Ogólne dywagacje w oczekiwaniu na Kodiego

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Awatar użytkownika
robkio76
Posty: 156
Rejestracja: 14 kwie 2023, 8:58
Lokalizacja: Ząbki
Samochód: Kodiaq 2.0TSI Style 4x4

Re: Ogólne dywagacje w oczekiwaniu na Kodiego

Post autor: robkio76 »

Fonix pisze:
30 sie 2023, 20:41
Przerabiał ktoś rezygnację z zamówienia? Ma być produkcja 37 tydzień, ale skłaniam się ku kolejnej generacji. Podpisane "zamówienie", termin dostawy do listopada 2023, więc teoretycznie w terminie. Osoba prywatna. Zaliczka 0 pln. Da się z tego wyjść bez szwanku?
A czym ryzykujesz(kasa nie przepadnie bo zaliczka=0zł, po za tym zaliczka z definicji jest zwrotna co innego jak byłby zadatek), naślą komornika, do sądu pójdą?
Mój sprzedawca powiedział że jak bym zrezygnował to on by się ucieszył gdyż sprzedałby auto w miarę szybko i na większej marży



Sponsor

Re: Ogólne dywagacje w oczekiwaniu na Kodiego

Sponsor


RobertG7
Posty: 148
Rejestracja: 21 lip 2022, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 4x4

Re: Ogólne dywagacje w oczekiwaniu na Kodiego

Post autor: RobertG7 »

robkio76 pisze:
01 wrz 2023, 19:55

Mój sprzedawca powiedział że jak bym zrezygnował to on by się ucieszył gdyż sprzedałby auto w miarę szybko i na większej marży
Te czasy już minęły :) Jak on taki mądry, to dlaczego nie zamówił 3 sztuk na magazyn i nie sprzedaje z większą marżą :)

Cahir
Posty: 107
Rejestracja: 19 kwie 2023, 13:42
Samochód: Skoda Kodiaq Style 1,5 TSI

Re: Ogólne dywagacje w oczekiwaniu na Kodiego

Post autor: Cahir »

RobertG7 pisze:
04 wrz 2023, 13:55
robkio76 pisze:
01 wrz 2023, 19:55

Mój sprzedawca powiedział że jak bym zrezygnował to on by się ucieszył gdyż sprzedałby auto w miarę szybko i na większej marży
Te czasy już minęły :) Jak on taki mądry, to dlaczego nie zamówił 3 sztuk na magazyn i nie sprzedaje z większą marżą :)
dokładnie o tym samym myślałem - wystarczy zobaczyć ile na chwilę obecną jest samochodów placowych.
Teraz to piłeczka jest po naszej stronie. W ciągu 4 miesięcy liczba placowych aut wzrosła z około 7-8 szt do ponad 70 szt. Niedługo wychodzi nowy model, a i rok się kończy.
Jest to dobry okres, aby ugrać jakieś dodatki.

Ja już nie mam ciśnienia takiego jak 4 miesiące temu, więc będę ostro negocjował przy odbiorze - jednak póki co nawet terminu nie mam podanego, czyli czas działa na moją korzyść :twisted:

Awatar użytkownika
robkio76
Posty: 156
Rejestracja: 14 kwie 2023, 8:58
Lokalizacja: Ząbki
Samochód: Kodiaq 2.0TSI Style 4x4

Re: Ogólne dywagacje w oczekiwaniu na Kodiego

Post autor: robkio76 »

RobertG7 pisze:
04 wrz 2023, 13:55
robkio76 pisze:
01 wrz 2023, 19:55

Mój sprzedawca powiedział że jak bym zrezygnował to on by się ucieszył gdyż sprzedałby auto w miarę szybko i na większej marży
Te czasy już minęły :) Jak on taki mądry, to dlaczego nie zamówił 3 sztuk na magazyn i nie sprzedaje z większą marżą :)
Miałem na myśli że kolega niczym nie ryzykuje i w razie rezygnacji niech się męczy skoda ze sprzedażą

Awatar użytkownika
robkio76
Posty: 156
Rejestracja: 14 kwie 2023, 8:58
Lokalizacja: Ząbki
Samochód: Kodiaq 2.0TSI Style 4x4

Re: Ogólne dywagacje w oczekiwaniu na Kodiego

Post autor: robkio76 »

Cahir pisze:
04 wrz 2023, 16:42
RobertG7 pisze:
04 wrz 2023, 13:55
robkio76 pisze:
01 wrz 2023, 19:55


dokładnie o tym samym myślałem - wystarczy zobaczyć ile na chwilę obecną jest samochodów placowych.
Teraz to piłeczka jest po naszej stronie. W ciągu 4 miesięcy liczba placowych aut wzrosła z około 7-8 szt do ponad 70 szt. Niedługo wychodzi nowy model, a i rok się kończy.
Jest to dobry okres, aby ugrać jakieś dodatki.

