Ogólne dywagacje w oczekiwaniu na Kodiego

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Awatar użytkownika
WaC
Posty: 636
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: Ogólne dywagacje w oczekiwaniu na Kodiego

Post autor: WaC »

Taa, a na wodę też nie będziemy jeździć.


Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

Sponsor

Re: Ogólne dywagacje w oczekiwaniu na Kodiego

Sponsor


tomnowy
Posty: 558
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Ogólne dywagacje w oczekiwaniu na Kodiego

Post autor: tomnowy »

to takie typowe egoistyczne myslenie, nie wazne ze zgina tysiace ludzi wazne za ktos moze dostanie auto o tydzien szybciej, masakra i zenada chociaz cisna sie na usta mniej cenzuralne slowa

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Ogólne dywagacje w oczekiwaniu na Kodiego

Post autor: chris24 »

No nie mogę - czy ja powiedziałem że wojna jest dobra ? Ktoś napisał że śmieszny wpis. Nie ma w tym nic śmiesznego.
Wojna na Ukrainie jest od czasu aneksji Krymu. Napisałem tylko moje przemyślenia na temat możliwej zmiany gdyby Rosja otworzyła nowy front.
I tak zastanawiam się nad wpływem na nasze życie , gospodarkę ale też wiadomo że Skoda na na Ukrainie fabrykę gdzie produkują Kodiaqa i tak zastanawiam się jaki to może mieć wpływ na wyprodukowanie tego co sam zamówiłem. Takie to dziwne ? I proszę nie insynuować moich intencji na podstawie tego co napisałem bo to jest duża nadinterpretacja.

morebital
Posty: 1
Rejestracja: 23 lip 2022, 0:31
Samochód: Saab 9-5NG

Re: Ogólne dywagacje w oczekiwaniu na Kodiego

Post autor: morebital »

balzaak pisze:
12 lut 2022, 7:29
Jeszcze w ramach ciekawostki.
W Australii Skoda też obcina wyposażenie. Nie dostanie się:
- kamery 360
- czujnika martwego pola
- rear traffic alert
- canton

Czyli to co u nas, ale obcinają nawet RSy, które tam to mają w standardzie (nie mają tam L&K).

Jednak w zamian skoda będzie dawać rekompensaty od $1100 wzwyż. Z tego co niektórzy pisali na forum to nie dość, że im wycinają wyposażenie to dealer zostaję przy wyższej cenie, bo się katalogowa zmieniła. Co kraj to obyczaj...

No i ostatnia kwestia warta wspomnienia z artykułu - przedstawiciel Skody twierdzi, że za kilka miesięcy wszystko wróci do normy. Zobaczymy. Widać wbiliśmy się w zły czas z zamówieniami :( Ciekawe czy jest opcja zastrzeżenia, że chce się to co się zamówiło choćby czekać jeszcze rok?

Źródło: https://www.carexpert.com.au/car-news/2 ... es-removed
Auto zamówiłem w 2021 roku we wrześniu. Dziś pojechałem je zobaczyć. Leasing już dograny, wszystko załatwione. Zamówiony w absolutnie full wersji Kodiaq RS przyjechał okrojony bez wcześniej informacji że tak będzie. Podziękowałem i zrezygnowałem mimo iż salon chciał zamówić drugi egzemplarz w ramach reklamacji.

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Ogólne dywagacje w oczekiwaniu na Kodiego

Post autor: chris24 »

Czy ktoś wie jaka dokładnie skrzynia DSG 7 biegowa jest wkładania do Kodiaqa z silnikiem 2.0 TSI 190 KM 4x4 ?
Jakie jest oznaczenie tej skrzyni ?

Hygge
Posty: 75
Rejestracja: 10 cze 2021, 22:34
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2.0 TDI 200 KM 4x4

Re: Ogólne dywagacje w oczekiwaniu na Kodiego

Post autor: Hygge »

We wszystkich modelach z DSG występuje DQ381 po FL - oficjalne informacje Skody

Cywilne wersje https://www.skoda-media.de/model_motor/genpdf/24860
Kodiaq RS https://www.skoda-media.de/model_motor/genpdf/24949

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Ogólne dywagacje w oczekiwaniu na Kodiego

Post autor: chris24 »

Dzięki za info. Nie ma dużo info na necie o tej stosunkowo nowej skrzyni w sensie jej zalet i wad.

lk7
Posty: 108
Rejestracja: 23 paź 2022, 21:46
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI 190KM 4x4

Re: Ogólne dywagacje w oczekiwaniu na Kodiego

Post autor: lk7 »

Cahir pisze:
12 lip 2023, 10:08
taki mały offtopic co do garażu.
Planuję na razie 3,5x6m z dachem w stanie surowym - wiadomo co by ciąć koszty, tynki i ocieplenie mogę w przyszłym roku zrobić. Jeden fachowiec zamarzył sobie 10k pln za samą robociznę. Tez spotkaliście się z taką fantazją? btw. czas pracy 2 tyg i dobytek firmy mieści się w 2 reklamówkach :lol: :lol: :lol:
Niestety takie czasy. Jeśli to duże miasto wojewódzkie to trzeba się naszukać żeby taniej znaleźć.

Co do dobytku to w sumie jak jest dobry fach w ręku to za to płacisz a nie za jego sprzęt. Programiści na B2B często żadnego dobytku i jeszcze większe stawki mają :D

RobertG7
Posty: 142
Rejestracja: 21 lip 2022, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 4x4

Re: Ogólne dywagacje w oczekiwaniu na Kodiego

Post autor: RobertG7 »

Co do garażu, to bardzo dobrym rozwiązaniem by nie płacić podatku od nieruchomości, jest postawienie nie na fundamencie jak dom, tylko jak ogrodzenie - na słupkach betonowych w ziemię wkopanych (zalanych)

Cahir
Posty: 107
Rejestracja: 19 kwie 2023, 13:42
Samochód: Skoda Kodiaq Style 1,5 TSI

Re: Ogólne dywagacje w oczekiwaniu na Kodiego

Post autor: Cahir »

Dobrze rozumiem, że chodzi ci o postawienie garażu w formie ogrodzenia betonowego?
Troszkę nieestetycznie to będzie wyglądało. To już w-g mnie lepszym rozwiązaniem jest postawić drewnianą altanę.
także uciekasz od podatku i w razie czego wyprowadzasz auta i masz gdzie posiedzieć latem ze znajomymi.

Coraz bardziej kusi mnie takie rozwiązanie lub cos połowicznego - na miśka murowane, a na busa dostawiona altana.

Jak zwykle czas i finanse zadecydują

ODPOWIEDZ