogrzewanie postojowe w Sportage i spisywalo sie wysmienicie, w Kodiaq-u tez mam + grzana szyba.
Wczesniej mialem pilota z wyswietlaczem i nim programowalem starty itp. W misku jest troche inaczej programujesz starty z poziomu radia, a pilot to tylko wlacz/wylacz.

karbab
Posty: 142
Rejestracja: 15 cze 2017, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7DSG

Re: Ogrzewanie postojowe VS szyba+kierownica

Post autor: karbab »

Nie wiem czy dobrze to rozumiem - urządzenie może być wyłączono lub w trybie "nasłuchu", a z pilota ewentualnie włączam samo podgrzewanie?
Nie wiem czy to się u mnie sprawdzi. W trakcie pracy nie mam kiedy myśleć o o tym, żeby np. 15 minut wcześniej włączyć ogrzewanie, a potem jak przylecę do samochodu to już nie będę miał co włączać :). To chyba lepsze dla ludzi z powtarzalnym trybem dnia. Czy się mylę?

krzysiek
Posty: 179
Rejestracja: 08 mar 2017, 8:39
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI Style 190 KM + troche bajerów

Re: Ogrzewanie postojowe VS szyba+kierownica

Post autor: krzysiek »

Przyzwyczaisz sie do wlaczenia. Niestety skoda daje prosty system sterowania, nie wiem moze kiedys poprzez aplikacje bedzie sie dalo ustawic czas startu.
Ogrzewanie caly czas jest gotowe do wlaczenia jesli tylko bedziesz mial auto w zasiegu pilota. Wg mnie warto miec to ogrzewanie w zime mega pomocne

Lucky
Posty: 63
Rejestracja: 09 kwie 2017, 14:41
Samochód: Kodiaq SportLine

Re: Ogrzewanie postojowe VS szyba+kierownica

Post autor: Lucky »

Od rocznika modelowego 2018 (22 tydzień 2017) ogrzewanie postojowe może być sterowane zdalnie za pomocą aplikacji ze smartfona.

Awatar użytkownika
Jarek104
Posty: 158
Rejestracja: 22 mar 2017, 6:05
Samochód: E39 528i

Re: Ogrzewanie postojowe VS szyba+kierownica

Post autor: Jarek104 »

co nie zmienia faktu, że karbabowi się to nie sprawdzi. Ten system nie rozgrzeje auta w minutę. Fotele i kierownica zresztą też się w 5 sekund nie nagrzewają

krzysiek
Posty: 179
Rejestracja: 08 mar 2017, 8:39
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI Style 190 KM + troche bajerów

Re: Ogrzewanie postojowe VS szyba+kierownica

Post autor: krzysiek »

Lucky pisze:
17 cze 2017, 0:03
Od rocznika modelowego 2018 (22 tydzień 2017) ogrzewanie postojowe może być sterowane zdalnie za pomocą aplikacji ze smartfona.
Ciekawe jak wyglada sytuacja z rocznikiem modelowym 2017 czy bedzie mozna dolozyc sterowanie z aplikacji bo to by mi pasowalo :)

Co do ogrzewania cudow nie ma nic nie zagrzeje sie w zime po 5 min, ale na pewno pomoze szybciej zagrzac sprzeta :)

ODPOWIEDZ