Ale jak dokładniej się przyjrzysz tym placowym to są przeważnie 1.5tsi w wersji ambition lub style z niewielką iloscią dodatków oraz trochę lepszych aut jest ale np na październi odbiór. 2.0tsi a już wersji L&K jest jak na lekarstwo nie mówiąc już o doposażeniu w jakieś dodatki. Ale oczywiście co do samego wzrostu dostępności samochodów "od ręki" to się z Tobą zgodzę

Cahir
Posty: 107
Rejestracja: 19 kwie 2023, 13:42
Samochód: Skoda Kodiaq Style 1,5 TSI

Re: Ogólne dywagacje w oczekiwaniu na Kodiego

Post autor: Cahir »

Siedzę i czekam na tego Kodiaqa i tak zniecierpliwiony zaczynam znów czegoś szukać...
Ostatnio natrafiłem na reklamę i zajrzałem w konfigurator SsangYong Torres
Wersja Adventure plus 1,5 benzyna, automat 4WD za 186k katalogowo
Bagażnik ciut większy niż w Kodiaqu


7 poduszek powietrznych
Asystent pasa ruchu
Alert o niebezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu wraz z alertem sprawnego ruszania
ESP z funkcjaą ochrony przed dachowaniem, kontrolą zjazdu i asystentem wjazdu na wzniesienia
LED-owe reflektory przednie z automatyczną zmianą świateł drogowe / mijania
12,5" cyfrowy zestaw wskaźników z 4,2 " wyświetlaczemTFT
9" system multimedialny Smart Audio z 6 głośnikami
Android Auto / Apple CarPlay
Czujniki parkowania: przód / tył + kamera cofania z wyśw. HD
Alarm przeciwwłamaniowy
Dwustrefowa klimatyzacja automatyczna
Kierownica pokryta skórą
Tempomat
Elektryczne wspomaganie kierownicy
Kanapa tylna dzielona w proporcji 40 : 60
17" felgi aluminiowe z oponami o rozmiarze 225 / 60
Lusterka boczne elektr.sterowane, składane i podgrzewane
Relingi dachowe
System monitorownia martwego pola
Ostrzeganie o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu
LED-owe przednie światła przeciwmgielne
Tapicerka ze skóry ekologicznej TPU
Fotele przednie podgrzewane
Kierownica podgrzewana
System bezkluczykowy Smart Key
18" felgi aluminiowe z oponami 235/55
Ładowarka bezprzewodowa (tylko dla wersji z automatyczną skrzynią biegów)
Tempomat adaptacyjny (tylko dla wersji z automatyczną skrzynią biegów)
Kierownica z manetkami sterującymi (tylko dla wersji z automatyczną skrzynią biegów)
Wykończenie wnętrza w kolorach: Brązowy lub Khaki (do wyboru)
Poduszka kolanowa kierowcy
Fotel kierowcy regulowany elektrycznie
Fotel kierowcy z regulacją odcinka lędźwiowego
Fotele przednie wentylowane
Fotele tylne podgrzewane
Roleta przeciwsłoneczna w oknach tylnych drzwi

dokładając 16k można wybrać wersję WILD

Asystent martwego pola
Tylny radar ruchu poprzecznego z interwencją
Asystent bezpiecznego wysiadania
Fotel przedni pasażera regulowany elektrycznie
Tapicerka skórzana
Nawigacja z 9" wyświetlaczem
20" felgi aluminiowe z oponami o rozmiarze 245/45
Klapa bagażnika sterowana elektrycznie
Ambientowe oświetlenie wnętrza

Jeden z klientów już od dłuższego czasu jeździ Korando i nie narzeka.
Ktoś może przerabiał ten temat i podzieli się jakimiś spostrzeżeniami?

spook
Posty: 100
Rejestracja: 15 paź 2021, 17:03
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI DSG 4x4

Re: Ogólne dywagacje w oczekiwaniu na Kodiego

Post autor: spook »

robkio76 pisze:
04 wrz 2023, 19:58
Ale jak dokładniej się przyjrzysz tym placowym to są przeważnie 1.5tsi w wersji ambition lub style z niewielką iloscią dodatków oraz trochę lepszych aut jest ale np na październi odbiór. 2.0tsi a już wersji L&K jest jak na lekarstwo nie mówiąc już o doposażeniu w jakieś dodatki. Ale oczywiście co do samego wzrostu dostępności samochodów "od ręki" to się z Tobą zgodzę
No i właśnie to jest coś, co mnie zawsze zastanawiało. Jestem w stanie postawić niewielkie pieniądze o to, że te 2.0 TSI L&K na placach to są w 100% nieodebrane samochody zamówione przez klientów. Gdy z Żoną patrzyliśmy na wyprzedaż rocznika, gdy kupowaliśmy Golfa, to właśnie mieliśmy do wyboru same biedne odpowiedniki Ambition i Style (to wtedy były chyba Cityline i Highline). Wtedy się zdecydowaliśmy, ale potem przez kilka lat jeżdżenia tym Golfem plułem sobie w brodę, że jednak nie dorzuciliśmy kilku-kilkunastu tysięcy i nie dobraliśmy kilku elementów wyposażenia - nawet jeśli to był "tylko" Style.

Co decyduje o tym, że salony na stan biorą tylko biedne Ambitiony i Style? Nie wiem jak inni, ale dla mnie wydatek 200k jest bardzo nietrywialny i jeżeli już pozbywam się takich pieniędzy (z kredytem albo leasingiem), to już chcę, żeby kupowany samochód był na tyle rozbudowany, żeby uzasadnić taki wydatek. IMO kupowanie z salonu Ambition bez dodatków albo tylko z "obowiązkowymi" jak KESSY+Alarm, to jest nieporozumienie. Trochę ponad 12k więcej to już jest na przykład Radio Bolero, czujniki parkowania, KESSY full z alarmem, Adaptive lane assist z rozpoznawaniem znaków drogowych, Virtual Cockpit i kamera cofania. Za taką kwotę to by był pi razy oko mój wybór, ale opcji jest bardzo dużo i można byłoby samochód całkiem sensownie doposażyć na swoje potrzeby.

Od dawna kieruję się regułą, że znacznie lepiej jest wziąć bardzo dobry produkt ze średniej półki niż słaby z wysokiej. Jeżeli miałbym 149k w ręce, to już prędzej celowałbym w używane i bardzo dobrze wyposażone 2-3 letnie auto niż nowego, ale za to gołego Ambition, nawet gdyby byłby dostępny z salonu od ręki.

W jaki rodzaj klientów celują salony, oferując "od zaraz" takie niskie i słabo wyposażone wersje?

Online
zalezi
Posty: 86
Rejestracja: 08 wrz 2021, 20:53
Samochód: Superb w drodze

Re: Ogólne dywagacje w oczekiwaniu na Kodiego

Post autor: zalezi »

2.0 TDI/TSI w L&K jest mało, a już tym bardziej np z hakiem. Takie auto z racji chocby bardzo dobrego wyposażenia łatwo sprzedać później w cesji. A golasy 1.5 będą długo wisiały.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
robkio76
Posty: 156
Rejestracja: 14 kwie 2023, 8:58
Lokalizacja: Ząbki
Samochód: Kodiaq 2.0TSI Style 4x4

Re: Ogólne dywagacje w oczekiwaniu na Kodiego

Post autor: robkio76 »

spook pisze:
13 wrz 2023, 9:27
robkio76 pisze:
04 wrz 2023, 19:58
Ale jak dokładniej się przyjrzysz tym placowym to są przeważnie 1.5tsi w wersji ambition lub style z niewielką iloscią dodatków oraz trochę lepszych aut jest ale np na październi odbiór. 2.0tsi a już wersji L&K jest jak na lekarstwo nie mówiąc już o doposażeniu w jakieś dodatki. Ale oczywiście co do samego wzrostu dostępności samochodów "od ręki" to się z Tobą zgodzę
No i właśnie to jest coś, co mnie zawsze zastanawiało. Jestem w stanie postawić niewielkie pieniądze o to, że te 2.0 TSI L&K na placach to są w 100% nieodebrane samochody zamówione przez klientów. Gdy z Żoną patrzyliśmy na wyprzedaż rocznika, gdy kupowaliśmy Golfa, to właśnie mieliśmy do wyboru same biedne odpowiedniki Ambition i Style (to wtedy były chyba Cityline i Highline). Wtedy się zdecydowaliśmy, ale potem przez kilka lat jeżdżenia tym Golfem plułem sobie w brodę, że jednak nie dorzuciliśmy kilku-kilkunastu tysięcy i nie dobraliśmy kilku elementów wyposażenia - nawet jeśli to był "tylko" Style.

Co decyduje o tym, że salony na stan biorą tylko biedne Ambitiony i Style? Nie wiem jak inni, ale dla mnie wydatek 200k jest bardzo nietrywialny i jeżeli już pozbywam się takich pieniędzy (z kredytem albo leasingiem), to już chcę, żeby kupowany samochód był na tyle rozbudowany, żeby uzasadnić taki wydatek. IMO kupowanie z salonu Ambition bez dodatków albo tylko z "obowiązkowymi" jak KESSY+Alarm, to jest nieporozumienie. Trochę ponad 12k więcej to już jest na przykład Radio Bolero, czujniki parkowania, KESSY full z alarmem, Adaptive lane assist z rozpoznawaniem znaków drogowych, Virtual Cockpit i kamera cofania. Za taką kwotę to by był pi razy oko mój wybór, ale opcji jest bardzo dużo i można byłoby samochód całkiem sensownie doposażyć na swoje potrzeby.

Od dawna kieruję się regułą, że znacznie lepiej jest wziąć bardzo dobry produkt ze średniej półki niż słaby z wysokiej. Jeżeli miałbym 149k w ręce, to już prędzej celowałbym w używane i bardzo dobrze wyposażone 2-3 letnie auto niż nowego, ale za to gołego Ambition, nawet gdyby byłby dostępny z salonu od ręki.

W jaki rodzaj klientów celują salony, oferując "od zaraz" takie niskie i słabo wyposażone wersje?
Też się nad tym zastanawiałem dlaczego salony na stock biorą samochody ze słabym silnikiem i słabym wypozażeniem i nie jestem przekonany czy sprzedadzą takie auto szybciej od auta doposażonego.

Ja wybrałem style ale dość mocno doposażyłem je tak że wydając 200k nie pluł sobie w brodę pzrez okres eksploatacji że czegoś brak.

6fx
Posty: 35
Rejestracja: 27 paź 2022, 14:09
Samochód: Skoda Kodiaq 4x4 TDI

Re: Ogólne dywagacje w oczekiwaniu na Kodiego

Post autor: 6fx »

Dużo "niedobrego" wylało się na mojego Ambitiona ;-)
Zatem dołączę się do dyskusji aby go trochę obronić.
Sam brałem wersję Ambition - ale doposażoną do swoich skromnych wymagań. Czy żałuję? Tak żałuję ale tylko dlatego że auta podrożały i "wzięcie" droższego auta to tak jakby ucieczka przed inflacją itp. W normalnej sytuacji dla mnie ta wersja była i jest wystarczająca.
Wersja Ambition, napęd 4x4, diesel, rejestrowane spalanie na poziomie 6.2. Kamera cofania i czujniki z przodu, bez mapy bo i tak w innych autach z mapami korzystałem z google maps. Specjalnie wybrane stare analogowe zegary, nie wirtualne. Gdyby w L&K można było wybrać analogi, brałbym L&K nawet za dopłatą ;-)
Dobrane felgi szprychowe (z katalogu) za 500zł, które wyglądają (moim zdaniem) lepiej niż w wersji style, sportline i rs. Tylko te z L&K są ładniejsze.
Generalnie wersja Ambition nie jest zła. Jedyne czego mi brakuje to:
- automatyczna zmiana świateł długich - fajna sprawa głownie dla żony
- rozpoznawanie znaków drogowych - mapa zbędna bo i tak nigdy z niej nie korzystaliśmy.
- isofix w przednim siedzeniu pasażera (marne 200zł) dzisiaj w salonie chcą ponad 1000zł za dorobienie tego.
- usb-c w lusterku - w katalogu więcej niż za kamerę, 500zł, ale przynajmniej kabel się nie plącze...

A przy jakości obecnych nowych samochodów, osobiście, niestety, radziłbym kupić nowe auto z niższej półki, niż używane z wyższej...

ODPOWIEDZ